Magická sila vlasov

Vlasy sú istým spôsobom faktorom, ktorý pomáha človeku duchovne rásť a zachovávať si morálne vlastnosti…….a nielen to. 

Ženy v dávnych dobách sa nikdy na verejnosti neukazovali s voľnými a rozpustenými vlasmi. Ženských rozpustených vlasov sa mohol dotýkať len manžel ich dotknutie sa  iným človekom znamenalo urážku, po ktorom nasledoval nevyhnutný trest, niekedy aj smrť. Po smrti manžela si žena ostrihala vlasy.

Tajomstvo moci vlasov

Čím dlhšie sú vlasy ženy, tým má väčšiu silu. Minimálna dĺžka by mala siahať do oblasti srdca. Energeticky najsilnejším je účes zo zapletených vlasov. Rozdelenie vlasov chodníčkom v strede hlavy dáva ženu do rovnovážneho stavu. Bočné rozdelenie pre ženu by malo byť len vľavo tak, že hlavná hmotnosť vlasov je  prečesaná na ľavú (ženskú) stranu. Čisté, umyté a učesané vlasy pomáhajú sústrediť sa na požadovaný cieľ. Prvý strih vlasov dieťaťa by mal byť po prvom roku života. Vlasy sa nemajú vyhadzovať do koša ale pozbierajte ich, zhrňte dokopy a spáľte. Dlhé, dobre upravené vlasy symbolizujú zdravie, silu a vysokú energiu.

Vlasy udržiavajú nielen energiu, ale aj všetok stres, hnev a agresivitu. Zbaviť sa negatívnej energie sa dá ostrihaním. To zároveň umožňuje naplniť si život pozitívnymi emóciami a radostnými udalosťami. Naši predkovia tiež verili, že strihaním vlasov meníme svoj osud. Dokonca aj vypadnuté vlasy sa spájajú so svojim majiteľom a môžu sa dať ľahko zneužiť skúsenými mágmi. Preto je dôležité starať sa o vlasy, dôkladne ich vyčesať a chrániť pred negatívnymi účinkami.

Pri česaní je užitočné premýšľať o niečom príjemnom a pozitívnom. Tento postup vás naplní energiou a uľahčí realizáciu plánov. Keď ste v kaderníctve, hovorte s kaderníčkou o príjemných veciach a nikoho neohovárajte. Mali by ste cítiť rešpekt a lásku k svojim vlasom, nebuďte leniví, ak si chcete zachovať zdravie i šťastie. Veľmi dôležitý je proces umývania vlasov. Pomáha zbaviť sa negativity, ktorá sa v nich nahromadila. Vlasy sprchujte rovnomerne, nesnažte sa ich rýchlo umyť  šampónom, vizualizujte si, ako voda z vlasov odplavuje všetky problémy a patálie. Umývanie vlasov je účinný a silný rituál.

Farba vlasov

Ženy celého sveta si radi farbili svoje vlasy už oddávna. Farbenie vlasov vypovedá o túžbe po životnej zmene. V ľudových legendách je často popis krásnych morských panien, ktoré majú dlhé zelené vlasy – farbu prírody a samotného života. Preto zelené vlasy na jednej strane hovoria o prirodzenej harmónii a na druhej strane naznačujú jeho nepredvídateľné nálady. Neprirodzená farba vlasov hovorí o nezvyčajných vlastnostiach či veľkej vášni.

Červené vlasy, červené pramene alebo melír, to všetko má v sebe čosi démonické, najmä ak sú vlasy tmavo červené. Červená farba hovorí o výzve, temperamentnej a výbušnej povahe. Takíto ľudia nie sú veľmi prístupní, radi šokujú iných, konajú v rozpore so spoločenskými normami.

Zlaté vlasy ako rozprávkový atribút víl a princezien hovoria o pokorne i arogancii, náladovosti i odpustení, nedostupnosti i žiadostivosti. Muži hľadajú svoje princezné a dopúšťajú sa pre ne rôznych bezohľadných činov. Zlaté vlasy sú prioritne symbolom dôstojnosti, odvahy, šťastia a skvelého zdravia.

Farebné vlasy hovoria o úsilí o rozmanitosť, o šťastných zmenách v materiálnom i osobnom živote. Rozmanitosť farieb však bráni rozlíšeniu dôležitých od nedôležitých v zmätku farieb a udalostí. Skúsenosti to často potvrdzujú.

Predpokladá sa, že ak sa žena rozhodne odfarbiť, bola unavená z dôležitých rozhodnutí. Chce sa cítiť slabá, oprieť sa o mužské rameno. Ale sú blondínky naozaj tak hlúpe, ako sa o nich tvrdia vtipy? Samozrejme, že nie. Blondínky sú veľmi vyhranené, vyvinuli si intuíciu. Často majú matematickú myseľ, okolie si zvyčajne nevšimnú, nosia masku nedbalosti a ľahkosti. Blond vlasy symbolizujú odpor a je potrebné vziať to do úvahy u všetkých, čo sa rozhodli stať sa blond.

Tí, čo sa rozhodli pre čiernu farbu, často nemajú kontrolu nad svojimi životmi. Potrebujú samostatnosť v rozhodovaní. Sú unavené pozerať sa na iných, milujú seba, svoje skutky a slová. Je ťažké s nimi vyjednávať, kompromisy neuznávajú. Takmer vždy sa túžba a nespokojnosť skrýva pod jasom farieb. Brunetky sú považované za tajomné ženy. Rozbíjajú srdcia ľudí nie násilím, ale svojimi pochybnosťami. Čiernu farbu si môžu vybrať tí, čo chcú vniesť do každodenného života trochu efektivity a nezávislosti.

Hnedá farba vlasov sa týka harmónie a rovnováhy. Dámy s hnedými vlasmi sú tajomné. Táto farba je vhodná pre ženy túžiace po komforte a pohodlí. Hnedovlasí môžu očakávať úspech a zvyčajne bývajú nádhernými ženami a milenkami.

Tmavá blond  je najbežnejšia farba a hovorí o túžbe po prirodzenosti, spravodlivosti, pokoji a praktickosti. Mali by sa vyhýbať rutine a nude, potom ich život bude viac harmonický. Dámy s tmavými blond vlasmi sú dobrí psychológovia, vedia počúvať iných a v manželstve bývajú šťastné.

Červená farba dáva nezávislosť. Telá červenovlasých ľudí produkujú menej antistresového hormónu, to vysvetľuje ich aktívny a niekedy nevyrovnaný charakter. Majú radi zmeny, dynamiku a dobrodružstvo. Ohnivý odtieň môže tlačiť na neprimerané správanie, ktoré prekvapuje priateľov a známych. Zachyťte impulzívnosť a túžbu obrátiť všetko na hlavu. Tí, čo sú pripravení, môžu ľahko prebudiť spomínané vlastnosti.

Vhodný čas na účes

Mesiac má obrovský vplyv na stav vlasov, preto berte do úvahy mesačné fázy. Vlasy strihané počas ubúdajúceho mesiaca rastú pomalšie, ale ich korienky získajú silu. Počas novu a splnu mesiaca je lepšie vyhnúť sa akýmkoľvek zásahom na vlasoch. Počas pribúdajúceho mesiaca môžete ľahko zmeniť účes a vlasy rýchlejšie porastú.

Pondelok je nevhodný deň na návštevu kaderníčky. Strihanie v utorok prináša skvelú udalosť a priláka k vám správnu osobu. Návšteva kaderníčky v stredu, štvrtok a sobotu sľubuje veľa šťastia. Piatok je vhodný na skrátenie vlasov a pozitívne zmeny. V nedeľu je lepšie vyhnúť sa strihaniu vlasov.

Vlasy a mágia

Kto bude lepší vo veštení, prírodnej mágii a rituáloch? To tiež závisí od farby vlasov, pričom nezáleží na pohlaví. Dnes sa za okultistov, ezoterikov či veštice prehlasujú tak ženy ako aj muži.

Čarodejky Brunetky sú dominantné, farba vlasov im dáva slobodu a nevôľu, sú stredobodom udalostí a pozornosti. Milujú humor, ostrosť mysle, intrigy. Je to pozoruhodné, ak je to vaša prirodzená farba. Mágiu môžete len zdôrazniť. Ale prechod k čiernej farbe vlasov z prirodzenej svetlej je nežiaduce. To môže viesť k potláčaniu prirodzených vlastností. Brunetky sú vhodné na slabšie rituály, ale prilákanie väčších peňazí či liečenie sú pre nich problematické.

Červenovlasé čarodejky majú vysokú citlivosť, jasný temperament, veľmi často náchylný k nevere. Červená farba označuje ľahkú povahu, mierny zmysel pre humor, priateľskosť. Dlho sa verilo, že červenovlasá žena je čarodejnica, pretože prirodzená farba jej vlasov je farbou ohňa. A oheň neznamená peklo – to vyústilo k nesprávnemu vnímaniu červenovlások. Práve ony sú najlepšie v práci s rituálmi, najmä v mágii domácnosti a v liečivých kúzlach.

Blonďavé čarodejky sú praktické, často ochotné ku kompromisom, aby dosiahli svoje ciele. Blondíny uspejú vo finančnej mágii i v rituáloch na uzdravenie. Je lepšie, ak ich nepožiadate o milostnú a ľúbostnú mágiu.

Hnedovlasé čarodejky majú silný zmysel pre prírodu, sú spoločenské, priateľské, ale zriedka zmenia svoj názor a dosiahnu svoje ciele všetkými prostriedkami. V magických rituáloch musia byť opatrné, veľa vecí robia rýchlo a preferujú logiku. Hnedovlasí môžu poškodiť klienta a ten neskôr bude ľutovať návštevu čarodejky. Nie je dobré, aby sa ponorili do mágie cintorína.

Nech si už vyberiete za svojho poradcu kohokoľvek, musíte si uvedomiť, že len chytrák pritiahne chytráka. Rovnorodé sa silno priťahuje. Nekritizujte, neporovnávajte, nemyslite negatívne a niečo nechajte, nech vyrieši čas. Držte si život vo vlastných rukách, žite zdravo, hýbte sa, eliminujte stres, nenechajte sa zmanipulovať a tak si zachováte i zdravý sedliacky rozum a otvoríte sa zázrakom.

Pridaj komentár