Magická šalvia

Šalvia je vždyzelený ker, často sa využíva v kuchyni ako kulinárska bylinka. V skutočnosti samotný význam slova „šalvia“ znamená uzdraviť sa, alebo zachraňovať 

Je to jedna zo základných bylín často používaných v rôznych kúzlach, pretože ide o silnú magickú bylinku. V egyptskej, gréckej a rímskej ríši bola základnou bylinou, bežne používanou pre jej čistiace a liečivé vlastnosti. Liečila horúčku, ochorenia pečene, epilepsiu, posilňovala pamäť a bola aj antibakteriálnou pomôckou, využívala sa i na čistenie zubov.

Sila šalvie a povery

Antibakteriálne vlastnosti šalvie boli v stredoveku považované za tak hlboké, že používali bylinku pri konzumácii nie čerstvého mäsa. Anglickí mudrci tvrdili, že je možné dosiahnuť nesmrteľnosť, ak sa šalvia zje denne v máji. Ďalšia povera hovorí, že ak žena zjedla šalviu varenú vo víne, nebude schopná otehotnieť. Ak šalvia  vyrastie na záhrade, doma vládne manželka a podnikanie je prosperujúce. Rimania, Gréci a indiánski šamani považujú bielu šalviu za posvätnú.

Ochrana, šťastie a prosperita

Listy šalvie obsahujú aj cín, ten je astrologicky prepojený s planétou šťastia Jupiter. Farba a vlastnosti šalvie ju radia aj za bylinku Mesiaca, ktorý v sebe zahŕňa  múdrosť a intuíciu. Šalvia však rastie v zemi a aj vonia takmer ako samotná zem. V magických rituáloch sa používa šalvia na liečenie, zachovanie alebo vykúpenie. Využitie našla aj na liečbu emócií, zármutku a strát. Človeka posilní emocionálne tak, aby sa stal silným. Môže tiež liečiť a chrániť pamäť, človeku odovzdáva múdrosť a prináša odpovede na rôzne otázky. Šalvia vyháňa negatívne energie a zlepšuje prostredie. Pri jej používaní sa žiada opatrnosť a presne vyjadriť, čo je chcete riešiť.

Magické rituály so šalviou

Prosperita – najlepšie vo štvrtok pri dorastajúcom mesiaci si ušite uzatvárateľné zelené vrecko, pridajte do neho šalviu ale i ďalšie bylinky prosperity, napríklad bazalku, škoricu, zázvor, badián, tonkove bôby atď. Vrecúško noste pri sebe.

Očista – šalviové listy môžete variť vo vode na sporáku. Vôňa, ktorá sa rozptýli v priestore, prečistí energeticky váš príbytok. Rovnako môžete macerát šalvie precediť a naliať do rozprašovača a ním potom rozstrekujete kvapalinu po priestore. Bielu sviečku môžete potrieť esenciálnym olejom zo šalvie. Postupujte tak, že najskôr potierate sviečku od stredu nahor a potom od stredu nadol. Zväzok suchej šalvie môžete zapáliť a vydymiť ním príbytok alebo kanceláriu či garáž.

Staré vzťahy či návyky – zapáľte po zotmení šalviu a na ňu dajte fotografiu alebo  symbol toho, od čoho sa chcete navždy odpútať, čo chcete od seba oddeliť.

Splnené prianie – napíšte svoje želanie na zadnú stranu listu šalvie, alebo pridajte jej listy do vrecúška spolu so svojím prianím. Prianie napíšte buď na pergamen a ak ho nemáte, tak vám poslúži aj papier na pečenie. Uzatvorte vrecko a dajte si ho pod vankúš dovtedy, kým sa vaše prianie nesplní.

Proti nočným morám – rozsypte lístky šalvie okolo vašej postele, alebo ich dajte pod posteľ, ak nechcete, aby ich niekto videl, prípadne ich umiestnite pod vankúš. Budete tak chránení počas spánku.

Zaujímavosť

Šalvia má rada teplé prostredie, ľahko sa pestuje a môže rásť v kvetináčoch alebo na záhrade; ale dbajte na dôležitú vec. Podľa tradície je nešťastím, ak vysadíte jednu osamelú rastlinu, šalvia má rada spoločnosť iných rastlín.

Pridaj komentár