Mágia na kolesách a v garáži

Garáž je najčastejšie zanedbávaná miestnosť. Uvažujeme o nej čisto prakticky: chráni auto pred nečasom a býva skladiskom náradia a mnohých iných vecí 

Hoci garáž a auto na prvý pohľad nemajú s mágiou nič spoločné, opak je pravdou. Auto je prenosný domček, ktorý používame na cestách z domova. Garáž k autu patrí, chráni ho tak ako nás strecha nad hlavou.

Predchodcami áut boli kone a kočiare a pre ich ochranu sa používalo množstvo amuletov a kúziel. Na krk ťažných zvierat sa vešali zvončeky aby odstrašili zlé sily či lesklé mince, aby odrazili kliatby a uchránili zviera pred smrťou. Za podobným účelom sa koňom zapletali chvosty a hrivy červenou stužkou.

Auto skracuje vzdialenosti a človek získava čas i rozhľad. Treba si uvedomiť, že staré tradície nevymreli. Keď sa obzriete po zaparkovaných autách, tak vidíte v nich rôzne náboženské či iné symboly zavesené na spätnom zrkadielku či na palubnej doske. Stelesňujú prosby k vyšším silám, aby autu požehnali a chránili ho. V mnohých krajinách na zadný nárazník auta vezúceho mladomanželov priväzujú plechovky. Tie vydávajú hluk, čo má odohnať zlo, ktoré by sa na mladomanželov mohlo prilepiť a spôsobiť nehodu počas svadobnej noci.

S autom súvisia povery

  • Umývanie auta privoláva dážď
  • Chválenkársky vodič, ktorý sa rád chvasce, že nemal nehodu dráždi osud a preto ho môže čakať zrážka
  • Mnohí dávajú svojim autám mená

Ochrana auta a v garáži

Aby ste si svoje auto ochránili, poriadne ho umyte od strechy po kolesá. Do vody na oplachovanie pridajte ochranné bylinky (bobkový list, rozmarín, kôpor) a pozitívne vibrácie sa rozšíria celým autom. Ak umývanie auta riešite v autoumyvárni, nalejte si bylinný odvar do fľašky z rozprašovačom, auto postriekajte a vyleštite. Aby ste ochránili auto zvonku, do vrecúška nasypte lyžičku rozmarínu, kôpru a bazalky. To vložte pod disk kolesa. Rotačný pohyb bude vrecúšku dodávať energiu a prispievať k ochrane vozidla.

Na ochranu auta sú výborné malé kryštály kremeňa, dajte ho na bezpečné miesto v aute. Ochranný účinok má červené vrecúško byliniek zavesené na spätnom zrkadle. Je to skvelý amulet. Zmiešajte kostihoj (chráni auto počas jazdy), rascu (ochrana proti krádeži), jaseň (ochrana proti nehodám) a palinu (ochrana počas jazdy). Bylinky pokvapkajte esenciálnym olejom z kadidla, geránia alebo aloe vera. Občas vrecúško postláčajte v ruke, aby ste uvoľnili energiu. Keď vôňa vyprchá, urobte si nové vrecúško.

Na spätné zrkadlo môžete uviazať palinu, ochráni na nebezpečných cestách a skorocel, ktorý chráni pred negatívnymi energiami. Do bieleho plátenného vrecúška dajte palmový list, malé nožnice alebo nožík a k tomu kúsok zlata v tvare polmesiaca. Vrecúško previažte červenou stuhou a uložte do skrinky. Auto bude chránené pred všetkým zlým.

Seba a spolucestujúcich ochránite aj tak, že do bezpečnostných pásov votriete trochu ochranného oleja (kadidlo, bobkový list) Aspoň 1x mesačne si nájdite čas a zapáľte v aute vonnú tyčinku. Ak ste skúsený, lepšie poslúži kadidlo (santalové drevo, myrha). Kadidelnicou môže byť popolník v aute. Odporúčané vrecúška a bylinky môžete zavesiť i do garáže. Nech sa stane pravidelným zvykom i pálenie kadidla. Odstránite tak všetky negatívne energie, ktoré sa na auto môžu nalepiť počas ciest.

Ochranu auta a garáže určite nepodceňujte.

Pridaj komentár