Mágia letného slnovratu

Využite najsilnejší deň Slnka 21.06.2022 účinnými rituálmi

Letný slnovrat je slnečnou ročnou verziou splnu, vrchol slnka: dni sú najdlhšie a najjasnejšie. Koleso roka sa po tomto okamihu začne otáčať a klesať k temnejšej polovici, k zimnému slnovratu.

Letný slnovrat je obdobím, kedy sa kúpeme v magickej sile slnka. Môžeme nasať jeho liečivú, expanzívnu, vitalizujúcu energiu, aby sme vedome priniesli pozitívnu energiu a rast do všetkých oblastí života.

Tu je sedem spôsobov oslavy letného slnovratu, ktorým aktivujete svoje zámery, zapálite inšpiráciu a rozdúchate vášeň pre život.

  1. Prípitok na východ Slnka

Prebuďte sa pred východom slnka a pripravte si čaj zo zázvoru, škorice či senovky gréckej. Potom choďte von, kde môžete vidieť východ slnka, nalejte si šálku čaju a položte ju pred seba. Keď slnko v tento najdlhší deň v roku vyjde nad obzor, podržte pohár k slnku a povedzte: „Slnko, vitaj. Pozdravujem ťa a pripíjam ti. Ďakujem, že si požehnalo svet svojou krásou a svetlom.“ Potom si dajte dúšok a vychutnajte si zvyšok čaju pri nasávaní kúzla najsilnejšieho východu slnka v roku. Nakoniec vylejte slnečný čaj na zem ako obetu vďaky.

  1. Kúpeľ šťastia

Nie je lepší čas ako letný slnovrat užiť si slnečné šťastie, ktoré vydrží po celý rok. Zapáľte oranžovú sviečku a urobte si teplý kúpeľ. Pridajte lyžicu javorového sirupu do vody pre sladkosť a nakrájaný pomaranč, mandarínku pre radosť. Vodu 7-krát premiešajte v smere hodinových ručičiek. Nasmerujte dlane k vode. Predstavte si jasné svetlo slnka, zostupuje cez temeno hlavy, vlieva sa do vášho srdca, steká po rukách a dlaňami vstupuje do vody. Voda je úplne nasiaknutá a obklopená oslepujúcim, zlato bielym svetlom. Povedzte: „Slnko, ctím ťa v tento tvoj najjasnejší deň. Ďakujem, že si túto vodu naplnilo vibráciami šťastia a radosti.“ Potom vojdite do vody a precíťte, ako sa vaše telo, emócie a aura namáčajú do sladkej a žiarivej energie a svetla.

  1. Požehnajte topánky pre šťastie

Nohy nás presúvajú a neustále sa dotýkajú Zeme. Využite ich magickú schopnosť poháňať vás vpred k úspechu a zakoreniť sa v prosperujúcej energii zeme pod nohami požehnaním svojich topánok v najmagickejší deň slnka. Umiestnite všetky topánky vonku na zem, na jasné slnečné svetlo. Ozdobte ich sedmokráskami, do každej topánky dajte štipku škorice a povedzte: „Zem je posvätná a slnko tiež. Nech som požehnaná úspechom, šťastím a množstvom zábavy“ Nechajte pôsobiť na svetle aspoň 30 minút. Tento zábavný rituál môžete robiť so svojimi deťmi či inými členmi rodiny.

  1. Prineste si domov veľa kvetov

Vneste čistú, sviežu a vitalizujúcu energiu slnka do príbytku počas slnovratu. Solárne ladené kvety ako sedmokrásky, astry, rebríček a slnečnice dajte do každej miestnosti, aby ste vyčistili a požehnali priestor a naladili ho na liečivú, prosperujúcu a expanzívnu energiu slnečného svetla letného slnovratu.

  1. Pozdravte slnko

Nemôže byť lepší čas na pozdrav slnku, ako letný slnovrat. Vezmite si podložku na jogu von, postavte sa čelom k slnku a urobte niekoľko cvikov pozdravu slnka. Cíťte, že vdychujete životodarné slnečné lúče a pozývate jeho liečivú silu do každej bunky tela.

  1. Upečte zázvorové či škoricové sušienky

Zázvorové a škoricové sušienky sú často spájané so zimným slnovratom, no sú dokonalými doplnkami aj k oslave letného slnovratu, zázvor aj škorica sú slnečné rastliny. Ak primiešate cukor a pečiete s láskou, získate silné magické dobroty.

  1. Požehnajte svoje šperky v slnečnom svetle

Umiestniť všetky krištáľové, strieborné a zlaté šperky do jasného svetla slnka letného slnovratu je silná vec. Vyčistí kryštály, minerály a dodá im silu expanziou, pozitivitou, prosperitou a šťastím. Nechajte všetky šperky vykúpať sa na slnku letného slnovratu aspoň hodinu.

Užite si tento výnimočný deň