Luxusný pleťový krém s astaxanthínom

Je umenie skombinovať účinné ingrediencie v pleťovom kréme

Astaxanthín je jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov. Vďaka tomu plní nielen funkciu bariérovej ochrany pokožky, ale aktívne pôsobí proti vonkajším vplyvom prostredia. Pleť hydratuje, regeneruje a tlmí prejavy jej starnutia. Pokožka ostáva mladistvá a zdravá.

Astaxanthín je prírodný karotenoid, získavaný z mikroskopických rias. Je silným antioxidantom, viac efektívnejší než vitamín E, vďaka čomu ochraňuje pokožku pred oxidačným stresom. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu, zlepšovať elasticitu pleti a vyhladzovať jemné vrásky. Pleť má svieži a mladistvý vzhľad. Astaxanthín na rozdiel od iných antioxidantov umožňuje eliminovať voľné radikály na povrchu i vo vnútri buniek. Má schopnosť blokovať UV žiarenie a chráni kožu pred poškodením slnečným žiarením, predčasným starnutím a tvorbou pigmentácie.

Klinické štúdie potvrdili, že astaxanthín zvyšuje vlhkosť (hydratáciu) pokožky, zadržuje vlhkosť (bráni transepidermálnej strate hydratácie), elasticitu pokožky, eliminuje jemné vrásky. Je 500x silnejší než vitamín E, 560x silnejší než katechíny v zelenom čaji, 800x silnejší než Koenzým Q10, 3000x silnejší než Resveratrol a 6000x silnejší než vitamín C

Krém má vďaka astaxanthínu zaujímavú farbu, je vhodný pre suchú, zrelú a normálnu pleť, i na pigmentové škvrny. Tento luxusný krém samozrejme obsahuje ďalšie výnimočné ingrediencie, vodnú fázu tvorí hydrolát z pomarančového kvetu (v bežných krémoch v obchodoch je len mŕtva destilovaná voda)

Za zmienku stojí aj Ylang-ylang éterický bio olej (Kananga voňavá, je hlavnou zložkou svetoznámeho parfumu Chanel 5), zakomponovaný v tomto kréme, vhodný na suchú i mastnú pokožku, reguluje tvorbu mazu a upokojuje. Dáva antioxidačnú podporu zrelej pleti. Má výrazné omladzujúce účinky. Pleť zjednocuje, vyhladzuje, obnovuje, revitalizuje, zbavuje zápalov, zmierňuje podráždenie, odstraňuje začervenanie.

Okrem toho má upokojujúce a relaxačné účinky, zmierňuje hnev, napätie a stres, podporuje pozitívne myslenie. Výrazne tíši nervy, povznáša ducha, harmonizuje srdce a emócie. Zmierňuje búšenie srdca a optimalizuje dychovú frekvenciu pri strese. Je účinný na staré emočné traumy. Podporuje regresnú terapiu a ďalšie metódy emočnej liečby. Dávno pochované city vyplávajú na povrch. Vhodný je pri nepríjemnej životnej situácii (úraz, smrť v rodine). Pozdvihuje náladu, vyvažuje, vyvoláva mierne pocity eufórie a šťastia. Pomáha pri nespavosti, úzkosti, nervovom vypätí a strese. Jeho vôňa je priam antidepresívna. Osvedčil sa pri smútku, posilňuje pocit vzájomnej blízkosti a lásky, ovplyvňuje sexuálnu energiu a upevňuje vzťahy.