Liečivý a protizápalový krém Dračia krv

Sangre de Drago je strom dorastajúci do 10 – 20 m, rastie v amazonských trópoch. Ak je kôra stromu narezaná, vyteká tmavočervená penivá miazga, ako by strom krvácal a preto jeho názov Dračia krv

Liečivé účinky

Výrazne antiseptické, protivirálne, protibakteriálne, protizápalový, protitumorové, protivredové, hojenie rán, podporujúce hojenie zjazveného tkaniva. Som nadšená, že sa mi podarila práve táto konzistencia jemného krému. Nemám totiž rada hutné mastičky s včelím voskom, riedeným slnečnicovým olejom a bez vodnej fázy, ktoré sa len veľmi ťažko rozotierajú. Najťažšie však asi bolo zohnať dodávateľa dračej krvi……

Táto krv má dlhoročnú tradíciu medzi domorodcami. Miazga stromu sa získava skoro ráno, po východe slnka je výťažnosť menšia. Stáročia sa ňou natierali rany na zastavenie krvácania, urýchlenie hojenia, uzavretie rán a ochranu pred infekciami. Miazga rýchlo zasychá a tvorí druhotnú kožu. Vnútorne sa používala pri zlomeninách, hemoroidoch, žalúdočných vredoch, úplavici, črevnej horúčke, na vaginálne kúpele pred pôrodom, zastavenie krvácania po pôrode, pri rôznych kožných problémoch, ústnych vredoch, zápale mandlí, infekciách v hrdle, tuberkulóze, žalúdočných vredoch, tráviacich ťažkostiach, pri reume a pásovom opare.

Napriek mnohým výskumom väčšina z nich nebola publikovaná a sprístupnená verejnosti. Aktívne látky zahŕňajú silné antioxidanty, taníny, lignan dimetylcedrusin a alkaloid taspín so schopnosť inhibovať RNA – DNA pri leukemických vírusoch sarkómvíruse. Výskumy potvrdili oprávnenosť dlhoročného tradičného použitia domorodú medicínou. Úplne nedávno zistili odborníci efektívny účinok pri žalúdočných vredoch, vredových kolitídach, Crohnovej chorobe pri vnútornom použití. Vnútorné použitie je zdokumentované juhoamerickými lekármi pri dennej dávke 10 – 20 kvapiek 2x denne.

Drobné poranenia – navlhčiť kúsok sterilnej vaty v živici a potierať.

Tumory – zmiešať 5 ml s vlažnou vodou, užívať v prvej fáze rovnako ako proti žalúdočnému vredu pre celkovú očistu, potom 15 dní prestávka a opätovne konzumovať spolu s Uňa de Gato (Uncaria tomentosa Will. DC) mesiac a potom samotná Sangre de Drago ešte jeden mesiac.

Vred predkolenia – aplikovať so sterilnou vatou na postihnuté miesto. Ľahko zabandážovať cez noc a opakovať.

dav

Pridaj komentár