Liečivá Perga

Perga je unikátny prírodný biologicky aktívny produkt s mimoriadnymi ozdravnými vlastnosťami. Perga vzniká z obnôškového peľu a medu po zložitých biochemických procesoch, na ktorých sa zúčastňujú enzýmy včelích žliaz a viac ako 100 druhov mikroorganizmov. Počas fermentácie a kyslomliečneho kvasenia sa syntetizujú vitamíny a biologicky aktívne látky

Účinné látky

Pre pergu je charakteristická vysoká koncentrácia karotenoidov a vitamínu E. Je veľmi bohatá na draslík, magnézium, železo, meď, kobalt, zinok. Podľa kvality biologicky aktívnych komponentov obsiahnutých v nej (monosacharidy, 16 zameniteľných a nezameniteľných kyselín, 13 mastných kyselín, karotenoidy, vitamíny E, C, D, P, K, B1, B2, B3, B6, draslík, magnézium, fosfor, mangán, železo, meď, zinok, chróm, jód, kobalt, enzýmy a látky podobné hormónom) a ich všestranného a efektívneho pôsobenia na organizmus človeka podobný produkt v prírode neexistuje. Pri vnútornom užívaní pergy, ktorá prešla mliečno-kyslým kvasením, je riziko vzniku alergických reakcií na peľ znížené na minimum. V 100 g pergy je 22g bielkovín, 34g sacharidov, 2g tukov, vitamín E 170mg,  C 140mg, PP 60mg.

Liečivé účinky

Perga vďaka svojmu zloženiu regeneruje a normalizuje prospešnú črevnú mikroflóru. Zároveň v organizme nastáva zlepšenie metabolických procesov. Perga zvyšuje imunitu, zlepšuje adaptogénne schopnosti organizmu, zmierňuje únavu. Podporuje zlepšenie zraku, odstraňuje únavu očí. Perga sa dobre osvedčila aj pri užívaní počas tehotenstva pre predchádzanie toxikózy a rôznych patológií. Účinná je pri príprave organizmu na operácie a tiež pri rekonvalescencii po rôznych operáciách. Znižuje riziko vzniku tromboflebitídy. Zlepšuje obeh krvi v mozgu. Zvyšuje obsah hemoglobínu a erytrocytov v krvi. Perga sa odporúča pri astenických prejavoch, pri anémii. Liečivo pôsobí na endokrinný systém. Zmierňuje neurotické stavy. Zvyšuje mužskú potenciu. Zlepšuje celkový stav a posilňuje metabolizmus.

Pergu  je vhodné užívať preventívne, ale aj ako doplnok pri liečbe dysbakteriózy, pretože účinne dopĺňa telu prospešné probiotiká a zlepšuje trávenie. Prospeje ženám náchylným na gynekologické zápaly či už bakteriálneho alebo kvasinkového charakteru, pergu môže človek užívať dlhodobo. Pri chronických stavoch je potrebné začať s dvojnásobnou dávkou v prvých dňoch užívania.

Perga v kombinácii s medom

Perga obnovuje normálny balans črevnej mikroflóry, zlepšuje stav sliznice tráviaceho traktu, funkciu pečene, stimuluje tvorbu žlče, urýchľuje vylúčenie rôznych toxínov z organizmu. Zlepšuje periférny, koronárny a mozgový krvný obeh a tvorbu krvi, podporuje zníženie hladiny cholesterolu v krvi a zvýšenie obsahu hemoglobínu. Podporuje zlepšenie funkčnosti nadobličiek a iných orgánov endokrinného systému, obnovenie normálneho hormonálneho balansu a zvýšenie potencie, zlepšuje zásobenie orgánov ženského a mužského reprodukčného systému krvou, blahodarne vplýva na proces tvorby spermií a na vývoj embrya. Zamedzuje predčasnému starnutiu a blahodarne pôsobí na pokožku. Podporuje zvýšenie odolnosti organizmu človeka voči bakteriálnym a vírusovým infekciám a tiež voči vplyvom škodlivých faktorov prostredia. Poskytuje antistresové a antidepresívne účinky, podporuje fyzickú a mentálnu práceschopnosť.

Komu prospeje zlepšiť zdravie

Všetkým, čo potrebujú doplniť príjem komplexu vitamínov, ale aj tým, ktorí sa intenzívne starajú o svoje zdravie, krásu a dlhovekosť.

Perga je vhodná pre:

  • Problémový tráviaci trakt a srdcovocievne ochorenia
  • liečbu zvýšenej hladiny cholesterolu
  • páry pokúšajúce sa o zdravé počatie
  • Ženy počas tehotenstva.
  • Ľudí v nepriaznivých životných podmienkach pri zvýšenej mentálnej a fyzickej záťaži.

Vyskúšajte

Pri anémii: 1/2 čajovej lyžičky pergy 2x denne, požuť a nechať rozpustiť v ústach najlepšie 30 minút po jedle.

Perga s medom: Dospelí 1 čajovú lyžičku denne pod jazyk do úplného rozpustenia. Vhodné užívať dopoludnia.

Pridaj komentár