Liečba bez liekov

História medicíny potvrdzuje, že z minulosti bolo mnoho liekov zavedených a aj prevzatých od rôznych felčiarov a liečiteľov 

Každá choroba v sebe nesie množstvo jedov, ktoré ľudské telo nedokázalo včas vylúčiť. Ak sa do tela v snahe vyliečiť ho zavedie chemický liek, symptómy vylučovania jedov sa zastavia, pretože telo inštinktívne začne pracovať na  neutralizácii nových jedov v maximálnej miere. Symptómy sa vrátia späť hneď, ako je život človeka zachránený a toto všetko sa opakuje, až kým pacient buď nezomrie, alebo odloží medicínu nabok a začne hľadať účinný spôsob záchrany.

Záchrana je možná niekoľkými spôsobmi, ktoré by mali byť vzájomne prepojené. Základom je dietetický spôsob zameraný na správnu stravu, s ním ruka v ruke by mala ísť psychická liečba s neodmysliteľným adekvátnym telesným pohybom.

Telesné spôsoby liečby

Všetky jej typy majú snahu rozpúšťať telesné obštrukcie rôznymi vibráciami a teplotnými rozdielmi. Kneippova liečba využíva umelý chlad, ktorý stimuluje cirkuláciu a tým aj vylučovanie.

Cvičenie zahŕňa masáže, dýchacie cvičenia a účinné pohybové aktivity, ktoré v podstate poskytujú to isté. Chiropraktici považujú svoj systém za výnimočný. Dokážu síce odstrániť dislokáciu stavcov a môžu poskytnúť podobne ako lieky okamžitú úľavu od bolestivých symptómov, ale v skutočnosti sa symptómy skôr či neskôr vrátia, ak sa v nápravných opatreniach nepokračuje a človek zotrváva v nesprávnom spôsobe života. Medzi stavcami chrbtice je naakumulovaných množstvo cudzorodých látok a ich zdroj je v nesprávnom stravovaní rovnako, ako všetky ostatné príznaky choroby. Nadváha je iba ďalšou príčinou dislokácie.

Medzi ďalšie metódy , ktoré sa používajú na rozochvenie tkanív a stimuláciu obehu  možno zahrnúť elektrické, laserové, slnečné svetlo a pod. Všetky metódy viac menej pomáhajú, uľavujú, ale nikdy dokonale nevyliečia, pokiaľ neprikladajú dostatočnú pozornosť správnej výžive. Ak odstránenie cudzorodých látok z tela nebude kompletné, kým sa nezastaví prísun nesprávnych jedál do tela a nenastolí sa nová tvorba krvi pomocou prirodzených a čistých bezhlienových jedál. Hlien totiž milujú všetky baktérie, vírusy a plesne.

Psychické spôsoby liečby

Je nepopierateľné, že stav mysle má vplyv na všetky druhy chorôb. Strach, starosti a obavy majú zlý vplyv nielen na srdce a nervy ale aj na obeh či trávenie. Človeka prosiaceho o zázračné vyliečenie však nemožno vyliečiť nijakým zázrakom, ak bude telu sústavne dodávať jedy v strave. Škodlivo upravované a priemyselne vyrábané jedlá neboli nikdy stvoriteľom určené pre ľudí. V rajskej záhrade predsa neboli fastfoody, cukrárne ani konzervárne či liehovary. Čím skôr sa človek zbaví všetkých povier o chorobách, oslobodí svoju myseľ od nesprávnych názorov a pochybností o tej jedinej skutočnej a reálnej pomoci ukrytej v zdravej strave, tým skôr sa zbaví choroby.

Zmätok v dietetike

Vo vašom jedle je z 99% ukryté zdravie. Liečenie bude zlyhávať ak bude chorý odmietať správnu stravu. Dietetický problém, čo by mal človek jesť a čo vôbec je vlastne základnou otázkou života a smrti. Život je vlastne tragédia výživy.

Lekárska veda a dokonca aj mnohí prírodní liečitelia vo všeobecnosti vidia správnu stravu ako druhoradú. Dokonca aj efektivita stroja závisí na palive. Rastlina viac závisí na kvalite pôdy, ako na podnebí. Farmári tiež chápu dôležitosť toho, čím kŕmia svoj dobytok. A každé choré zviera odmieta akúkoľvek potravu. Bežný človek a dokonca aj lekári hľadajú príčinu choroby vo všetkom možnom, len nie v jedle. Choroba je v ich mysliach stále záhadou. Nechcú vedieť, ako hrozivo je znečistené vnútro tela, čo je spôsobené celoživotným zvykom prejedania sa a čo je horšie – v mnohých prípadoch najmä škodlivými jedlami.

Ak sa bežný jedák začne 3-4 dni postiť, jeho dych, výlučky i celé telo začnú zapáchať. Telo naznačuje, že je naplnené nevylúčenými látkami, ktoré sú v rozklade a dnu sa nedostali nijak inak, len v potrave. Príroda tento odpad vylučuje chorobou a človek sa ju snaží liečiť prioritne iným spôsobom, ako pôstom a očistou. Z uvedeného logicky vyplýva, aká chybná je lekárska prax a snaha zastaviť prirodzený liečebný proces (chorobu) zvyšovaním množstva vnútorného odpadu cez lieky. Ani prírodné vylučovacie liečivá nedokážu dokonale vyliečiť, kým človek nezastaví prísun vnútorného odpadu spôsobený nesprávnym stravovaním. Ak ten zastavíte, účinná liečba môže začať. Ak má liečba začať, strava musí pozostávať nie podľa výživových hodnôt, ale podľa čistiacich a vylučovacích kvalít.

Diétne omyly

Bežná vegetariánska diéta vynecháva iba mäso. Zmes väčších množstiev ovocia, vajec a mlieka tiež spôsobuje prejedanie sa. Istý nemecký lekár dokázal, že kyselina uhličitá je príčinou chorôb, ale prehliadol hlbšiu príčinu, ktorou je kvasenie spôsobené zmiešaním hlienotvorných jedál s ovocím. Stal sa obeťou viery v proteíny.

Taliansky lekár vytvoril diétu pozostávajúcu zo zelenej zeleniny a mäsa, vylúčil všetok škrob. Vyliečil mnohé choroby. Tajomstvom liečby je jej laxatívny efekt, uľahčuje telu, ale nelieči dokonale. Dr. Graham vylepšil chlieb, zlepšenie však pozostávalo v tom, že grahamový, otrubový a celozrnný chlieb menej zanáša telo ako chlieb z bielej múky.

Diéta raw food sa teší veľkej obľube, niet pochýb, že je veľkým pokrokom, ale jej argumenty tiež vedú k omylom a extrémom. Táto diéta hlása, že každý typ varenia ničí hodnoty jedla. Správne by sa malo povedať, že nesprávne varenie ničí liečebnú efektivitu a dokonca spôsobuje, že sú kyselinotvorné. Raw food spočíva v drsnej celulóze nevarenej zeleniny, ktorá odstraňuje zápchu a správa sa ako ideálna metla na hlien v črevách. Po určitom priaznivom mechanickom čistení čriev bude človeku chýbať najdôležitejšia substancia z jedla, ktorou je ovocný cukor, ak neje ovocia dostatok.

Surové ovocie i listová zelenina sú ideálnym jedlom, to je bezhlienová diéta, ktorá okrem surovej stravy kvôli ich čistiacim účinkom odporúča aj jedlá pečené a parené. V niektorých prípadoch ako menej agresívny rozpúšťač jedov a hlienu na zmiernenie vylučovania, čo je jedným z najdôležitejších princípov bezhlienovej diéty, ktorý  priaznivci raw food ignorujú. Jesť surové zemiaky, cereálie a nepečené koláče je horšie, ako keby boli starostlivo tepelne upravené preto, aby sa škrob v nich aspoň zmenil na čiastočne stráviteľný glutén a hroznový cukor.

Bezhlienová diéta

Pozostáva najmä z ovocia a zeleniny a je chybne považovaná za zastaranú. Aj tie najlepšie a najzdravšie jedlá sa môžu v začiatkoch procesu stať škodlivými ak sa zmiešajú so špinavým hlienom a jedmi, ktoré sa rozpúšťajú v krvi a v tomto stave vstupujú do krvného obehu.

Preto v snahe plynulého čistenia a liečenia by mal pacient uprednostniť prechodovú stravu a sčasti prejsť na nízko hlienovú stravu. Rýchlosť vylučovania škodlivín závisí od kvality a množstva jedla individuálneho pacienta. Najhorší a najškodlivejší zlozvyk sú ťažké raňajky a preto v záujme zdravia by sa ráno nemala jesť vôbec žiadna pevná potrava. Maximálne je možné vypiť zdraviu prospešný nápoj, najlepšie doma robené zeleninové šťavy. V noci počas spánku sa telo prirodzene detoxikuje a ťažké, nevhodné raňajky nielenže tento proces zastavia, ale aj zaťažia telo ďalšími jedmi.

Počas jedla by sa vôbec nič nemalo piť, napiť by ste sa mali 30 minút pred jedlom a najskôr hodinu po ňom. Polievkam, ktoré sa jedia spolu s hlavným jedlom sa treba vyhýbať. Čím viac tekutín telo prijme, tým ťažšie je správne trávenie. Človek by mal začať jesť prvé jedlo medzi 10:00 – 11:00 hod a večerať medzi 17:00 – 18:00 hod. Optimálne sú 2 – 3 jedlá počas dňa. Tie by mali byť jednoduché a nemali by ste mixovať veľa druhov potravín do jedného jedla.

Pridaj komentár