Kyvadlo a stratené kľúče

Pred rokom som dala kľúče od bytu kolegyni z práce, odchádzala som na týždeň pracovne do zahraničia. Potešila ma preto jej ochota postarať sa mi o párik papagájov. V návale práce po návrate som si zabudla kľúče vypýtať.

V súčasnosti nastala situácia, keď som kľúče nevyhnutne potrebovala, očakávam totiž návštevu, ktorú by som nerada blokovala mojimi pracovnými aktivitami, jednoducho sa nedajú vzájomne zosúladiť. Nuž ale moja kolegyňa sa kajúcne priznala, že ani len netuší, kde podela kľúče. Prejavila ochotu zaplatiť výmenu zámkov. S tým som nesúhlasila, mám bezpečnostné dvere. Nakoľko kolegyňa veľmi dobre vie, čomu sa venujem, usmiala sa na mňa s tým, že si kľúče u nej budem musieť nájsť sama, presnejšie mi povedala: „veď vytestuj kyvadlom, kde som tak kvalitne odložila kľúče“.

Poprosila som ju aby mi nakreslila pôdorys bytu (v ktorom som doteraz reálne nikdy na návšteve nebola), hoci tvrdila, že kľúče budú zastrčené niekde v kancelárii, no test kyvadlom povedal, „nie“. Neskôr bola presvedčená, že sa určite nachádzajú u nej v obývačke, no kyvadlo určilo presné miesto nálezu v spálni v skrini. Bolo ešte potrebné určiť správnu skriňu, pretože v miestnosti sa nachádzali vedľa seba tri. Pre kyvadlo a správne položené otázky to nebol žiaden problém.

Na druhý deň kolegyňa otvorila dvere kancelárie s úsmevom na tvári a v ruke víťazoslávne držala nájdené kľúče, pričom ich samotné hľadanie jej trvalo 3 minúty. Boli odložené presne tam, kde ich predtým našlo kyvadlo.

Pridaj komentár