Kúzelná jeseň

Zvyčajne od jesennej rovnodennosti začnú stromy aktívnejšie zhadzovať čoraz viac listov. Každý z nich je nasiaknutý vyzretou energiou stromu, ktorému patrí. Opadnutý list je súčasťou niečoho väčšieho, nesie neviditeľné spojenie s materským stromom.

Ktorý spadnutý list vás oslovil? Je to pre vás znamenie na celú zimu. Je z jablone? Prichádza k vám láska a plodnosť. Je z liesky? Očakávajte novinky vo svojich financiách. Alebo možno z jarabiny? Vtedy je potrebná ochrana a trpezlivosť. Každý strom je spojený s cnosťou a má špecifický význam.

Mágia spadnutých listov

Ako využiť opadané lístie? Svoje želanie môžete napísať naň magickým atramentom a potom list spáliť. Ďalším spôsobom je ponechať si listy ako talizmany, ale nepreháňať ich počtom. Jeden či dva úplne stačia. Vysušené opadané lístie je v skutočnosti zlé Feng-shui. Ak chcete zhodené listy uskladniť, dajte ich do sklenenej fľašky a dobre ju uzatvorte. Rozhodne takéto listy nevešajte na steny.

List jablone

Jablká symbolizujú múdrosť a okultné poznanie. Spadnutý list z jablone sa dá použiť aj pri kúzlach krásy, lásky a plodnosti. Okrem toho, list jablka môže byť použitý ako na ochranu, tak aj na príťažlivosť.

List jaseňa

Strom úžasných síl je silno spojený so všetkými druhmi kúziel. Spadnutý list z jaseňa môže byť použitý na privolanie síl anjelov, víl a elfov.

Bobkový list

Táto posvätná rastlina dokáže premeniť temnotu na svetlo. Využite silu bobkového listu na posilnenie a realizáciu svojich prianí. Okrem toho ho môžete použiť pri vyháňacích kúzlach či liečivých kúzlach zvýšenia svojej energie.

List brezy

Breza je spájaná s Merlinom, všemocným mágom. Preto je považovaná za mimoriadne silný strom, ktorý vyvažuje tvorivé a deštruktívne sily ohňa. Doplní vám chýbajúcu energiu.

List cédra

Céder je strom spojený s liečivou mágiou. Používa sa na dosiahnutie rovnováhy energií v dome a na podporu vitality. Tento list možno použiť aj na zahnanie stagnačnej energie alebo na očistu.

List bazy

Starší strom sa zvykne nazývať „Stará dáma stromov“. Využite silu tohto špeciálneho stromu, aby ste dosiahli väčšie uvedomenie v duchovnej rovine. Okrem toho sa používa v skutočne silných liečebných kúzlach a rituáloch.

List hlohu

Hloh bol spájaný s božstvami, duchmi a sviatkami Beltain, ktorý je prísľubom lásky, plodnosti a kreativity.

List liesky

Tento ker bol považovaný za živý zdroj múdrosti a lieskové orechy za mocný nástroj kreativity a inšpirácie. Verilo sa, že liesky rastú v blízkosti posvätných a magických miest. Jeho listom môžete do svojho života vrátiť mágiu, lásku i financie.

Javorový list

Javor sa spája s láskou a plodnosťou. Využite kúzlo opadaného lístia javora, aby ste do svojho života vrátili romantiku. Je spojený s vodou a našimi emóciami. Využite jeho kúzlo.

Dubový list

Dub je kráľ všetkých rastlín, symbolizuje Božskú silu. Kráľovský pôvod dubu ho robí mimoriadne cenným v mnohých rituáloch. Dubový list môže priniesť silu a stabilitu do vášho života. Používa sa aj pri vyháňacích kúzlach.

List olivovníka

Strom Atény, mocnej bohyne múdrosti, je symbolom prosperity a hojnosti. Použite list olivovníka na dosiahnutie rovnováhy medzi vami a zemou. Môžete ho tiež využiť v liečebných kúzlach.

List borovice

Borovica je priamo spojená s ohňom a so silami ochrany. Použite preto borovicové ihličie na zahnanie zla a zmenu energie vášho domu. Bezpečne spáľte ihličie, aby ste si vyčistili auru a odvrátili negativitu a zlé entity. Energia borovice je príliš silná.

List jarabiny

Jarabina je úzko spojená s bohyňou múdrosti a ochrany, strážkyňou posvätného plameňa. Okrem toho sa jarabiny rastúce na posvätných miestach a kamenných kruhoch považujú za mimoriadne silné. Využite opadaný list jarabiny na ochranu pred všetkým zlom.

List viniča

Spôsob, akým klíči a rastie, vždy udivoval. V listoch viniča možno uvidieť mystické symboly. Jeho opadané listy môžu vniesť inšpiráciu a osvietenie do vašich životov. Hľadáte odpovede? Tento list môže byť kľúčom.