Kto hľadá, nájde

Zhruba pred deviatimi mesiacmi ma navštívila mladá, sympatická žena, Deniska. Problémov mala samozrejme viac, pretože ľudia, ktorí ma vyhľadajú prvý krát, zvyčajne šťastní nebývajú.

Po smrti milovaného otca žila vo veľkom rodinnom dome na okraji veľkomesta len s úzkostlivou matkou. Dom bol síce architektonicky čistý, no energeticky škodlivý po viacerých stránkach a márne sa snažili viac ako 2 roky ho predať. Kupec neprichádzal. Nikdy som v tom dome osobne nebola, no stačil mi náčrt s vysvetlením, kde sa čo nachádza. Bol to efektný guláš. Nerada chodím kolegom z časopisu „do kapusty“, no kyvadlom som vytestovala, že potrebné úpravy z hľadiska feng-shui zvládnem.

Deniska bola do mojich rád doslova zažratá a dodržala ich do bodky. Ako prvé odstránila z chodby obrovské zrkadlo, ktoré si hovelo rovno oproti vchodovým dverám a každého potencionálneho kupca doslova z domu pri vstupe energeticky vyhodilo von. Ďalšími doporučenými úpravami podporila ostatné zóny v priestore, jednalo sa doslova o maličkosti z hľadiska finančných nákladov.

Asi po týždni ku mne došla Deniskina prísna, no láskavá matka. Rázne mi dala najavo, že ju nezaujíma ani moja numerológia, ani feng-shui ani testovanie kyvadlom, tarotový výklad, žiadne liečenie ani dobré rady v akomkoľvek smere, jediné čo ju zaujímalo, bolo šťastie jej dcéry. Bola som v dosť komplikovanej situácii, pretože starostlivá matka niečo iné hlásala a pravý opak nevedome dcére spôsobovala. V jej prípade som použila „sedliacky rozum“ a logicky s nadhľadom vysvetlila všetko potrebné, prečo sa im deje, to čo sa im deje.

Nehovorím, že som ju celkom presvedčila, zrejme to ani nebol účel, matka chcela len spoznať mňa ako človeka, ktorému verí jej dcéra. Sporadicky sa mi v depresiách ozývala telefonicky a prosila ma, aby som Denisku neklamala, či nedávala planú nádej. Priznám sa, nebolo to príjemné počúvať, no horšie bolo jej negatívne myslenie, ktorým všetko okolo seba doslova blokovala. Niekedy som mala sto chutí na ňu nakričať, aby som jej otvorila oči, nech sa pozrie akú spúšť okolo seba urobila. No nechcela som byť ďalšou osobou, ktorá by Deniske komplikovala život. Slušne som zložila telefón s tým, že mám veľa prace, čo bola pravda.

Koncom zimy sa Deniska znova ozvala, že má prvého kupca na dom. Pozrela som to v kartách, nebol to ešte ten pravý. Jeho manželka bola panovačná žena, ktorá síce nevedela čo chce, no vedela dobre rozkazovať a potrebovala si pocit generála aj dokazovať. Z toho mráčika nezapršalo, ale bol to veľmi dobrý signál z hľadiska fungujúcich energií po úpravách priestoru v dome.

S príchodom jari Deniska konzultáciu u mňa zopakovala, to sme už riešili konkrétneho kupca ale aj kúpu nového domu. Mala zafixovanú istú časť Bratislavy. Zobrala som do ruky kyvadlo a cez jej a matkin dátum narodenia testovala najskôr časť mesta, potom jednotlivé ulice. Vychádzalo mi jednoznačné NIE. Po prvotnom sklamaní, ktoré bolo v očiach mladej devy som dostala informáciu, že dámy predsa len budú bývať v treťom obvode, ale podstatne bližšie k centru.

Nakoľko mesto ešte veľmi dobre nepoznám, potrebovala som pri testovaní kyvadlom Deniskinu pomoc z hľadiska názvov ulíc. Vyšla mi konkrétna ulica neďaleko Polusu. Pri tejto návšteve som ešte pozerala zdravotný stav dievčiny a malú, no síce potrebnú operáciu, skúšky v škole, prácu a vzťah. Dosť otázok, no našťastie všetko bolo na dobrej ceste v porovnaní s prvou konzultáciou a pekne zauzlený život sa už rozmotával správnym smerom.

V horúcom lete bola Deniska u mňa tretí krát. Napadlo ma v tej súvislosti, že si klientov budem zvečňovať na fotografiách, pretože tento krát došla ku mne rozkvitnutá, rozžiarená a šťastná dievčina, napriek tomu, že mala za sebou ťažké sťahovanie, vrecia s vecami ešte porozkladané po celom dome. Viete akú ulicu majú v trvalom pobyte? No presne tú, ktorú som na jar vytestovala kyvadlom.

Schuti sme sa zasmiali na tom, keď Deniska spomínala, ako v deň sťahovania s matkou chodili na WC do Polusu, pretože v dome bola odstavená voda. Bola aj po operácii, ktorá mi predtým testom kyvadlom vyšla ako nevyhnutná a potvrdil to aj lekár, ktorý ju operoval. No neriešili sme už dom, dievča malo šťastím rozžiarené oči a hneď som brala do ruky pero, aby som si zapísala dátum narodenia mladého muža. Kyvadlo potvrdilo, že vzťah je perspektívny, dlhodobý a trvalý. Karty síce ukázali malé budúce nedorozumenie, ale Deniska je naň pripravená a verím, že ho hravo zvládne. V kútiku duše čakám, že sa mi ešte ozve jej neveriaca matka, ktorú sme poslali na malú dovolenku. Určite jej po sťahovaní prospeje.

Pridaj komentár