Kryštál na každý deň v týždni

Kryštály sú starodávnym nástrojom, ktorý pomáha získať prístup k energiám, tie môžu vniesť do našich životov harmóniu a rovnováhu. Každý deň týždňa má inú energiu a ponúka jedinečnú vibráciu, ktorá pomáha podporovať pocity sily, pozitivity a pokoja, ale aj dáva príležitosti na ďalšie pochopenie seba samého pomocou praktík práce s drahými kameňmi.

Táto prastará prax zahŕňa aj rituály, kde sa môžete sústrediť na svoj zámer (hojnosť, dobré zdravie). Okrem elementu zeme možno použiť aj bylinky, rastliny, éterické oleje atď. Inými slovami, ďalšie predmety súvisiace s tromi zostávajúcimi živlami – oheň (sviečky), voda (miska s čerstvou vodou), vzduch (kadidlo). To prinesie komplexnejší rituál a spojenie s matkou prírodou. Vedome sa očistíte a vyšlete do vesmíru svoju žiadosť o prejavenie toho, čo v danom čase najviac potrebujete/chcete.

Kryštálová mágia

Kryštály prichádzajú v mnohých tvaroch, veľkostiach a farbách, z ktorých každý má svoje jedinečné vlastnosti. Používali sa po stáročia ako nástroje na liečenie a vedenie – zosúladenie fyzických tiel s ich vibráciami a tak môže pomôcť získať jasnosť v rozhodnutiach alebo pocitoch, ktorým možno len ťažko porozumieme.

7 magických dní v týždni

Každý deň týždňa má svoje vlastné kúzlo. Znamená to, že ak sa napríklad v piatok zapojíte do akýchkoľvek romantických aktivít, máte väčšiu šancu uspieť. Ak pôjdete na pracovný pohovor v stredu, budete zaujímavejší a mať viac šancí získať prácu (za predpokladu, že Merkúr nie je retrográdny). Každý deň je ideálny na určitý druh činnosti, ale môžete urobiť ešte viac a naladiť sa na jeho silu.

Pondelok: Mesačný kameň

Tento kameň prináša pokoj, ktorý vyvažuje stres alebo úzkosť, ktoré možno pociťovať na začiatku týždňa.

Mesačný kameň je krásny a žiarivý drahokam, ktorý sa po stáročia používa na získanie magických síl. Má schopnosť zosilniť energiu, poskytnúť emocionálne liečenie, priniesť šťastie a dokonca zvýšiť psychické sily. Mesačný kameň pomáha spojiť sa s intuíciou a duchovnou sférou. Často sa využíva v rituáloch ochrany, veštenia, priťahovania lásky, požehnania plodnosti a ďalších. Okrem toho má mesačný kameň silné metafyzické vlastnosti: prináša nádej v časoch ťažkostí a podporuje jasnú komunikáciu medzi ľuďmi, aby mohli spoločne riešiť svoje problémy. Ide vskutku o zvláštny kameň

Utorok: Karneol

Tento žiarivý oranžovo-červený kameň vlieva kreativitu a odvahu po celý deň. V  utorok sa budete cítiť odvážne a sebavedomo vo všetkom, čo sa rozhodnete urobiť. Prináša silu a odvahu, aj ochranu pred negatívnou energiou. Okrem toho sa karneol môže použiť aj na zvýšenie kreativity a sebavyjadrenia tým, že človeku pomôže nájsť svoj vnútorný hlas. Zvyšuje pocity vášne a romantiky, vďaka čomu je ideálnym talizmanom pre milostné a manželské vzťahy. Karneol je spojený s plodnosťou a liečivými energiami, ktoré pomáhajú pri fyzickom zotavení po operácii alebo chorobe a emocionálnom uzdravení po traume. Všetky tieto pozitívne benefity robia z karneolu skutočne magický drahokam.

Streda: Citrín

Tento slnečný žltý drahokam v stredu pomáha zvýšiť sebaúctu a lásku k sebe, ako aj k ostatným okolo vás. Citrín v stredu uprostred týždňa, prináša optimistické príležitosti, pomáha vyniknúť a pokračovať v pohybe. Citrín je kameň, ktorý podporuje šťastie, úspech, financie a hojnosť. Hovorí sa, že je obzvlášť účinný v stredu; nosenie alebo meditácia s ním pomáha otvoriť dvere šťastiu, prosperite a tvorivej sile. Zvyšuje sebadôveru a zároveň odstraňuje negatívnu energiu, pomáha aj pri rozhodovaní.

Štvrtok: Ametyst

Keďže štvrtková únava môže zamotať hlavu, potrebujeme sily ametystu ako  najobľúbenejšieho kryštálu. Ametyst ponúka pokoj od akéhokoľvek chaosu alebo zmätku, ktorý môže nastať, preto je na štvrtok výbornou voľbou. Vykúzli dokonalé vlastnosti ako odvahu, silu a múdrosť. Tento krásny drahokam spája harmóniou s  rovnováhou, čo pomáha nájsť vnútorný pokoj v časoch stresu alebo neistoty. Ako naznačujú jeho metafyzické vlastnosti, ametyst má vo štvrtok potenciál celkovo vniesť pokoj do vášho života.

Piatok: Ruženín  

Použite ruženín v piatok, keď budete hľadať láskavosť vo vzťahoch a zároveň umožníte znovu sa spojiť so sebou samým v rámci prípravy na relaxačný víkend.  Ruženín je krásny a upokojujúci kryštál, ktorý prináša mier, liečenie a bezpodmienečnú lásku. Je to vynikajúca voľba na podporu relaxácie v piatok večer, pretože pomáha znižovať stres, rozptýliť hnev, strach a navodiť vnútornú harmóniu. Ruženín možno použiť aj pri meditácii alebo ho umiestniť vo vašom príbytku pre dobrý spánok či v kancelárii, aby ste vytvorili atmosféru podporujúcu pokoj.

Sobota: Jaspis

Hovorí sa, že jaspis je spojený s duchovným uzemnením a zároveň dodáva odvahu pri ťažkých rozhodnutiach. Jaspis je krásny minerál, ktorý možno nájsť v mnohých farbách, vrátane červenej, žltej, zelenej či dokonca i bielej. V sobotu je vynikajúcim doplnkom, pretože má úžasné liečivé vlastnosti, podporuje kreativitu a poskytuje  ochranu. Aktivuje koreňovú čakru, ktorá pomáha uzemňovať emócie, dodáva odvahu a silu v núdzi. Je skvelou osobnou investíciou pre každého, kto mal ťažký týždeň.

Nedeľa: Horský kryštál  

Perfektný spôsob, ako uzavrieť celý týždeň (a zabaliť všetky nedokončené úlohy), prichádza v nedeľu ráno pomocou číreho kryštálu. Horský kryštál je typ kryštálu, ktorý sa často používa v metafyzických praktikách a považuje sa za veľmi liečivý. V nedeľu môže byť použitý na duchovné účely, ako meditácia, posilňuje jasnosť myslenia, pokoj duše. Zároveň odstraňuje negatívnu energiu a podporuje harmóniu. Horský kryštál stimuluje kreativitu a posilňuje zamerať sa na ciele – ideálne na využitie pozitívnej energie, ktorú nedele zvyknú prinášať. Podporuje jasnosť myslenia a logické uvažovanie.

Kryštál konkrétneho dňa noste so sebou po celý deň. Vyčistite ho, potom nabite a použite znova o týždeň.