Kladivkové prsty na nohách

Prečo sa vôbec objaví táto deformácia? 

Ak sa napnú väzy a šľachy v nohe, stiahnu sa prsty v prostrednom kĺbe. To spôsobí, že sa kĺby prstov ohnú smerom nadol. Kladivkový tvar (sú 2 typy týchto prstov – ohybné a stuhnuté) sa môže objaviť na všetkých prstoch okrem palca. Ohybný kladivkový prst môže byť narovnaný rukami, kým pokusy narovnať stuhnutý kladivkový prst môžu byť bolestivé.  Táto deformácia spôsobuje nepríjemný pocit na vrchnej strane prstov, pretože sa otierajú o topánku. To vedie k tvorbe kurích ôk a mozoľov.

Človek s takýmito prstami na nohách potláča svoje myšlienky či intelektuálny vhľad. Má pocit, že ostatní rozbijú jeho idey a presvedčenia. Má strach stáť si za svojím, potláča svoje názory v obave, že by ostatných mohol obťažovať.

Kladivkové prsty sú pomerne bežné ak dôjde ku vbočeniu palcov. Reprezentujú fakt, že idey a myšlienky boli doslova ubité ostatnými ľuďmi. Možno ide o intelektuálne zneužívanie, ktoré spôsobilo napätie a túžbu zaraziť či obmedziť hľadisko niekoho iného proste preto, aby bol zachovaný pokoj.

Ak takýto človek nečelí ostatným, zasahuje to jeho sebadôveru zvlášť ak sa kladivkový tvar vyskytne na 3-ťom prste (vzťah k vlastnému Ja). Ak je zasiahnutý 2-hý prst, súvisí to s pocitmi človeka a s tým, že nedokáže vyjadriť svoje názory v rodine či v práci. 4-tý prst má vzťah k tomu, že sa človek drží na uzde a nechce objavovať vlastné idey a myšlienky týkajúce sa peňazí, sexu a vzťahov. Ak je deformovaný malíček, súvisí to s pocitom ohrozenia.

Niekedy sa na špičke deformovaného prstu objaví otlak, ktorý vyzerá ako modrina po údere kladivkom. To súvisí s tým, že idey človeka narážajú o hlavy ostatných ľudí alebo o jeho vlastnú hlavu. Je to dôsledok túžby po dokonalosti.

Kladivkové prsty sa objavia napríklad u človeka, ktorého zosmiešňuje partner, ktorý si sám neverí a len provokuje. Hoci by sa ten druhý snažil zo všetkých síl, nikdy to partnerovi stačiť nebude. Tak isto môže mať kladivkové prsty ten, ktorý je šikanovaný, zneužívaný a využívaný či už doma, v rodine alebo v práci.

Fyzické uzdravenie

Kladivkové prsty môžu byť vnímané ako menšie zlo, ale ak nie sú liečené, stane sa z nich vážna a trvalá deformácia. Potom sa môžu tvoriť mozole na koncoch postihnutých prstov a následne vredy. Ak deformácia dosiahne určité štádium, prsty stuhnú v ohnutej pozícii a nemôžu byť jednoduchým spôsobom narovnané. Liečba musí byť ešte predtým.

Bez liečenia začínajú tuhnúť mäkké tkanivá, ktoré prispievajú ku kladivkovej deformácii prstov. Potom je nevyhnutný chirurgický zákrok, ktorý predĺži skrátené svaly prstov. Ak sa ani tak stav nezlepší, ostáva konečná liečba. Tá obnoví normálny pohyb tým, že sa chirurgicky spoja dve kosti k sebe.

Emočné uzdravenie

K uzdraveniu musí pacient prestať strácať energiu skúmaním toho, čo si druhí myslia. Mnoho skvelých nápadov nikdy neuzrie svetlo sveta len preto, že človek žije s ľuďmi, ktorí to zosmiešňujú. Napríklad ak blízkemu poviete, že chcete podnikať, objasníte mu svoj nápad, on vám ešte skôr odpovie, že nemáte dostatok kvalifikácie, kontaktov, peňazí ani rozumu. Ak si neveríte, na konci rozhovoru si poviete, že dotyčný má pravdu a tak nikdy neobjavíte svoj potenciál.

Ak pacienta obklopujú ľudia, ktorí ubíjajú jeho myslenie, mal by im prestať hovoriť o svojich ideách. Nepotrebuje ich súhlas, aby uspel. Kým človek neskúsi, nikdy nevie, čo ho čaká. Neexistuje nič také ako omyl. Ak iných rozčuľuje jeho potenciál, je to ich problém. Nikto nemá právo potlačovať potenciál iného človeka.

Nenechajme sa nikým šikanovať, zneužívať a využívať. Najčastejšie to robia tí, ktorí sú omnoho neschopnejší. Keď si človek včas vylieči škodlivé emócie, zvyčajne ruka v ruke s tým ide aj fyzické vyliečenie.

Pridaj komentár