Kamenné maslo a jeho unikátne zdravotné účinky

Kamenný olej (brakshun, biely kameň nesmrteľnosti) sa v ľudovom liečiteľstve používa už viac ako štyri tisícročia. Svojou povahou patrí k minerálu kamenec a má formu doštičiek alebo jemne mletého prášku, ktorý sa musí rozpustiť vo vode. Kamenný olej má mnoho názvov: biely kameň, braxhun, horské slzy, biele mumio. Bez ohľadu na názov má jedinečné liečivé vlastnosti.

Ide o prášok bielej alebo krémovej farby s kyslou chuťou. Ťaží sa vysoko v horách Altaja. Z povrchu hornín sa zoškrabuje a následne očistí od nečistôt. Mechanizmus tvorby braxhunu nie je presne známy, ide o produkt vylúhovania určitých hornín.

Kamenný olej je jedinečný dar hôr. O jeho liečivej sile, omladzujúcom účinku a schopnosti liečiť akýkoľvek neduh sa už od pradávna tradujú legendy. Mongolskí cháni a barmskí panovníci vykúpili vzácnu liečivú látku za cenu zlata. Čínski cisári si tento vzácny liek vážili a zakázali ho používať obyčajným ľuďom – všetok nájdený kamenný olej bol určený len pre členov panovníckeho rodu. Tibetskí lámovia získavali kamenný olej v horách a používali ho v receptoch na liečbu chorôb vnútorných orgánov.

V čínskych legendách je kamenný olej opísaný ako jedlo nesmrteľných. Existuje legenda o horskej dedine, ktorej všetci obyvatelia jedia „biely kameň“ a žijú imúnni voči chorobám až do vysokého veku. V tradíciách ľudového liečiteľstva v rôznych oblastiach je kamenný olej považovaný za produkt, ktorý zmierňuje zápaly, zastavuje krvácanie, lieči zlomeniny a popáleniny a je prospešný pre žalúdok a všetky orgány.

Záujem oficiálnej medicíny oň sa objavil už v 60. -70. rokoch. Lekári a biochemici urobili množstvo experimentov a štúdií, tie potvrdili unikátne zloženie a liečivý účinok kamenného oleja, po ktorom bolo povolené jeho oficiálne použitie v medicíne. Na jeho základe bolo vyvinutých niekoľko liekov, ktoré sa odporúčajú používať pri rôznych ochoreniach.

V 80-tych rokoch min. stor. vykonali vedci veľa práce na štúdiu horninového oleja. Spektrálna analýza odhalila v ňom asi 50 chemických prvkov v optimálnych koncentráciách. Po chemikoch lekári prispeli k popularizácii „bieleho Mumio“ vykonaním klinických experimentov o použití tejto látky na tuberkulózu. Výsledky boli ohromujúce: pacienti sa vyliečili oveľa efektívnejšie vďaka antibakteriálnemu účinku a schopnosti kamenného oleja bojovať proti zápalu, obnovovať a posilňovať imunitný systém.

Známe sú pokusy na laboratórnych zvieratách. Výsledky dokázali, že kamenný olej podporuje regeneráciu poškodenej kože a lieči zápalové ochorenia ústnej dutiny lepšie ako klasické lieky.

Ľudoví liečitelia a bylinkári hovoria o mystickej sile a silnej energii kamenného oleja. Zhromažďuje a absorbuje stáročné skúsenosti s formovaním hôr, energiu slnka a zeme, silu premien a pohybov horských vrstiev – a stáva sa univerzálnou odpoveďou prírody na akékoľvek porušenia pôvodnej harmónie, vrátane zdravotných problémov. Pri použití „kameňa nesmrteľnosti“ sa celé telo naladí na správnu vlnu, začne fungovať v súlade s prirodzenými rytmami a postupne sa zbaví neduhov.

Tento produkt sa už dlho používa v tibetskej, čínskej a mongolskej medicíne ako liek na mnohé choroby. Dnes už aj my vieme oceniť tento užitočný horský produkt.

Zloženie

Chemicky sú horské slzy hliníkovo-horečnatý kamenec: sírany horčíka a hliníka tvoria až 95 % zloženia. Ostatné látky sa môžu líšiť v závislosti od miesta výskytu, typu hornín a dokonca aj veku hôr. Spravidla obsahuje v najvyššej koncentrácii: zinok, draslík, vápnik, železo, meď, jód, selén, kremík, mangán, sodík fosfor, sodík,  síru, horčík, chróm, kobalt, mangán, nikel, striebro, zlato, platinu i ďalšie užitočné látky. Mnohé z nich sú pre človeka životne dôležité, no často ich nie je možné dostať „zo stola“.

Liečivé vlastnosti

Kamenný olej má výrazné antibakteriálne vlastnosti. Preto sa používa na vyplachovanie úst a hrdla pri ochoreniach ako je stomatitída a tonzilitída. Protizápalové vlastnosti oleja majú pozitívny vplyv na mnohé choroby, najmä urogenitálneho systému (cystitída, pyelonefritída). Obsah železa umožňuje použitie pri anémii z nedostatku železa. Kamenný olej je silný prírodný adaptogén. Pomáha telu vyrovnať sa s negatívnymi vplyvmi prostredia, posilňuje imunitný systém a tonizuje. Pri vonkajšej aplikácii pôsobí na hojenie rán, zmierňuje zápaly, svrbenie a podráždenie pri kožných ochoreniach.

Kamenný olej je vhodný na liečbu:

žalúdočné a dvanástnikové vredy, cholelitiáza a cholecystitída, pankreatitída a gastritída, hepatitída a kolitída, hnačka a otrava jedlom; obličkové kamene, cystitída, pyelonefritída, uretritída; ischémia a ateroskleróza, srdcový záchvat a hypertenzia, mŕtvica a kŕčové žily; rektálne trhliny a hemoroidy; artróza, osteochondróza, artritída, zlomeniny a dislokácie; ochorenia štítnej žľazy; časté bolesti hlavy, epilepsia, neuralgia, paralýza; bronchiálna astma, pneumónia, tuberkulóza, bronchitída, zápal pohrudnice, chrípka; popáleniny, preležaniny, vriedky, trofické vredy, ekzémy, psoriáza, mazotok, uhryznutie, rezné rany; maternicové myómy, endometrióza, kolpitída, adnexitída, genitálne polypy, erózia krčka maternice, cysta na vaječníkoch, ženská neplodnosť; prostatitída, impotencia, adenóm, mužská neplodnosť; bolesť hrdla, sinusitída, tonzilitída, faryngitída, laryngitída, zápal stredného ucha; periodontálne ochorenie, stomatitída, kaz, pulpitída (zápal zubného nervu); katarakta; cukrovka; anémia z nedostatku železa. Tiež sa používa na posilnenie imunitného systému v počiatočných štádiách rakoviny.

Na prípravu lieku je potrebné pridať 1 čajovú lyžičku 3g prášku z kamenného oleja do 3 l studenej prevarenej vody a nechať 2 dni pôsobiť. So žltou látkou, ktorá sa vyzrážala, môžete vyrábať pleťové vody a obklady.

V prvom týždni liečby sa má Brakshun užívať 3x denne, 70 ml (s koncentráciou 1g na 3 l vody). Potom sa obsah látky v roztoku zvýši na štandard (3g na 3 l vody). Potom je už 1 dávka produktu 200 ml. Berte pol hodiny pred jedlom.

Receptár

Cystitída: rozpustite 3g v litri vody a berte 200 ml 3x denne.

Obličkové kamene: rozpustite 3g na liter, berte 100 ml 3x denne.

Hemoroidy a trhliny v konečníku: mikroklystíry 600 ml vody a 3g prášok. Užívajte roztok 1 l a 1 ČL prášku perorálne (200 ml 3x denne 5 mesiacov).

Odsolenie: 3g na 2 l vody. Užívajte 200 ml 3x denne. Priebeh liečby je 3-12 mesiacov.

Radikulitída, artritída a artróza: rozpustite 3g v 1 litri. Pridajte 1 PL medu. S výsledným roztokom sa robia obklady.

Hepatitída a cholecystitída: na 1 l 3g, berte 3x denne, 200 ml.

Diabetes mellitus: 3g na 2 l, berte 200 ml 3x denne 12 týždňov, pauza 4 týždne a kúra ďalších 12 týždňov. Kontrola hladiny cukru v krvi je nevyhnutná! Dávkovanie inzulínu je potrebné prekonzultovať s lekárom.

Myóm, erózia maternice: 3g na 1 l, berte 3x denne, 200 ml. Tampóny sa navlhčia v roztoku 500 ml vody a 3 g počas noci.

Vredy žalúdka a dvanástnika: 3g na 0,6 l, berte 200 ml 3x denne. Robia aj klystíry s roztokom litra vody a 3g. Striedajte s klystírom. Priebeh liečby je 1 mesiac.

Gastritída: na 3 l – 5g, berte 200 ml.

Ochorenia štítnej žľazy: na noc obklady s roztokom 0,5 l vody a 5g. Vnútri – roztok 2 l a 6g, užite 300 ml denne v 3x. Kúra je 21 dní, potom 10 dní pauza a opakovať.

Sínusitída: na 300 ml – 3g, berte 200 ml 3x denne, obdeň robte obklady. Kúra 24 dní.

Tuberkulóza: 2 l vody a 3g prášku, berte 200 ml 3x denne.

Sivý zákal: na 1,5l – 3 g prášku kvapkať do očí.

Krvácanie ďasien: 2g na 500 ml vody, pridajte 2 PL glycerínu, vypláchnite ústa výsledným roztokom 3x denne (po jedle).

Bolesť hlavy: 3g v 150 ml vody, pridať 100 ml alkoholu, obklad na čelo a spánky.

Pre krásu: Hydratujte pokožku roztokom z 2 l vody a 3g. Neutierajte tvár. Pôsobí i na kruhy pod očami, opuchy a vrásky, obklad 20 minút.

Kontraindikácie

Musí sa s ním zaobchádzať s mimoriadnou opatrnosťou z dôvodu viac kontraindikácií a obmedzení používania. Ich zoznam obsahuje:

obštrukčná žltačka; zápcha (liečba môže začať po normálnych pohyboch čriev); tehotenstvo a dojčenie; tromboflebitída; hypotenzia (nízky krvný tlak); ochorenie srdca; ochorenie žlčových kameňov. Brakshun by tiež nemali užívať deti a pacienti užívajúci hormonálne lieky.

Počas liečby nejesť bravčové, jahňacie, kačacie a husacie mäso, reďkovky, čokoládu. Je zakázané piť silný čaj, kávu, kakao, alkohol a užívať antibiotiká.

Aplikácia v medicíne

Po vstrebaní látok z kamenného oleja do krvi pomáhajú obnoviť správne oxidačné procesy a normalizujú rovnováhu elektrolytov v medzibunkovom priestore. Bunky dostávajú kyslík, posilňuje sa imunitná obrana tela a aktivuje sa boj proti vírusom, škodlivým mikroorganizmom a malígnym bunkám. Zároveň rýchlejšie dochádza k regenerácii poškodenia a k prečisteniu krvi.

Kamenný olej je účinný proti pľúcnym chorobám, ťažkým nachladnutiam, tuberkulóze, zápalu dutín a pozitívne pôsobí na všetky ORL orgány.

Kamenný olej sa odpradávna používa na liečenie zranení, zlomenín kostí, vyvrtnutí, pomliaždenín mäkkých tkanív – jeho schopnosť podporovať regeneráciu buniek a má protizápalový a baktericídny účinok príde vhod. To je veľmi potrebné po chirurgických zákrokoch, kamenný olej stimuluje imunitný systém a pomáha zotaviť sa z choroby.

Choroby kardiovaskulárneho systému sú ďalšou indikáciou na jeho použitie. Stopové prvky priaznivo pôsobia na elasticitu ciev, podporujú odstraňovanie cholesterolu, preto sa kamenný olej predpisuje pri aterosklerotických prejavoch, vysokom krvnom tlaku a ischemickej chorobe.

Kamenný olej má silný pozitívny účinok pri problémoch s gastrointestinálnym traktom – od tráviacich ťažkostí až po otravy, s prejavmi zápalu žalúdka a hrubého čreva. Klinické štúdie preukázali vysokú účinnosť kamenného oleja pri žalúdočných vredoch. Odporúča sa užívať kamenný olej na pomoc pacientom so žlčníkovými a obličkovými kameňmi, problémami s pečeňou – hepatitídou a cirhózou.

Kamenným olejom sa dajú liečiť aj všetky poruchy spôsobené zhoršeným metabolizmom soli – jeho zložky nastavujú správnu látkovú výmenu, čistia telo od odpadových látok, toxínov a iných škodlivých látok. Vďaka terapii sa stav diabetických pacientov výrazne zlepšuje, hmotnosť sa normalizuje – miznú  nadbytočné kilogramy.

Tento legendárny prírodný liek má schopnosť riešiť nádory rôzneho pôvodu . Prípravky z kamenného oleja sa používajú na liečbu nezhubných útvarov, možno s ním liečiť onkologické ochorenia. Použitie „kameňa nesmrteľnosti“ ako prostriedku na boj proti rakovine je už dlho známe, pomáha zastaviť rast nádorov v rôznych orgánoch a zabraňuje vzniku metastáz.

Tradične sa kamenný olej odporúča užívať, ak nedôjde k dlho očakávanému tehotenstvu. Priaznivo pôsobí na sexuálnu sféru žien i mužov. Medzi gynekologické ochorenia, ktoré je možné ním liečiť, patrí erózia krčka maternice, myómy a iné ženské ochorenia. Mužom pomáha zbaviť sa prostatitídy a zlepšiť erektilnú funkciu. Často sa stáva, že ak obaja partneri absolvujú kúru, sa zbavia neplodnosti, ktorá ich trápila roky.

Kamenný olej priaznivo pôsobí pri herniách chrbtice, hemoroidoch, epilepsii. Kamenný olej sa používa na liečbu očných chorôb vrátane šedého zákalu. Silné regeneračné vlastnosti pomáhajú rýchlo hojiť popáleniny, rôzne poškodenia kože – hnisavé rany, rezné rany, vredy, herpes.

Kamenný olej sa úspešne používa na liečbu pankreasu a hormonálnych problémov . V zubnom lekárstve sú roztoky kamenného oleja, do ktorého sa pridáva glycerín, prírodným liekom na zápaly a krvácanie ďasien.

Kamenný olej je prírodný adaptogén, má všeobecný posilňujúci účinok, dodáva silu, bráni starnutiu organizmu, zvyšuje duševnú a fyzickú aktivitu, zlepšuje výkonnosť a robí spánok zdravým a zdravým.

Najčastejšie sapoužíva vo forme vodného roztoku, zriedka olejového roztoku. Občas sa používajú tinktúry s alkoholom. V komplexnej terapii sa kamenný olej hodí k mnohým liečivým rastlinám, jeho roztoky sa pridávajú do bylinných čajov alebo sa berú samostatne.

Kamenný olej vždy zanecháva sediment. Úplne sa nerozpustí, bližšie ku dnu sa objaví suspenzia, tá sa postupne usadzuje, ak sa obsah nemieša. Množstvo sedimentu závisí od koncentrácie roztoku. Môžu tam byť ešte nerozpustné minerálne inklúzie, čo  je normálne.