Jún v astrológii

Jún je trochu komplikovaný, ale ak si vyhradíme viac času na reflexiu a pozorovanie ako na akciu, veľa sa naučíme. Všeobecne je dobré vyhnúť sa väčším rozhodnutiam najmä pre retrográdnu Venušu, retrográdny Merkúr. Mars je v Rybách do 27., pri tomto tranzite je lepšie pozorovať a obmedziť plány, netrhať sa dopredu.

Nov 22. 5. nás ešte ovplyvní v úvode júna. Učíme sa sledovať  svoju zvedavosť, zlepšujme svoje sociálne a komunikačné zručnosti. Otvárajme myseľ informáciám. Nahliadnime do minulých vzťahov či peňazí. júna Jupiter s Chirónom otvára myseľ a uľahčí vysvetľovanie našej perspektívy. Sme ochotnejší učiť sa a rásť cez skúsenosti. Jupiter aj Chirón umožnia vidieť celú situáciu. Holisitické riešenie problémov je mimoriadne prospešné a úspešné. Prijímame a zdieľame to, čo sme sa naučili z minulých skúseností a chýb.

Spln 5. júna je zatmením Mesiaca, je obdobím expanzie. Prináša náhle uvedomenie, pripomína že je potrebné zvážiť zvyčajné rutiny, vzorce myslenia a okolie, aj keď k tomu dôjde iba na virtuálnej úrovni. Preto by sme si mali byť obzvlášť vedomí toho, čo chceme propagovať, snažiac sa odložiť či vylúčiť to, čo nám už neslúži. Pri zatmení sa môžeme cítiť nespokojní, nepokoj je motiváciou k dôležitým zmenám.

Retrográdny Merkúr 18. 6 mnohé spomalí. Niečo podobné sa stalo v 6/7 2013. Je to vynikajúce obdobie, aby sme sa dostali do kontaktu s tým, čo vyživuje dušu. Je čas preskúmať naše vnútro a to, ako ovplyvňuje naše rozhodovacie procesy. Problémy, rozhovory a projekty sa zbrzdia.

Nov 21. 6. je zatmením Slnka  a dáva šancu na nový začiatok. Hoci je v blízkosti letného slnovratu a má energiu nového, je to posledný nov v sérii zatmení pozdĺž osi Rak-Kozorožec od roku 2018. Vyzýva, venovať pozornosť inštinktom, najhlbším potrebám a pocitom; uvedomiť si dôležitosť rodiny, priateľov, ale aj istoty a spolupatričnosť. Je čas dostať sa do kontaktu so svojou zraniteľnosťou, potrebou intimity. Mohli by sme začať zlepšovať domov, domáci život všeobecne. Problémy sa objavujú v čase zatmenia preto, aby sme dali priestor novým začiatkom. Niečo končí, aby iné mohlo začať. Musíme sa niečoho vzdať sa, aby sme sa pohli vpred v novej kapitole života.

23.6. Neptún zastrie praktické záležitosti. Pri porovnávaní snov a prianí s dianím v nás môže dôjsť k dočasnej strate inšpirácie. Retrográdny cyklus trvá do 28. 11. naznačuje obdobie prijatia, vnímavosti a určitej nerozhodnosti. Môže to byť čas zvýšenej intuície, ale aj veľkého vnútorného objavu.

Venuša sa otočí 25. 6.  Retrográdu začala 13. 5. Tento retrográd dáva možnosť pozrieť sa a prehodnotiť naše vplyvy, vzťahy a financie. Počas tohto cyklu môžeme spochybniť aktuálny projekt či záväzok.

Retrográdna Venuša ovplyvňuje v oblastiach lásky a financií, zahŕňa aj niektoré oblasti podnikania. Tieto záležitosti nie sú jednoduché, máme prehodnotiť  postoje a pripútanosti, než sa odvážne vrhať do nových milostných vzťahov či finančných projektov. Starí priatelia a milenci sa môžu objaviť znova, možno skomplikujú súčasné vzťahy, alebo si častejšie spomíname na minulosť. Môžeme sa zaoberať otázkami minulých vzťahov. Počas tohto obdobia je skutočnou výzvou priblížiť sa k starému milencovi. Môže sa uprednostniť neortodoxný, experimentálny a intímny vzťah. 3. júna sa vzťahové problémy zväčšia, môžu sa udiať osudové udalosti. Ponúka prehodnotiť vplyvy, vzťahy a financie na základe srdca.

Mars v Baranovi 27. 6 je dobrý tranzit, hoci okolité podmienky môžu brzdiť. Napriek prekážkam sa snažme zmocniť šancí. Vynikajúca energia na  motiváciu, nie ideálna na trpezlivosť. Našťastie Jupiter-Pluto pomáha sústredeniu. vylepší výkon. Môže rozširovať a zveličovať negatívne rovnako ľahko, ako to pozitívne. Zväčší ambície,  okolností, dodá odhodlanie. Ak primerane nasmerujeme svoje intenzívne ambície, môže to byť silné obdobie na dosiahnutie úspechu.