Jediná príčina infarktu, mŕtvice a trombózy

Pred 100 rokmi boli srdcové infarkty takmer neznáme ale bohužiaľ v spôsobe života a stravovacích návykov ľudí sa prejavili dôležité zmeny. V jazyku indiánov je slovo  infarkt neznáme.

Jedinou príčinou trombóz všetkých druhov, mozgovej mŕtvice a srdcového infarktu je lokálne a krátkodobé prekyslenie. Tento poznatok vysvetľuje všetky prípady a objasňuje, prečo k infarktom dochádza pri rozčúlení a prečo všetky vznikajú ráno okolo 4:00 hod v čase pokoja a nízkeho krvného tlaku.

Ak je to také jednoduché, môžeme tieto choroby z našej spoločnosti definitívne vypudiť. Existujú len 4 príčiny prekyslenia, ktorých je potrebné sa vyvarovať.

  1. Potrava

Zvlášť živočíšne bielkoviny a cukry vnášajú dennodenne do tela viac kyseliny, než sú naše obličky schopné ich vylúčiť. Priemerný človek zje denne asi 70 g živočíšnych bielkovín, čo vytvorí v črevnom trakte 80 mmol H+ iontov rýdzej kyseliny ale naše obličky vylúčia len 70 mmol H+ iontov denne. Vo vyspelej spoločnosti človek zje až 120 g týchto bielkovín, čo je už šialené ak nie priam vražedné..

Krv vďaka bielkovinám hustne, hematokrit je príliš vysoký na čo telo reaguje vyšším krvným tlakom aby hustú hmotu pretlačilo cievami. Krv sa musí zriediť, potom aj krvný tlak klesne sám od seba. Veľký prebytok kyseliny je nebezpečný a aby sa predišlo všetkým chorobám, naše telo potrebuje zásadité látky, ktoré sa nachádzajú v kostiach a chrupavkách. Preto ich telo stadeto aj odoberá aby zmiernilo vplyvu kyseliny. Prekyslenie vedie k zániku chrupavky. Potom porozumiete aj tomu, prečo máte problém s kolenami a bedrovými kĺbmi.

  1. Stres

Psychický tlak, obavy, nedostatok času a ďalšie faktory môžu v tele krátkodobo generovať veľké množstvo kyseliny. Nemali by ste to podceňovať, o to viac sa treba rozhodovať, čo je pre vás skutočne dôležité. Stres nie je nič nové, existoval tu odjakživa a súvisí s bojom o prežitie. Rozdiel je len v tom, že prirodzené obavy v minulosti boli odbúravané telesnou aktivitou, čo sa dnes pri sedavej práci už prakticky nedeje.

  1. Lieky

Neexistuje lepšia možnosť, ako telu krátkodobo dodať veľké množstvo kyseliny, než užívať chemické lieky. Tieto medikamenty nakrátko prinesú úľavu, ale zhoršujú východiskovú situáciu. Je to doložené mnohými výskumami liečiv na potlačenie bolesti a antireumatík, stačí si prejsť zoznam liekov. Pri hroziacom infarkte sa s obľubou podáva kyselina acetylsalicylová. Jedinou tabletou využijete vo vzťahu ku kyseline 25% vylučovacej schopnosti obličiek

Prečo sa v nemocniciach vyskytuje toľko pľúcnych embólií? Prečo k nim dochádza po operáciách napriek profylaxii heparínom? Dočkáte sa odpovede, že sa pacient nehýbe, čo však nie je pravda. Ak starý človek ležal doma so zápalom pľúc, žiadnu embóliu nedostal. Prečo? Bez chémie pokojne na embóliu zabudnite. Tento faktor je aj vysvetlením, prečo po vydarenej banálnej operácii pacient zomrie. Jednoducho dostal do tela toľko chémie, ktorú jeho telo nedokázalo vylúčiť.

Už Moliér v r. 1650 napísal: „Ľudia neumierajú na svoje choroby, ale na svoje lieky.“ Nemohol tušiť, akú veľkú pravdu bude mať o pár storočí.

  1. Nesprávna poloha chrbtice

Kostrové štruktúry v oblasti chrbtice vyvolávajú väčšie či menšie kompresie nervových koreňov. V dôsledku toho dochádza k obmedzeniu ako toku informácií týmto nervom, tak i k zníženému prietoku krvi cievami a žilami a nakoniec i prietoku lymfy a to všetko vedie v danej oblasti k lokálnemu prekysleniu.

Tým sa napríklad vysvetľuje, prečo sa kŕčové žily najprv objavujú jednostranne. Logickým vysvetlením je fakt, že panva je väčšinou zošikmená kvôli pádu, preto máme pocit že jedna noha je kratšia. Ale sedací nerv je viac či menej stlačený a stáva sa zdrojom bolesti. Tým je noha nedostatočne zásobovaná a detoxikovaná, takže v nej stúpa množstvo kyseliny. Keď sa žilová krv nahromadí a zvýši sa jej kyslosť, cievne steny sa časom unavia a vopred si zarábame na výduť v podobe kŕčovej žily.

Čosi podobné sa deje aj v hornej polovici tela. Horná plocha krížovej kosti sa po páde nakloní, čím v podstate vznikne typický klinický obraz skoliózy s kompresiami nervových koreňov, ktoré môžu zasahovať až do krčných segmentov chrbtice. Ako vidíme, malé príčiny vedú k vážnym následkom.

Mimoriadna úloha červených krviniek

Červené krvinky prepravujú kyslík. Koľko ho prepravia je závislé na hodnote pH krvi. Zaťaženie kyslíkom je priamo úmerné množstvu vody, ktorú krvinka v sebe nesie. Čím je krv zásaditejšia, tým viac vody prijme, čím je kyslejšia, tým viac sa erytrocyt v dôsledku vydanej vody zmršťuje. Príjem kyslíku je spojený s príjmom vody a prebieha v zásaditom prostredí pľúc. Výdaj kyslíku je spojený s výdajom vody a prebieha v kyslom prostredí v kontakte s mierne kyslými bunkami veľkého krvného obehu.

Červené krvinky sú vlastne nosičom informácií, čo je omnoho dôležitejšie než transportovať vitamíny. Orgán, ktorý distribuuje informácie z potravy po celom tele je slezina. Tá je strážkyňou erytrocytov a určuje dĺžku ich života. Kruh sa uzatvára.  V tejto súvislosti treba uviesť dôležitosť telesnej teploty. V rozsahu od 35°C – 45°C nachádza špecifická teplota telesných tekutín optimálny stav. Teplo je produkované spaľovaním tukov v pľúcach. Je jasné, prečo pľúcni pacienti ako astmatici majú väčšiu spotrebu tukov. Červené krvinky však plnia množstvo dôležitých úloh.

Cukor ako zabijak kyslíka

Cukor má enormne silnú väzbu na kyslík a táto schopnosť sa využíva v priemysle umelých hmôt. Kyslík kvalitu plastu znižuje a preto inžinieri pridali do horúcej plastovej masy cukor. Ten okamžite viaže kyslík a plasty je potom možné odlievať bez problémov a zníženej kvality.

Spotreba cukru sa za 100 rokov u ľudí zvýšila zhruba takmer na 1 kg za týždeň. Čo to urobilo s látkovou výmenou človeka? Nápoj na báze coly obsahuje až 200g na liter. Nové verzie light či zero nahradili cukor chemickými sladidlami a neviem, čo je horšie. Jeden pohár kolového nápoja vykazuje pH 2,5. Aby sme neutralizovali tento atak, museli by sme vypiť 32 pohárov zásaditej vody. Ak by neexistovala osmóza, jeden pohár koly by znamenal rozsudok smrti. Optimálne zásobovanie kyslíkom a jeho distribúcia je najlepšou prevenciou rakoviny.

Potláčanie kožných alergií zvyšuje riziko infarktu

Koža býva označovaná ako tretia oblička. Priemerne má hodnotu pH 5,5  a kyselinou je veľmi znečistená. Kyselinu sa snaží z vnútra vyniesť von, preto nutne potrebuje zásady. Za kúpeľ vo vode pH 8,5 sa vám koža poďakuje.

Sú ľudia, ktorí si dajú odoperovať mazové žľazy, alebo dajú napichať do nich botox, nechcú cítiť svoj pach. Ak kožu zablokujete aj nevhodnou kozmetikou, pripravíte ju o možnosť zbavovať vás kyselín. Tým sa jej množstvo v tele zvýši a stúpne aj riziko infarktu. Podobne treba zvážiť používanie chemických opaľovacích krémov z pultov obchodov najmä u detí. Prirodzený kontakt so slnkom je základným predpokladom zdravého života.

Komentár na záver

Človek je tvor lenivý, bude čítať radšej horoskopy, len aby sa dozvedel, čo príde bez toho, aby musel pohnúť prstom. Pokiaľ sa v múdrom článku o svojom stravovaní dočíta čokoľvek, čo by musel robiť, radšej sa vyhovorí na gény a ďalej bude do seba tlačiť mŕtvu stravu plnú chémie, rôzne maškrty a tabletky. Čas na zmenu je síce vždy, ale rýchlo sa kráti.

Pridaj komentár