Jantárový peeling pre zdravie pokožky i duše

Pravidelný a správny peeling je pre zdravie pleti nevyhnutný, potom dokáže urobiť s pleťou  zázraky.

Pleťové peelingy pri správnom používaní odhalia skutočnú krásu, premenia mdlú a zvädnutú pleť na sviežu a žiarivú. zbavia pleť odumretých kožných buniek, revitalizujú a rozjasňujú, zlepšujú prekrvenie pokožky, prečisťujú zanesené póry, redukujú čierne bodky, mílie, jemné vrásky, pigmentácie, zjemňujú póry a minimalizujú ich. Peeling zlepšuje prienik aktívnych látok z ďalších kozmetických produktov.

Jantárový prach s drobnými, viditeľnými kúskami jantáru je výbornou voľbou, jantár totiž obsahuje kremík, horčík, železo, vápnik a draslík. Pomáha pri regenerácii pokožky, dodáva energiu, zlepšuje imunitnú kapacitu, zlepšuje krvný obeh a okysličuje. Vďaka tomu pleť vyzerá lepšie, zdravšie a šťavnatejšie. V jantárovom peelingu sú zakomponované jedinečné ingrediencie a extrakty.

Litoterapeuti tvrdia, že jantár má pozitívny vplyv na psychiku, upokojuje a dodáva kreatívnu energiu. Je nesmierne luxusný. Legenda hovorí, že Kleopatra používala tento doplnok, vedela o jeho prínosnosti. Mnohí veria v magickú silu jantáru. Jantár bol označovaný ako „teplý kameň“. Jantárový prach pochádza z jantáru z Baltského mora vyloveného na plážach v Poľsku. Nie je to vedľajší produkt leštenia jantáru. Neobsahuje leštiacu pastu.

Jantár je ľahká a krehká látka, zvláštna forma uhlíkatého nerastu, niekedy zaradená medzi minerály. Inokedy je radená medzi organogénne sedimentárne horniny, pretože ide o fosilizovanú živicu niektorých stromov, mineralizovanú živicu treťohorných ihličnanov starú najčastejšie okolo 50 miliónov rokov (je však známy jantár vo veku až 320 miliónov rokov), teda pochádzajúci z prvohorného karbónu.

Jantár má silnú liečivú a očistnú moc, ktorá z tela vyháňa nerovnováhu a posilňuje uzdravenie. Očisťuje prostredie a čakry. Pohlcuje negatívne energie a premieňa ich na pozitívne sily, ktoré podporujú telo, aby sa samo uzdravilo. Má podobné účinky, ako propolis. Dáva nádej a pozitívny pohľad, podporuje úspech v podnikaní, zbavuje strachu, pomáha prekonávať prekážky. Jantár zaháňa chmúry, negatívne predstavy, depresie a beznádej. Prebúdza chuť do života a radosť z každodenných vecí. Kladne ovplyvňuje rozhodnutia ktoré majú potom dobrý vplyv na budúcnosť. Prináša rovnováhu, spokojnosť a mier do duše. Jeho vibrácie pôsobia najmä na hormonálny a tráviaci systém, pri liečbe chorôb močového mechúra, pri problémoch so žlčníkom, žalúdkom, pečeňou, pri črevných problémoch, astme, či bronchitíde. Jantár mierni reumatické bolesti, dnu, kĺbové zápaly, artritídu a artrózu. Posilňuje imunitný systém a funkciu štítnej žľazy. Prináša úľavu pri infekčných a horúčkovitých ochoreniach, je nápomocný v liečbe ekzémov, poranení kože, vyrážok i alergií. Používa sa aj pri očných, ušných problémoch., závratoch, reumatizme, srdcovej slabosti.

Liečivé účinky jantáru sú naozaj široké a jantárový peeling je preto vynikajúcou voľbou.