Indický strom Neem lieči kožné problémy

Jeho liečivé účinky sú zapísané v liečiteľských knihách starých 4500 rokov. Využíva sa najmä v dermatológií a lieči mnohé kožné choroby, pomáha regenerovať pokožku, ozdravuje pleť a skrášľuje vlasy 

Z tohto stromu je možné použiť takmer všetko. Kôra znižuje horúčku, nevoľnosť a vracanie. Spolu s listami sú účinným liekom pri rôznych kožných chorobách. Šťava z listov zmiešaná s medom lieči žltačku a znižuje hladinu cukru v krvi. Plody slúžia ako preháňadlo a podporujú liečbu močových chorôb a vredy. Najlepšie účinky má však v liečbe rôznych kožných ochorení.

Neem olej

Má mastnú konzistenciu s ťažkou orieškovo – cesnakovou vôňou. Získava sa listovaním plodov azadirachty. Indovia stáročia využívali účinky tohto oleja na prírodné liečenie a pre starostlivosť o pleť a vlasy. Olej obsahuje množstvo vitamínov zvlášť vitamín E, minerály, proteíny a esenciálne aminokyseliny. Jedinečné zloženie rastliny prináša ohromujúce antibakteriálne a antimykotické účinky. Látky ako azadirachtín, nimbín či nimbol neobsahuje žiadna iná rastlina či strom.

Využitie v dermatológií

Antibakteriálne účinky oleja ničia baktérie a parazity. Pri drobných odreninách a popáleninách olej poslúži ako dezinfekcia a urýchľuje hojenie rán. Dermatológovia odporúčajú tento olej na liečbu lupienky, ekzému, ovčích kiahní, pásového oparu a svrabu. Pri kožných ochoreniach zmierňuje svrbenie, redukuje vyrážky a pupienky. Urýchľuje ich hojenie. Olej je vhodný aj na plienkovú dermatitídu, lieči zapareniny na detskom zadočku, dokonca ich môže úplne odstrániť. Protivírusové účinky oleja sú využiteľné pri liečbe bradavíc. Je vhodný i na masáže, ktoré zmierňujú artritídu a reumatizmus. Uvoľnia bolestivé kĺby a svaly.

Neem na vnútorné použitie

Konzumácia neem kapsulí čiprášku detoxikuje krv od jedov, čím bráni vzniku zápalových ochorení kože, posilňuje celý imunitný systém. Vedecké testy preukázali aj účinky na reguláciu tvorby melanínu v organizme. Správny pomer melanínu zabraňuje tvorbe bielych fľakov na pokožke.

Svieža a zdravá pokožka

Olej bojuje proti baktériám, čistenie pleti ním lieči vyrážky. Po pravidelnom čistení odstráni z tváre čierne bodky, akné a rôzne ekzémy, zlepšuje krvný obeh aj prekrvovanie pokožky, ktorá potom vyzerá zdravšie a mladšie. Olej pomáha tvoriť nové kolagénové vlákna, ktoré urýchľujú uzatváranie drobných rán a vyhladzujú vrásky. Krém z neem upokojenie začervenanú spálenú pokožku, lieči akné, ekzémy i psoriázu a bráni vzniku ďalších kožných infekcií. Olej sa využíva tiež ako repelent, proti komárom a všiam, reguluje i potenie.

Hodvábne vlasy bez lupín

Účinné látky neem zvlhčujú pokožku hlavy, ktorá dostane masážou olejom dostatočnú vlhkosť, začne sa prekrvovať a regenerovať. Olej bojuje proti plesniam, ktoré zapríčiňujú lupiny, podporuje rast vlasov a bráni ich vypadávaniu. Dokáže zničiť nezvaných návštevníkov – detské vši. Stačí vmasírovať olej do vlasov pred spaním a ráno ich umyť šampónom.

Ak aj vy máte problémovú pleť, začnite používať krém z neem olejom, stačí si ho objednať.

Pridaj komentár