Hydratačná peelingová maska

Správny peeling dokáže zázraky. odhalí vašu skutočnú krásu, premení mdlú a zvädnutú pleť bez života na sviežu a žiarivú, preto by nemal chýbať v žiadnej kúpeľni.

Pokožka sa regeneruje každých 28 dní a proces jej obnovy urýchli práve peeling. Peelingové prípravky odstraňujú odumreté bunky a stimulujú krvný obeh. Vďaka tomu je pokožka potom krásne hebká a dokonale pripravená absorbovať výživné látky z krémov. Súčasťou peelingov bývajú predovšetkým abrazívne materiály, ako sú napr. silikónové mikroperličky alebo jemný piesok. To však nájdete len v prípravkoch na pultoch obchodov. Niektoré abrazíva majú ostré okraje a pokožke môžu skôr uškodiť. Mechanická exfoliácia môže často viesť  k podráždeniu a začervenaniu kože a poškodeniu kožnej bariéry.

Prečo peeling

Do masky som preto použila prírodné mikroperličky získané z rastliny Euphorbia cerifera, ktorá rastie v severnom strednom Mexiku a v oblasti Texas Big Bend. Sú aj biologicky rozložiteľné.

  • Účinne odstraňujú odumreté kožné bunky, zlepšujú prekrvenie pokožky a tým aj celkový vzhľad kože.
  • Jemne a šetrne prečisťujú zanesené póry, zjemňujú a rozžiaria pleť. Pri pravidelnom používanú redukujú tzv. čierne bodky, jemné vrásky, zjemňujú póry a pigmentácie.
  • zbavujú pleť odumretých kožných buniek, revitalizujú a rozjasňujú
  • zlepšuje prekrvenie pokožky
  • prečisťuje zanesené póry
  • redukujú tzv.čierne bodky, mílie, jemné vrásky, pigmentácie, zjemňujú póry a minimalizujú ich
  • po použití peelingu sa zlepšuje prienik aktívnych látok z ďalších kozmetických produktov.
  • dosiahnete rozpoznateľnú hĺbkovú očistu pokožky

V maske som kvalitnými ingredienciami nešetrila, zakomponovala som do nej aj Olivový skvalán, ktorý sa ľahko vstrebáva a zanecháva na pleti zamatový pocit. Pomáha obnoviť ochranný film pokožky, chráni ju pred stratou hydratácie a je veľmi stabilný voči oxidácii. Pomáha stimulovať obnovu kožných buniek, je hypoalergénny a ideálny pre citlivú pokožku, ako aj pokožkou so sklonom k alergiám.

Je veľmi kompatibilný s prirodzeným ochranným filmom kože a vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam ochraňuje pleť, stimuluje obnovu kožných buniek, má silné antioxidačné vlastnosti a minimalizuje tvorbu vrások. Na rozdiel od olivového oleja je komedogenita skvalánu na minimálnej úrovni, nezanáša póry, preto sa hodí aj pre problematickú pleť.

Masku stačí použiť 1x týždenne a už po prvej aplikácii budete výsledkami nadšení. Žijeme ¾ roka v „rúškovom období“ kedy sa pleť mimoriadne zanáša škodlivinami a pokožka priveľmi trpí. Preto je peeling doslova nevyhnutný.