Hrozno – prvotriedne ovocie

Mnohí sa obávajú jeho vysokého obsahu sacharidov či kalórií, našťastie sú ich obavy úplne zbytočné. Hrozno podporuje naše celkové zdravie a mali by sme si ho dopriať hojne najmä v čase jeho dozrievania 

Hrozno je menej sladké, než si myslíme. Typickejšia je jeho trpkosť, z ktorej pramenia jeho liečivé účinky. Spôsobujú ju fytochemikálie dôležité pre funkciu obličiek, možno konštatovať, že hrozno je najlepšie obličkové tonikum. Fytochemikálie sa napájajú na odpadové látky, ktoré obličky problematickejšie vylučujú. Zvýšená hladina kreatinínu znamená, že schopnosť obličiek vylučovať odpadové látky z krvného riečišťa je znížená a konzumácia hrozna v tomto prípade je viac ako prospešná. Nespoliehajte sa však na hrozno kúpené v januári v markete.

Hrozno vynikajúco čistí aj pečeň, jeho fytochemikálie dokážu odstrániť odpadové látky zo spracovaných potravín a vedľajších produktov, ktoré môžu upchávať pečeňové laloky. Šupka hrozna obsahuje silné mikroživiny, ktoré vypudzujú parazitov, plesne a škodlivé huby z črevného traktu. Antioxidanty ako malvidín a ďalšie antokyány (farbia ovocie na modro, tmavo červeno a purpurovo) dodávajú hroznu silu bojovať a pôsobiť ako prevencia proti väčšine druhov rakovín.

Hrozno je skvelá zbraň proti toxínom rôzneho druhu, čistí telo od radiácie, jeho aminokyseliny histidín, metionín a cysteín spolupracujú s antokyánmi a pôsobia ako magnet, ktorý z tela vyťahuje DDT a toxické ťažké kovy z pečene, obličiek, sleziny a z ďalších orgánov. Je to silné antivirotikum vhodné pri autoimunitných chorobách, ktoré spôsobuje vírusová explózia.

Hrozno je aj vynikajúca energizujúca potravina, povzbudzuje nielen športovcov ale všetkých, čo žijú život v pokluse ale aj všetkých mysliteľov, ktorý celý deň zamestnávajú mozog rôznymi úlohami. Všetci sa môžu spoľahnúť na hrozno a vďaka nemu si udržia potrebnú energiu i množstvo kreatívnych nápadov.

Choroby

Ak trpíte niektorým z nasledovných ochorení, do svojho jedálneho lístka čím skôr zaraďte tmavé hrozno:

Bakteriálna gastroenteritída, plesne, makulárna degenerácia, hypertenzia, ochorenia obličiek v spojitosti s hypertenziou, zvýšená hladina kreatinínu, obličkové a žlčové kamene, hypoglykémia, porucha pozornosti s hyperaktivitou, autizmus, rakovina prsníka, diabetes, metastatické nádory mozgu, sepsa, rakovina pankreasu, endometrióza, bronchitída, infekcia E-coli, neobjasnená neplodnosť, stukovatená pečeň, depresia, rakovina hrubého čreva, opuchy, chudokrvnosť, poruchy spánku, fibromyalgia, chronický únavový syndróm, roztrúsená skleróza, neurologické choroby, neuropatia, hemoroidy, vírus herpesu, hepatitídy B a C, myómy, nachladnutie, závrať, všetky autoimunitné choroby a bakteriálna infekcia.

Symptómy

Ak trpíte niektorým z nasledovných symptómov, hrozno ich určite pomôže riešiť:

Potravinová alergia, spotené dlane, emočné prejedanie sa, závrate, nevoľnosť, Bellova obrna, krátky dych, nedoslýchavosť, tras, telesný zápach, bolesť hrudníka, zmätenosť, psychická otupenosť, kašeľ, bolesti chrbta, zápal, poškodenie myelínu, zjazvené tkanivo pečene, krvná toxicita, únava, mozgové lézie, návaly tepla, vypadávanie vlasov, lámavé nechty, zahmlené videnie, zvonenie v ušiach, precitlivenosť na potraviny, chvenie v tele.

Emočná rovina

Hrozno je dobrým pomocníkom ak sa cítite emočne zlomení, zlepšuje náladu a dáva optimistickejší a radostnejší pohľad na svet. Dokáže zabrániť, aby ste sa cítili dotknutí pri krivom obvinení zo zlého skutku, podporuje hojenie ak sa cítite vylúčení pri spoločenských situáciách.  Ak ste sklamaní, že ste nedostali istú prácu či projekt, obstarajte si domáce hrozno a to vám pomôže robiť pokroky a vytvárať nové príležitosti.

Ak neobľubujete zmeny, premeškávate príležitosti a neskôr to ľutujete, zaraďte do stravy hrozno a pomerne rýchlo pocítite zmenu. Budete statočnejší a schopní chopiť sa šancí, ktoré vám život ponúka. Hroznom ponúknite aj tých, ktorí sa vám zdajú byť odmeraní, nespútaní či ľahostajní. Toto ovocie im pomôže nabrať nový smer a ich chovanie sa zlepší.

Duchovná rovina

Ak sa cítite osamelo a málo komunikujete s inými, stretávate sa s plachosťou a túžite patriť do skupiny ľudí, ktorí vás prijímajú, potom by sa hrozno (i sušené hrozienka) určite malo objaviť na vašom jedálnom lístku. Hrozno tvorí strapce a ako každý strapec rastie, bobuľky sa držia pri sebe a sú spojené na fyzickej i duchovnej rovine. Každá bobuľka sa prispôsobí, aby dokonale zapadla medzi ostatné. Keď budete hrozno jesť, spomeňte si na tento zázrak. Vytvorí sa posvätný úmysel a hrozno vás pripraví vedome i podvedome na to, že si nájdete blízkych ľudí, ktorí vás správne nasmerujú.

Dobré rady

  • Sušené hrozienka neprehliadajte, sú zdraviu prospešnejšie než plody kustovnice čínskej (goji)
  • Vyskúšajte čerstvý hroznový džem: v mixeri rozmixujte hrozno, surový med a na dochutenie pridajte citrónovú šťavu, ktorá poslúži ako konzervant. Cukor v mede extrahuje zo zdraviu prospešnej trpkej šupky hrozna liečivé fytochemikálie, mení tieto výživné látky na biodostupné a dodáva ich hlboko do životne dôležitých orgánov.
  • Bio hrozno opláchnite len zľahka. Rezíduá na nich obsahujú telu mimoriadne prospešné probiotiká

Majte na pamäti, že stravovať sa treba vyvážene a každá diagnóza vyžaduje špecifický prístup. Vaše telo vás miluje. Určite vie vyzdravieť, ak mu začnete poskytovať správnu stravu, ktorou je individuálne Liečebné stravovanie v ponuke mojich služieb

Pridaj komentár