Horoskop na vašom tanieri

Ľudia sa už od nepamäti snažili zistiť, čo ich v budúcnosti čaká. Horoskopy sú aj  v súčasnosti dosť obľúbené. Netýkajú sa len veštieb na najbližšie dni či mesiace, skúmajú aj vhodnosť partnerov, finančnú situáciu, zdravotný stav alebo napríklad to, čo by sme podľa hviezd mali jesť 

Baran

Väčšina Baranov rada jedáva mäso a bohužiaľ tiež rôzne tučné jedlá. Na jednej strane tuk je nositeľom chuti, ale asi každý dnes už vie, že veľmi nášmu zdraviu neprospieva. Preto je vhodné ho trochu obmedziť, najskôr si ho dávať len raz denne, neskôr bohato stačí, keď sa na stole objaví len 2 – 3 za týždeň. A cez víkend si dovoľte aj trochu zhrešiť. Barani by sa mali vyhýbať akýmkoľvek údeninám na raňajky. Vhodnou prílohou každého hlavného jedla by mala byť sezónna zelenina.

Býk

Sú ozajstnými labužníkmi, je medzi nimi aj veľa úspešných a známych kuchárov. Na jednej strane je fajn raz za čas si vychutnať nejakú dobrotu, ale ich láska k jedlu veľmi často vedie k nadváhe. Výhodou kvalitných chuťových buniek je snaha variť z čo najlepších surovín a jedálne lístky Býkov sú väčšinou vyvážené. Tomuto znameniu stačí len trošku znížiť veľkosť porcie a častejšie sa hýbať.

Blíženci

Radi si pochutnajú na dobrom jedle, väčšinou sú v neustálom strese a preto stravovaniu nevenujú dostatočnú pozornosť. U tohto znamenia je najdôležitejšia pravidelnosť. Je nutné každý deň začať dobrými, zdravými raňajkami a potom počas dňa dodávať priebežne telu energiu. Mali by minimalizovať maškrtenie, rôzne sušienky a čipsy sa dajú nahradiť čerstvým či sušeným ovocím a zeleninou. Ak sa rozhodnú pre diétu, nemali by si dávať náročné ciele. Lepšie je postupovať malými krôčikmi.

Rak

Obľubujú ako modernú tak i tradičnú kuchyňu. Problémom je určitá nestriedmosť, za ktorou potom nasleduje niekoľko dní strádania a výčitiek svedomia. Potom znova zhrešia a tak to ide dokola. Základom každodenného jedálnička by mali byť ryby, varené a chudé mäso doplnené zeleninou. Potom neuškodí, keď si človek raz za čas vyhodí z kopýtka. Lepšie je si zvyknúť na pravidelné, malé porcie a vyradiť rôzne prisladzované nápoje. Koreniť majoránom, rascou a kôprom.

Lev

Najväčším stravovacím nešvárom väčšiny Levov je sklon jesť a maškrtiť neskoro večer. Inak toto znamenie väčšinou k jedlu pristupuje celkom s rozumom, občas sa na jedálnom lístku objavuje zbytočne veľa vyprážaných pokrmov. Rada je jasná, u každého vyprážaného jedla popremýšľať o nejakej chutnej dusenej či varenej alternatíve a posledné jedlo (vrátane rôzneho zobkania pri televízii) jesť aspoň štyri hodiny pred spaním.

Panna

O jedlo sa viac zaujímajú zo zdravotného hľadiska. Majú veľmi často naštudované všetko, jedlo sa snažia pripravovať s takmer laboratórnou presnosťou. Na jednej strane je to určite dobré. Nekvalitné potraviny a zlé recepty sú naozaj záhubou pre naše zdravie. Niekedy je tiež dobré odpustiť si príliš prísny prístup, pretože jedlo nie je len zdrojom energie, malo by prinášať aj potešenie. Psychika je s telom veľmi silno prepojená.

Váhy

Mali by používať čo najviac čerstvých byliniek či kvalitné koreniny. Ich problémom býva láska k rôznym hotovým zmesiam a dochucovadlám. Nie je nutné ich vyraďovať úplne, stačí sa len poriadne pozrieť na zloženie, dnes je v ponuke veľký výber zmesí, bez glutamánu a nadbytku soli. A tým sa dostávame k ďalšiemu problému, akým je solenie. Bolo by dobré výrazne ubrať, alebo začať používať zdravú alternatívu – himalájsku kuchynskú soľ. Stravovanie Váh by malo byť vyvážené.

Škorpión

Zdravé jedlo by malo byť pestré. Je fajn, že Škorpióni nepreháňajú  s vyložene nezdravými potravinami, na druhej strane monotematický jedálniček neobsahuje všetky potrebné živiny, ktoré ľudské telo potrebuje. Preto je nutné rôzne zdravé jedlá pravidelne striedať. V strave by sa mala objaviť čo najširšia škála produktov z ríše rastlinnej a živočíšnej (u vegetariánov zodpovedajúce náhrady, ktoré môže vyskúšať i masožrút).

Strelec

Majú jednu veľmi dobrú vlastnosť. Vedia, že dôležité nie je len do seba napchať kalórie a živiny, ale že veľký význam má aj pohoda pri jedle a kultúra stravovania. To ich zážitok z jedla zosilňuje a tiež sa vďaka tomu neprejavujú negatívne efekty stresu. Ak by mal človek pri Strelcovi hľadať nejakú významnejšiu chybu, je to sklon k skúšaniu rôznych dlhodobých diét z nie veľmi dôveryhodných zdrojov. Pritom väčšinou stačí len trošku striedmosti a dostatočného pohybu.

Kozorožec

Často sa u nich objavuje jeden nešvár. Niekoľko mesiacov jedia veľmi zdravo, starajú o seba a potom príde zlom a zrazu sa otočia a prekrmujú sa jedlami z fastfoodov, polotovarmi a údeninami. A tak to trvá niekoľko mesiacov, než dôjde k novému zlomu. Pre zdravý život by bolo dobré sa tomuto prístupu vyhýbať, je možné jesť zdravo a potom 1 – 2 krát za mesiac málinko zhrešiť. Telo to zvládne. Bolo by tiež veľmi užitočné obmedziť rôzne slané pochutiny a úplne eliminovať polnočné lúpenie chladničky.

Vodnár

Môže si dovoliť trochu viac hriechov než iné znamenia. Telo si dobre poradí so samoočistným procesom a preto nemusí až toľko hľadieť, či náhodou to či ono nebolo príliš mastné, či sa do tela nedostalo naraz moc éčok. Samozrejme aj telo má svoje hranice a túto unikátnu vlastnosť by nemal zneužívať a radšej sa držať zásad zdravej výživy. Nezabúdať používať koreniny, ktoré zlepšujú prácu tráviaceho systému a tvorbu žalúdočných štiav.

Ryby

Ryba si vie odriecť aj v situácii, keď jej nejaké jedlo naozaj veľmi chutí. Táto vlastnosť je veľmi užitočná a obzvlášť výhodná býva vo chvíli, keď sa Ryby rozhodnú zhodiť pár kíl a odborník im predpíše nejakú diétu. Len stále je tu menší problém s pohybom, bez toho sa ideálnu situáciu nikdy nepodarí dosiahnuť. Organizmus tohto znamenia máva občas problémy s múkou, zahusťovaním rôznymi zápražkou a tiež so smotanou, vrátane tej kyslej. Opatrne so strukovinami a kyslou kapustou.

 

Horoskop však uspokojí len našu zvedavosť. Pokiaľ chce byť človek naozaj zdravý, mal by sa stravovať podľa typu svojho metabolizmu, tak naplní nutričné potreby svojho organizmu. Stravovanie by nemalo byť o diétach, tie telu viac škodia, mali by sme sa upriamiť na svoj najvhodnejší životný štýl.

Človek, ktorý už má zdravotné problémy, do veľkej miery ich vyrieši individuálnou  stravou. Vhodné jedlo určite patrí k plnohodnotným liekom. Stravovací program rieši aj psychologickú a emočnú rovinu. Isté druhy potravín sa výrazne podpisujú pod našu nerovnováhu a tá z dlhodobého hľadiska je spúšťačom chorôb. Vyskúšajte Stravovací program a presvedčte sa.

Pridaj komentár