Fenikel – prelomí závislosť a zlepší komunikáciu

Fenikel je bylina šťastia, ktorá dokáže chrániť pred zlými duchmi . V stredoveku fenikel ľudia vešali na dvere príbytku, najmä v čase letného slnovratu.

Vlastnosti feniklu

Rimania ho využívali na zlepšenie zdravia srdca nervov, ako liek proti zápalu, bolesti, proti vírusom a baktériám. Čaje z listov a semien pomôžu zmierniť tráviace ťažkosti, bolesť žalúdka, obličiek a nepríjemné pocity pri močení. Žuvanie semienok fenikla bráni pocitu hladu. Čarodejnice ich údajne používali na ochranu pred démonmi, zlými duchmi a inými entitami. Na posvätné miesta umiestnili feniklové vetvy, potom ich hodili do ohňa, aby sa nepriblížilo žiadne zlo.

Fenikel v mágii

Na ochranu – zavesený vo dverách či v oknách ochráni pred akoukoľvek formou zla alebo čarov, či už ide o zlomyseľných duchov alebo ľudí. Najznámejšia je ochrana pred duchmi mŕtvych, celkovo ochráni pred akýmkoľvek vonkajším energetickým poškodením. Môže tiež chrániť priestor pred škodlivými kúzlami, ktoré by mohli byť uvrhnuté proti človeku.

Závislosti – Fenikel môže byť použitý v rituáloch, ktoré sa zameriavajú na zbavenie nevoľnosti. Napr na prekonanie závislostí, prelomenie zlých návykov alebo získanie sily na zlepšenie a rast. Historicky sa fenikel používal na zmiernenie hladu u tých, ktorí sa postili, preto je vynikajúcim doplnkom každého kúzla, ktoré sa týka boja proti prejedaniu sa.

Komunikácia a pamäť – Ako prvok vzduchu je fenikel spojený s komunikáciou, veštením a inteligenciou. Žuvanie feniklu pred dôležitým stretnutím alebo jednaním  môže poskytnúť dôveru a výrečnosť. Vôňa feniklu pomáha pri posilňovaní pamäti a sústredení mysle. Z tohto dôvodu pili pacienti po mŕtvici tradične feniklový čaj.

Liečivé vlastnosti

Krvný tlak – Fenikel obsahuje draslík, vápnik a horčík. Tieto minerály pomáhajú znižovať krvný tlak. Zvyšovanie draslíka pomáha telu s vazodilatáciou, dilatáciou krvných ciev. Fenikel pomáha znižovať krvný tlak a zápal v dôsledku vysokého obsahu draslíka.

Zdravie srdca – Zdravie srdca je podporované obsahom vlákniny, draslíka, folátu, vitamínu C, vitamínu B-6 a fytonutrientu vo fenikle. Vláknina významne znižuje riziko srdcových chorôb vďaka schopnosti znížiť zlý cholesterol. Draslík podporuje zdravie srdca. Vitamín B-6 a folát bránia homocysteínu v hromadení a poškodzovaní krvných ciev, ktoré vedú k srdcovým ťažkostiam.

Kontraindikácie

Z dôvodu vysokého obsahu draslíka by pacienti s ochorením obličiek mali obmedziť príjem feniklu. Tí, ktorí užívajú beta-blokátory, by sa mali vyhnúť feniklu kvôli zvýšeným hladinám draslíka.