Falošní páni života

Pán je osoba či vec, ktorá riadi náš život, pred ktorou sa klaniame z obdivu či zo strachu. Najčastejším falošným pánom môže byť partner, rodič, dieťa, šéf, no je ich ďaleko viac 

Človek, ktorý sa niekoho bojí, nie je svojim vlastným pánom. Koho sa bojí, z toho robí svojho pána a ten ním neustále manipuluje, veľmi dobre vie, za ktorú nitku má potiahnuť. Nie je prínosné byť neustále v strehu, spôsobuje to návaly emócií.

Pozrime sa na ďalších falošných pánov v našich životoch:

Správy – mnoho ľudí ich sleduje a na základe nich sa rozhoduje. Často vďaka ním absolútne zvrátime svoje myslenie i pôvodné rozhodnutia. Vďaka nim žijeme v strachu, búrlivo na ne reagujeme, hoci informácie sa nás priamo netýkajú. To, čo sa prihodí iným, je ich vlastná zodpovednosť, nikdy nie naša. Nemusíme ich chápať, ani s nimi súhlasiť, len prijať, že tú ktorú udalosť dotyčný potreboval prežiť. Môžeme mať súciť, ale vždy bez trápenia!

Pocty a moc – urobiť čosi preto, aby bol človek poctený, aby získal moc znamená cudziu motiváciu a podriadenie svojho života túžbe po moci.

Majetok, ktorý vlastníme – aký máme k nemu vzťah? Lipneme na ňom? Ak by nám ho ktosi poškodil, hnevali by sme sa? Určite áno. Čo sa však zmení na tom, že budeme mať o jeden krištáľový pohár menej, alebo o jednu škvrnu na koberci viac? Krása je pre človeka dôležitá, sme radi obklopení peknými vecami, majetok nám má len spestriť život, nie ho zotročovať.

Astrológia – ľudia často sledujú postavenie hviezd a vedú svoj život podľa toho, čo im povie astrológ. Svoje znamenie sme si zvolili preto, aby sme sa vyvíjali a milovali navzdory vplyvu určitých hviezd. Ak sa staneme vlastnými pánmi, hviezdy už nebudú mať na nás taký dosah. Výklady kariet sú nástrojom, aby sme poznali hviezdy, ktoré nás ovplyvňujú, aby sme sa mohli proti vplyvom obrniť, prekonať ich v zdraví a spokojnosti.

Jasnovidci a médiá – je ich čím ďalej tým viac a bude ich pribúdať, vedomie ľudstva sa dvíha, čo umožňuje rozvoj psychických schopností človeka. Čo sa deje v priebehu sedenia? Jasnovidec zachytáva vibrácie našich jemnohmotných tiel v okamihu, keď za ním prídeme. Ak sme v istej životnej línii, je schopný povedať, čo sa nám v budúcnosti prihodí, ak v tejto línii zostaneme. Nikto nemôže poznať budúcnosť toho druhého, pretože všetko záleží od prítomného okamihu. Ak zmeníme prítomný okamih podľa predpovede, zmeníme ho v celistvosti. Zmenou spôsobu myslenia meníme životnú líniu a predpovede prestávajú platiť. Ak sa necháme jasnovidcom ovplyvniť, do života si pritiahneme predpovedané udalosti a sami musíme zdravým rozumom zvážiť, čo do nás zasial (strach, nepokoj, obavy, zúfalstvo) a či nám vôbec poskytol odbornú radu, alebo sa len odvoláva na minulé životy, ktoré sa nedajú ani potvrdiť, ani vyvrátiť, alebo iné mýty. Nakoniec je len otázkou času, kedy neodstránené bloky z rodových štruktúr, patológií súčasností udrú na človeka plnou silou, bez ohľadu na predpovede a človek je tam, kde bol. Solídna konzultácia trvá viac ako hodinu a klient by mal dostať aj návody práce na sebe.

Organizované náboženstvá – také, ktoré hovoria: „ak nebudeš robiť, čo ti hovoríme, nepôjdeš do neba, jedine my máme pravdu!“ Ak sa nechávame manipulovať kultom, sektou, prestávame byť pánom svojho života. Náboženstvá boli vytvorené dávno a mali viesť ľudí správnou cestou, v tom čase neboli dostatočne vedomí, aby kráčali sami. V každom náboženstve je čosi dobré a čosi menej dobré, v každej cirkvi sú snahy zneužitia moci a vštepovania strachu, tu láska absentuje! Boh nikdy nikomu nechcel naháňať strach, kto miluje, pokúša sa viesť, upokojiť a pomáhať. Dnešné náboženstvá sú si už vedomé fenoménu lásky, no jeho predstaviteľom chýba cit. Záleží len na našej rozlišovacej schopnosti.

Lekári – majú ľuďom pomáhať, nie kontrolovať ich životy. Ľudia sa s nimi tiež radia o všetkom (či ísť na dovolenku a kam, o sťahovaní, zmene práce a pod.), nechcú brať zodpovednosť za svoj život. Lekár tiež môže človeku znegovať rozhodnutia a vštepiť strach. Lekári sa na škole učili liečiť rôzne neduhy a nie rozhodovať za iných. Začínajú si uvedomovať, že mentálna stránka človeka je omnoho silnejšia a sú nútení uznať, že mnoho ľudí sa vylieči samo, pre nich nevysvetliteľným spôsobom. Sú i pacienti, ktorí vymenia lekára len preto, lebo im nepredpíše ten či onen liek a idú za takým, čo im ho šmahom dá, čo okomentujú: „Ja som vedel, že mi čosi je!“

Lieky – berieme ich pri každom malom nezdare, na bolesť hlavy, na nervy, na spanie, na trávenie, na dodanie energie, na vylučovanie, na prečistenie pečene, čriev atď. Každý liek má vedľajší, škodlivý účinok. Telo sa vždy búri, ak nedostane niečo prirodzené, robíme mu prácu navyše. Pri užití pilulky prijímame myšlienku, že je našim falošným pánom a riadi nám život. Ak nás taký život uspokojuje, užívajme ich. Nik iný na svete nemôže transformovať náš život okrem nás samotných.

Choroba – kto je stále chorý, je nemocou ovládaný a neuvedomuje si, že on sám si vie riadiť život. Mnohí ľudia si osvojili, že byť chorým je normálne. Nie! Nemoc je poruchou tela a normálne je byť zdravým.

Móda – koľkokrát sme obetovali svoje pohodlie len preto, aby sme držali krok s módou? Máme naozaj taký strach pred inými, čo si o nás budú myslieť?

Práca – i tá sa môže stať falošným pánom, ak sa náš život točí iba okolo nej, myslíme na ňu i vo voľnom čase. Nie sme schopní všetko pustiť z hlavy, uvoľniť sa a venovať sa aj niečomu inému, pracujeme 7 dní v týždni. Pomáha nám práca v raste? Umožňuje stať sa nám vnútorne čistejším a dokonalejším? Ak áno, práca je pre nás hodnotná a sme na správnej ceste. Práca, ktorá manipuluje ľudí, ovláda ich život, ktorú robíme len pre peniaze či moc a nie z lásky duchovnému rozvoju nie je nápomocná.

Povery – veríte na smolu čísla 13? Ako sa chováte, ak vám cez cestu prebehne čierna mačka? Majú povery vplyv na vaše rozhodovanie? Ak áno, určite nie ste pánom svojho života.

Peniaze – majú v materiálnom svete veľkú dôležitosť, no sú prostriedkom, nie majetkom či vlastníctvom. Hromadiť ich zo strachu je nesprávna cesta. Potom môžete rovnako hromadiť vzduch, čo ak by vám v budúcnosti chýbal? Peniaze sú energia, podobne ako vietor, voda, elektrina, sú všade a pre všetkých. Vždy existovali, ale v rôznych formách, v súčasnosti sú vyrábané ako bankovky a mince. Čím viac ich energiu rozprúdime, tým budú mať väčšiu silu a o to viac sa znásobia. Zbaviť sa finančnej neistoty je dlhodobý proces, ak si čosi prajeme, ďalšia myšlienka znie: „koľko ma to bude stáť?“ Túžbu uspokojíme len vtedy, ak máme dosť peňazí a potom dovoľujeme aby nám riadili život. Rozhodnutia za nás robí peňaženka alebo účet v banke. V živote by sme mali robiť presný opak, najskôr sa rozhodnúť, potom aj peniaze prídu samé. Neustále sledujete zľavy? Kupujete potom aj to, čo nezvyknete? Nedoprajete si čo máte radi? Nedožičíte si kvalitu? Potom je najvyšší čas začať drobnými dennými víťazstvami, len tak možno postupne dosiahnuť všetko. Ak si odkladáte peniaze pre prípad smoly, môžete 3x hádať, čo príde. Väčšina ľudí má nesprávne priority, mohli by urobiť niečo pre svoj rast, no je to pre nich drahé, radšej nakúpia lacné veci u Číňanov, možno ani pre seba nie, lebo deťom treba dať i napriek tomu, že sú dávno dospelé a samostatné. Nevedome si tak hovoria, že za to nestoja, čím si priťahujú ďalšie problémy. Ostatní sú predsa dôležitejší a zaslúžia si viac. Ak peniaze budú naším pánom, bude nemožné prežívať skutočné šťastie, vnútorný mier. Zmeny nastanú vtedy, ak peniaze ovládneme my a nie ony nás. Budeme ich mať vždy dostatok na všetky svoje potreby, úspory už nebudú motivované strachom.

Liečivý výrok: Ja sama som pánom svojho života. Uvedomujem si, že svojimi myšlienkami tvorím. Stávam sa tým, na čo myslím. Moje šťastie, blahobyt, láska a harmónia závisia na mojich myšlienkach.

 

Pridaj komentár