Exotický krém z lotosového oleja

V ázijských krajinách je Ružový lotos považovaný za kvet dokonalosti a čistoty.

Tieto božské a nádherné kvety sa vynárajú z nečistého rybníka a zostávajú nedotknuté a neznečistené. Lotos je spájaný s konceptmi spirituality a relaxácie, podporuje lásku a vzťahy. Vôňa lotosového oleja povzbudzuje k hlbšiemu dýchaniu, čím zmierňuje stres a navodzujú sa pocity pokoja. Lotos harmonizuje korunnú čakru, spája myseľ a srdce. Podporuje láskavosť a porozumenie.

Povrch listov a kvetov lotosu pokrýva nepriľnavá vrstva, po ktorej stekajú kvapky vody a odnášajú nečistoty. Hovorí  sa, že lotosová vôňa naučí užívať si prítomnosť, zabudnúť na minulosť a všetko zlé, ktoré stečie, ako rosa po okvetných lístkoch.  Vedci využili nanotechnológiu, aby tento efekt napodobnili a vytvorili vode odolné povrchy, so samočistiacimi vlastnosťami.

Hovorí sa, že žena, ktorá chce do svojho života novú lásku, mala by mať kvet lotosu. Buď vo váze, či ako ľahký parfum na svojej hebkej pleti.

V pleťovom kréme zmierňuje príznaky starnutia pokožky. Okrem lotosového oleja som do krému pridala ďalšie jedinečné ingrediencie – olej Palo Santo, slamienkovú vodu, koloidné zlato, špecifické hydratačné, regeneračné a liftingové zložky. Po esenciálnom oleji som už nemusela siahnuť, lotosový olej neskutočne vonia. Priniesla som si ho spolu s inými vzácnymi olejmi zo Srí Lanky.