Dráč indický

Rastlina Dráč má zaujímavé liečebné účinky

Je to ker, dorastá až do výšky 3 m. Kvety sú žiarivo žlté a kvitnú od apríla do júna. Plodmi sú elipsovité, lesklé červené bobule.

Pochádza z Číny, v Indii, sa používal na liečbu hnačky a črevných infekcií. Domorodci ním liečili pečeň a žltačku. Egypťania zmiešali plody rastliny s feniklom a tak sa chránili pred morom. Dráč obsahuje alkaloid známy ako Berberín a jeho terapeutické účinky si poradia so širokou škálou baktérií, vírusov i plesní. Vedecké štúdie dokázali, že Dráč je oveľa účinnejší pri liečbe niektorých baktérií, ako silné antibiotiká. Iné štúdie zistili, že dráč má potenciál zabiť mikroorganizmy, vrátane stafylokokov, streptokokov, salmonely, Giardia lamblia, Escherichia coli, Shigella, a Candida albicans.

Liečivé účinky

Účinný berberín stimuluje imunitný systém, je nápomocný v liečbe rakoviny a rôznych nádorov, rieši poruchy funkcie pečene, obličiek, pľúc, účinný pri cholere, hnačke, horúčke, očných a iných zápaloch, hypertenzii a celkovo čistí krv. Dráč zvyšuje žlčovú sekréciu a povzbudí chuť k jedlu. Táto bylina tiež môže pomôcť v prípadoch anémie a podvýživy. Dráč stimuluje produkciu žlče, čistí pečeň a tiež rozširuje cievy čím znižuje krvný tlak. Osvedčil sa pri uvoľňovaní zápalu a infekcie močových ciest, tráviacich a dýchacích ťažkostí, no poradí si aj s plesňovými infekciami na koži i s vaginálnou mykózou. Extrakt z Dráča zlepšuje príznaky spojené s istými kožnými ochoreniami, ako lupienka, kde tlmí jej rozvoj. Dráč sa osvedčil aj pri pálení záhy, chronickej zápche, hnačke, nadúvaní, reumatických ochoreniach, artritíde, pri pásovom opare ale i pri srdcových ťažkostiach. Výrazne znižuje aj hladinu cholesterolu.

Príprava a použitie

Tinktúra s listov alebo odvar z listov a kôry sa používa pri žlčníkových zápaloch, pečeňových poruchách, k utlmeniu maternicového krvácania, k zníženiu krvného tlaku alebo ako žlčopudný a močopudný prostriedok. Odvar sa pripravuje z 1/2 čajovej lyžičky drvenej kôry na šálku vody, varí sa 15 až 30 minút a pije sa 1 až 2 šálky denne. Celková doba liečenia pomocou bylinky dráč by však nemala presiahnuť 30 dní.

Zaujímavosti

Zo zrelých plodov sa v minulosti pripravovali džemy, marmelády a kompóty. Dráč je veľmi kyslý, preto sa používal aj namiesto citrónu. Jeho veľmi tvrdé žlté drevo sa používa v rezbárstve a na výrobu truhiel. Farbivá z dreva sa používali na farbenie vlny a kože.

Pridaj komentár