Definitívny vstup do Veku Vodnára

Nepáči sa vám to, v čom žijeme?

Vstupujeme definitívne do veku Vodnára

Žijeme v nezvyčajnej dobe, keď všetko, čo sa predtým javilo ako stabilné, už nie je. Prechod do veku Vodnára sa začne po prvej konjunkcii Saturna a Jupitera vo  Vodnárovi, 25. 12. 2020 

Svet sa mení pred našimi očami – v oblasti technológií, rastu celosvetového občianskeho sociálneho aktivizmu, konfliktov na medzinárodnej scéne, ba dokonca aj v samotnej prírode.

Vek Vodnára je mimoriadne dlhý a trvá 2 160 rokov. Je definovaný prechodom zemskej osi z jedného alebo druhého znamenia zverokruhu. Príprava na tento nový vek trvá niekoľko desaťročí, ale rok 2020 je posledným rokom odchádzajúceho veku Rýb a rok 2021 je prvým rokom veku Vodnára.

Nová doba vždy zahŕňa globálne otrasy, krízy civilizácií, hospodárske a kultúrne revolúcie a nový pohľad na náboženské učenie. Podnebie tiež prechádza významnými zmenami na celom svete. V priebehu druhej polovice rokov 2020 a 2021 budeme svedkami zmien vo všetkých týchto oblastiach.

Uvidíme ďalšie medzinárodné konfrontácie, zhoršujúce sa obchodné vojny a možno aj použitie sily rozmiestnenej v globálnych hotspotoch.

Vzťahy sa dostanú na okraji spoločnosti a ľudia sa rozdelia na priateľov alebo nepriateľov. To ovplyvní medzinárodné vzťahy, ako aj rodiny, kde možno očakávať, že sa odohrá večný generačný konflikt. V nefunkčných rodinách sa to môže prejaviť rozpadom a rozvodom.

V podnikaní aj v práci sa pripravte na konflikty s partnermi a kolegami. Môžete opäť vidieť staré právne problémy, ktoré opäť zdvihnú hlavu, alebo ťažkosti, pokiaľ ide o audítorské agentúry.

Príroda tiež neukáže svoju najlepšiu stránku. S vysokou pravdepodobnosťou možno očakávať požiare, ako aj škody spôsobené záplavami v pobrežných oblastiach. Rozhodne nepôjde o Armagedon, práve naopak. Tento a budúci rok sa dočkáme zrodu nového sveta. Proces pôrodu je vždy ťažký a bolestivý. Telo matky prechádza významnými zmenami, ale akonáhle to skončí, nasleduje väčšia radosť To sa teraz deje. Po náročnom prechodnom období môžeme čakať úžasnú budúcnosť.

Doposiaľ sme ešte nezažili najhoršiu hospodársku krízu – na jeseň 2020 a do roku 2021 sa to oveľa zhorší. V súčasnosti vlády podporujú tých, ktorí stratili prácu. Ale bližšie k jeseni nemusí táto podpora stačiť. Ťažko povedať, čo presne vyvolá krízu novým smerom – možno vírus a problémy s ním spojené, alebo politické otrasy a obmedzenia na svetových obchodných trhoch. Možno to bude kombinácia vyššie uvedeného. Hviezdy nám každopádne hovoria, že hospodárska a politická kríza vyvrcholí na jeseň tohto roku a bude pokračovať do roku 2021. Hviezdy radia opatrnosť vo financiách, nebrať na seba ďalšie finančné bremeno úverov, tiež neriskovať v investíciách, pretože následky môžu byť dlhé a tvrdé. Najlepšou stratégiou ostane investícia do zlata a nehnuteľností.

Heslom Veku Vodnára je „Rovnosť, bratstvo a šťastie pre všetkých.“- nezávislé od národnosti či farby pleti. Vodnár zastupuje živel Vzduch, myslenie, logiku a intelekt.

Už nejaký čas svet vidí, ako niektoré národy vo viere, že boli vyvolené, zničili ďalších ľudí. Teraz sledujeme ukončenie historické obdobia plného rôznych emócií a vášní. Mali by sme pochopiť, že starý systém, často založený na násilí, sa začína rúcať. Ale fungovalo to celé storočia a zmena paradigiem môže byť bolestivým procesom. Nadmerné použitie sily orgánmi činnými v trestnom konaní je celosvetovým problémom.

Saturn nesie energiu obmedzení a vytvorí konflikt s Uránom (planétou náhlych revolučných zmien) počas roku 2021. V rokoch 2019 a 2020 sme boli svedkami stretov policajných zložiek s demonštrantmi v Európe, Hongkongu, Bielorusku a  Amerike. To naznačuje, že rôzne protestné hnutia sa môžu naďalej rozvíjať a stať sa bojovnejšími.

Čo nás čaká v roku 2021? Energia tohto roku vo všeobecnosti prinesie zmeny, najmä vo vzťahoch. Bude nás tiež nabádať k introspekcii, takže môžeme očakávať veľké zmeny v štýle nášho myslenia.

Na začiatok prezradíme, že rok 2021 si pre nás pripravil zvraty vo vzťahoch – či už sú to rodinné, partnerské alebo priateľské vzťahy. Postavenie Uránu nás vyzýva, aby sme preskúmali svoje pocity a priority a potom vyhodnotili, či sa s nimi blízki ľudia stotožňujú. Ak nie, tento rok ukáže, či má zmysel tento vzťah ďalej udržiavať alebo nie.

Jupiter vo Vodnárovi prebudí túžbu pomáhať druhým v nás. Táto energia by mohla pomôcť ohnivým znameniam prekonať egocentrizmus, a teda harmonizovať vzťahy s okolím. Na druhej strane by energia mohla poškodiť vzdušné znamenia, ktoré majú veľmi humanitárny charakter, pretože by mysleli iba na ostatných a zabudli na svoje potreby.

Rok 2021 je rokom vitality. Môže existovať aj určité napätie, ktoré patrí k životu.  Každý človek by sa mal snažiť viac sústrediť. Vitalita bude po roku 2020 plnom obmedzení súčasťou roka 2021. Premietne sa do povolania a rodiny.

Živel oheň (Baran, Lev a Strelec) sú po celý rok neoblomní a vynaliezaví. Rok sa začína Uránom v Baranovi a Merkúrom v Strelcovi. Každý z troch retrográdov Merkúra sa vyskytuje v znameniach ohňa (Baran v marci, Lev v júli a auguste a Strelec a Škorpión v novembri a decembri), takže je len malá možnosť hrať príliš slobodne alebo zadarmo s čímkoľvek alebo s kýmkoľvek dôležitým. V novembri vstupuje Jupiter do Strelca a zdvíha všetkým šťastie, najmä ohnivé znamenia.

Zemské znamenia (Býk, Panna a Kozorožec) sú všade naokolo zakotvené s Plutom v jadre Kozorožca. Slnko a Venuša v Kozorožcovi vám poskytujú ďalšieho špecialistu na povolanie a otvorené domény. Získajte tu mimoriadnu pozíciu. Mars je od marca do júla retrográdny, začína sa vo Vodnárovi a dovŕšením v Kozorožcovi. Môžete prehodnotiť niektoré činnosti, ale nakoniec budete efektívni a budete túžiť napredovať. Saturn je doma na začiatku Kozorožca po celý rok. Nerozvážne rozhodnutia alebo spoločenské problémy by mali byť zriedkavé. Využite každý deň rozumne, nie živelne.

Vzdušné znamenia (Blíženci, Váhy a Vodnár) dostanú od Mesiaca v Blížencoch po začiatku roku 2021 energiu na skvelý štart. Budú úplne vtiahnutí a zahrnutí do množstva problémov, zhromaždení a vzrušujúcich ľudí. Slnečné zatienenie vo Vodnári vo februári zaujme vašu otvorenú asociáciu. Mesačné zatmnenie v mesiaci júl (s úplným mesiacom Vodnára) narazí na vaše nadšené povinnosti. Uzol mesačného juhu vo Vodnárovi vám dáva šancu čerpať z efektívnych námetov z minulosti. V novembri Venuša uzatvára svoje retrográdne obdobie, takže hľadajte pokrok v akomkoľvek spomalenom sentimente.

Vodné znamenia (Rak, Škorpión a Ryby) udržujú vysoký štandard s Neptúnom nachádzajúcim sa v Rybách. Intenzívna konjunkcia Mars/Jupiter v Škorpiónovi predstavuje rok 2021 a zaručuje, že tieto viery sú dosiahnuteľné a stoja za to. V októbri ruky Venuše retrográdne pôsobia na Škorpióna a zmierňujú všetky odporné pocity. Vaše chúlostivé (a mystické) stanovisko bude hlasom rozumu po celý rok.