Cukor spôsobuje vrásky

Ak ani predsavzatie schudnúť u vás neznížilo konzumáciu sladkého, možno to dokáže túžba po hladkej a zdravej pleti. Prejedanie sa sladkým môže zanechať kožu mdlú a vráskavú 

Vinníkom je glykácia

Je to prirodzený proces, v ktorom sa cukor v krvi viaže na bielkoviny a tvorí nové škodlivé molekuly – pokročilé produkty glykácie (AGE). Čím viac cukru jete, tým viac AGE vznikne. Keď sa hromadia, poškodzujú priľahlé bielkoviny domino efektom. Najskôr sa poškodí kolagén a elastín, proteínové vlákna, ktoré udržujú pleť pevnú a pružnú. Kolagén je najrozšírenejší proteín v tele, ak sa poškodí, ostane suchý a lámavý, čo vedie k vráskam a ovisnutej koži. Následky starnutia začnú vo veku 35 rokov a potom sa rýchlo zväčšujú. Pleť je na pocit menej pružná. AGE svojim pôsobením vypne prirodzené antioxidačné enzýmy tela a sme náchylnejší k poškodeniu slnkom, hlavnej príčine starnutia pleti.

Cukrovkári poznajú ničivé účinky cukru a vykazujú známky starnutia pleti skoro a to už nie je iba o kráse. V závislosti na tom, ako dobre je ich ochorenie kontrolované, môžu mať v koži až 50-násobok AGE. Bolo dokázané, že procesy glykácie spôsobujú tvrdnutie artérií. AGE spúšťajú celú kaskádu deštruktívnych procesov, keď sa naviažu na bunkové väzbové štruktúry. Jedným z takých následkov je 50x väčšia tvorba voľných radikálov. Tak sa vlastne diabetes, ochorenie urýchleného starnutia, stáva žatvou AGE a artérie, očná šošovka a sietnica, periférne nervy a obličky sú špecificky atakované. Zabránenie glykácie znamená, že poškodenie obličiek s následnými degeneratívnymi zmenami je zmiernené.

Dobrá správa ohľadom kože poškodenej cukrom je, že nikdy nie je neskoro veci zmeniť. Jednou z možností je vybudovať nový kolagén produktmi obsahujúcimi  retinol v krémoch a sérach. Aby ste udržali tento nový kolagén elastický, zabráňte vytváraniu AGE podniknutím krokov, ktoré minimalizujú poškodenie kože cukrom.

Ako si udržať zdravú a mladistvú pleť

Znížte príjem sladkého v strave. Aj celozrnné potraviny, ovocie a zelenina sa trávením zmenia na glukózu – typ cukru, ktorý stimuluje glykáciu. Obmedzenie pridaného cukru môže pomôcť. Dajte si pozor na skrytý cukor. Mnohé potraviny obsahujú veľké množstvo cukru skrytého pod názvami ako jačmenný slad, kukuričný sirup, dextróza, koncentrát z ovocných štiav, maltóza, javorový sirup, melasa a pod. Kľúčom je určiť, koľko lyžičiek cukru porcia obsahuje. Je to jednoduché: Skontrolujte celkové množstvo sacharidov v gramoch a to rozdeľte ho číslom 4 (lyžička cukru je 4 g) a preveďte ich na čajové lyžičky. Ak je uvedené 12 g cukru, sú to 3 lyžičky cukru na porciu.

Vyhnite sa kukuričnému sirupu s vysokým obsahom fruktózy. Toto sladidlo je vyrobené zmenou cukru v kukuričnom škrobe na fruktózu, produkuje viac AGE, než ostatné typy. Tento sirup predlžuje trvanlivosť potravín, je sladší a lacnejší ako iné druhy cukru, je populárnou prísadou v sýtených nápojoch, nápojoch s ovocnou príchuťou a balených potravinách, ako chlieb, sušienky a pod.

Zabezpečte si príjem aspoň 1 mg vitamínov B1 a B6 denne. Tieto vitamíny sú účinné AGE inhibítory v niekoľkých zverejnených štúdiách. Nájdete ich v strukovinách, ovocí a rybách. Bojovníci proti voľným radikálom, pomáhajú cukru nepripojiť sa na proteíny a ich zásoby doplníte ovocím bohatým na antioxidanty, orechy a zelenina, brusnice, vlašské orechy, červená paprika, zelený čaj a vitamíny C a E Vám zachráni kožu.

Cielene vás ochráni Karnozín, prírodná látka, ktorá sa v organizme nachádza vo vysokej koncentrácií v kostrových svaloch, srdcovom svale, v mozgovom tkanive, v pokožke i žalúdku. Podporuje odstraňovanie poškodených, často škodlivých bielkovín. Môže byť užitočný v prevencii aj liečbe diabetických komplikácií ako katarakta, neuropatia, ateroskleróza a zlyhanie obličiek. Má silné antioxidačné účinky, chráni bunkovú DNA pred oxidáciou a jej poškodením ale i pred voľnými radikálmi a škodlivými iónmi, ktoré bunky tiež poškodzujú až usmrcujú. Zmenou či poškodením bunkovej DNA môžu vznikať bunky s inou funkciou ako pôvodné alebo z nich môžu vzniknúť bunky rakovinové. Poškodené bunky strácajú svoju funkciu, rýchlejšie starnú a odumierajú.

Na koži podporuje Karnozín tvorbu kolagénu a ten je zodpovedný za pevnosť pokožky. Pri jeho nedostatku a poškodení stráca pokožka pevnosť a pružnosť, vznikajú vrásky.  Bunky sa delia približne 50 x. Ak má bunka dostatok Karnozínu podelí sa viac ako 60 x. Týmto spôsobom je možné si pomocou neho predĺžiť život a pozastaviť starnutie. Vnútorná glykácia prebieha vo vnútri tela. Reakcia prebieha v cievach, srdci, mozgu, obličkách, oku ale i v tkanive. V krvi vzniká väzba medzi kolujúcou glukózou a proteínmi ako kolagén a elastín, ktoré sú súčasťou ciev. To spôsobuje zníženie flexibility, elasticity a funkčnosti proteínov a potom i ciev. Vzniká ateroskleróza, systolická hypertenzia, pulmonálna hypertenzia, nedostatočné prekrvenie krvných kapilár. K ďalším poruchám vznikajúcim z AGE patria: kardio-vaskulárne ochorenia, erektilná dysfunkcia, poruchy obličiek, ochorenie sietnice, neuropatia (poruchy periférneho nervstva), Alzheimerova choroba, inkontinencia, ochorenie srdcového svalu vedúce k srdcovej slabosti) a zhoršenie diabetes melitus.

Krása a zdravie úzko spolu súvisia. Ak chcete niečo dobré a prospešné pre seba urobiť, vyskúšajte účinného bojovníka s vráskami, ktorý vám opraví, uzdraví a omladí pokožku. Pracovať musíme čoraz dlhšie a aj účinný krém zabraňujúci starnutiu pokožky môže byť tým faktorom, ktorým zabodujete na pracovnom pohovore.

Pridaj komentár