Čo robiť, keď skončí retrográdny Merkúr

Merkúr každý rok vstupuje do retrográdnej fázy zhruba na 24 dní každých 88 dní, v priemere 3x ročne. Planéta je retrográdna, keď mení smer svojej cesty na oblohe: najprv spomaľuje, potom stagnuje na rovnakom mieste a potom sa pohybuje opačným smerom.

Tento pohyb je len optickou ilúziou. Pre astrológov a nadšencov pohybu planét sa však tieto fázy časovo zhodujú s hlavnými psychologickými zmenami: ak je planéta retrográdna, jej energia sa nedá úplne vyjadriť.

Merkúr vždy vybalí svoj najlepší „darček“  – retrográdu. Je lepšie sa pripraviť na všetky možnosti. Jeho vplyv je nepredvídateľný pri spôsobovaní stresu a úzkosti. Spory, strata predmetov, komplikácie, prekážky, nehody, zrušenie dohôd, pocit, že je všetko hore nohami atď… je to, čo sa dá očakávať.

Ak je retrográdny Merkúr známkou problémov, zamyslite sa. Urobte si čas na inventúru, na opätovné spojenie so svojím srdcom a energiami. Meditujte, rozjímajte, tvorte, čítajte, študujte a čokoľvek začínate robiť, vykročte pravou nohou.

Počas retrogrády Merkúru sa viac kazí technika, ľudia zažívajú viac nedorozumení, ľutujú veľké zmeny a robia rôzne chyby. Všeobecne platí, že je čas na spomalenie, buďte veľmi opatrní pri komunikácii a určite nie je pravý čas na veľké zmeny či investície.

Predovšetkým je to čas starostlivo premýšľať o tom, čo chcete, ako sa vyjadrujete a kam smeruje váš život. Nie je čoho sa báť. Prijmite retrográdu a potom si užite jej koniec.

Liečebný proces

Ak sa počas retrogrády cítite unavení, neschopní väčších aktivít urobte to, čo telo potrebuje na uzdravenie. Nové zdravotné problémy sú spravidla krátke, náhodné ale telu by ste mali dopriať dostatok odpočinku, dodať mu dôležité minerály, dbať na zdravú stravu a pravidelný pohyb.

Neviditeľné tendencie vás môžu donútiť, aby ste sa snažili byť takí vedomí, ako by ste za daných okolností mohli byť a pripravení uznať povinnosti týkajúce sa vašej práce. Nemusí byť všetko úplne vaša vina, ale potreba uvedomiť si, že po retrográde za pár dní môžete urobiť veľa pre udržanie harmónie a opravy vzťahov či zdravia.

Čo robiť

Predtým musíte prijať a ustáť i zlé správy. Nie sú úplne zlé, ale mohli by byť lepšie. Najdôležitejšie sú najmä prvý a posledný deň retrográdneho pohybu. Existuje však aj tieň retrogrády – vplyv ešte zostáva. Spätný tieň trvá menej ako týždeň. Preto aj tieto rady majú platnosť pár dní po 12.7.2020

Skontrolujte svoju činnosť za posledné 3 týždne. Váš život sa nezastavil. Mnohé ste museli kúpiť, vyriešiť atď. To isté platí pre dôležité rozhovory. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je všetko skontrolovať. V prípade, že nájdete nejaké chyby, budete mať stále šancu na ich rýchle vyriešenie.

Ak ste počas retrográdneho Merkúru mali tvrdšie rozhovory, prehodnoťte ich. Či už to bolo napísané či povedané, vráťte sa k tomu, zvážte nedorozumenia a ak je to potrebné, teraz je ten pravý čas  na nápravu a dokončiť nedokončené.

Nové dobrodružstvá

Určite si každý rok pozrite dátumy retrográdneho Merkúru a podľa toho plánujte. Aby ste to lepšie pochopili, pripomeniem pár vecí o tom čo robiť, keď skončí retrográdny Merkúr:

Prezentácia: ak musíte v práci urobiť dôležitú prezentáciu, urobte to hneď po skončení retrográdneho Merkúra.

Malé výlety: Merkúr je spojený s tretím domom (dom malých ciest). Ak chcete mať romantické stretnutie, víkend na pláži, týždeň v prírode, je šanca, že to pôjde určite dobre po retrográdach Merkúra. Ak chcete stráviť nejaký čas osamote a premýšľať o svojom živote, urobte to ešte počas retrogrády.

Pracovné aktivity: Máte nový projekt, s ktorým chcete preraziť? Počkajte, kým retrográdny Merkúr neskončí! Čokoľvek väčšie začínať počas retrogrády je odsúdené na neúspech.

Investície: plánujete si kúpiť auto, dom, počítač, dovolenku na dlhú cestu a mali ste možnosť čakať a nerobiť to, kým bol Merkúr retrográdny. Preskúmajte všetky väčšie plány a urobte rozhodnutie. Opýtajte sa sami seba, „stále to chcem?“ Ak je odpoveď áno, konajte.

Krása: zastrihnite alebo zafarbite vlasy, dajte si urobiť tetovanie, skrášľovaciu kozmetickú procedúru – to sú veci, ktoré môžete urobiť po spätnom pohybe Merkúru. Predtým, ako to urobíte, zvážte, či to stále chcete a buďte v odpovedi úprimní.

Čo ešte? Ak ste rešpektovali spomalenie v aktivitách a v rozhodovaní počas retrográdneho Merkúru, po 12.7. buďte naozaj akční a konajte. Choďte von, porozprávajte sa s ľuďmi, usporiadajte párty so svojimi najlepšími priateľmi, stretávajte sa častejšie a veľa sa smejte. Užite si to všetko plnými dúškami.