Čo prezrádzajú vaše oči

Už odpradávna sa hovorí, že oči sú oknom do duše človeka a prezrádzajú o ňom veľa. Pozrime sa teda pozornejšie na seba do zrkadla, no občas nezaškodí zoskenovať i svojich blížnych.

Ľudia s krásnymi a príťažlivými očami – sa tešia dobrému zdraviu, majú silnú vôľu, temperament a bystrý rozum. Charakteristické je isté tepelné žiarenie, markantný dúhový povrch a dobrá ochrana viečok. Odklon od zmienených vlastností vypovedá o nedostatku intelektu a temperamentu.

Ľudia s načervenalými a hore zošikmenými očami – sú každopádne rozhodní, netrpezliví a so sklonom k záchvatom hnevu. U žien sú takéto oči jedným z príznakov hlúposti.

Ľudia s vpadnutými očami bez lesku – trpia nedostatkom energie. Sú to typickí pesimisti so sklonom k smútku a zakríknutí. Zvyknú trpieť aj depresiami.

Rozmer očí

Rozmer očí vypovedá o stupni aktivity a rozumových daností

Veľké oči – sú dôkazom harmónie človeka s okolitým svetom a hlavné informácie sa k nemu dostávajú práve prostredníctvom očí. Takéto oči potvrdzujú citlivosť duše a silu a ich majitelia sa stávajú vodcami.

Veľké, čisté a svietiace oči – hovoria o čestnom človeku s tvorivosťou.

Veľké zamyslené oči – svedčia o milujúcej, no prelietavej povahe s istým sklonom prekrúcať pravdu.

Malé oči – sú charakteristické u uzavretých, tvrdohlavých ľudí, tzv. Narcisov so sklonom kochať sa sebou samým. Čím sú oči menšie, tým sú menšie i schopnosti človeka prijímať, chápať a rozlišovať javy vonkajšieho sveta. Prasacie, či krtkové oči vypovedajú o nízkej úrovni chápania.

Veľká dúhovka – predstavuje milosrdenstvo, malá dúhovka – je znakom nesúladu vnútorných procesov organizmu markantných vo vzájomných vzťahoch s okolím.

Ďalšie charakteristické vlastností prezrádzajú očné viečka

Ľahko spustené očné viečko – dôkaz zrelosti, výrazne spustené horné viečko u mužov vypovedá o energetickom vyčerpaní.

Opuchnuté spodné viečko – znak búrlivého života.

Príliš prehnuté spodné viečko – nekontrolovateľné sklony.

Ukazovateľom únavy životom sú napuchnuté a vyduté horné i spodné viečka. Ak sa z vonkajších kútikov očí rozbieha sieť vrások, ide o príznak prenikavosti.

40 typov očí

Staré východné kultúry rozlišujú až 40 typov očí a všetky typy sú totožné s očami zvierat. Priblížime si najmarkantnejšie druhy:

Oči fénixa – oči s predĺženou formou s hore zahnutými končekmi – príznak správne rozvinutej povahy.

Oči tigra – veľké oči s viacerými záhybmi na viečkach – túžba stať sa vodcom. Ak sú so žltkastým nádychom – je to znakom tvrdohlavosti a neústupnosti človeka.

Oči slona – úzke, povytiahnuté oči s dvojitými až trojitými viečkami – hovoria o kľudnom charaktere.

Oči ovce – úzke, malé oči s čierno-žltým dúhovým povlakom – dôkaz veľmi citlivej povahy.

Oči koňa – s trojuholníkovým výrezom a ovisnutými viečkami – znak veselosti, uvravenosti ale súčasne múdrosti a talente.

Oči diviaka – oči so zlomom na hornom viečku a matným dúhovým povrchom svedčia o vernosti, čestnosti a rozvinutom zmysle pre povinnosť.

Čo o nás po charakterovej stránke hovorí obočie?

Súmerné obočie (tvarom, farbou a hustotou) – rovnako je u nositeľa takéhoto obočia v rovnováhe rozum, emócie i charakter.

Prísne a naježené obočie – príznak nesúladu emócií, rozumu a charakteru.

Nadol sklonené vonkajšie strany obočia – prezrádzajú hanblivosť.

Husté obočie s nahor smerujúcimi vonkajšími stranami – veľmi štedrá duša a statočnosť.

Krátke husté obočie – výbušná povaha.

Husté a zježené obočie – príznak diabolskej povahy s absentujúcou intuíciou a chabou rozumovou sférou.

Zježené obočie – hádavosť, tvrdohlavosť, nekompromisnosť.

Husté a spojené obočie – vypovedá o neprekonateľnej snahe dominovať, vládnuť a prevládať nad inými. Ak je takéto obočie u ženy, nie je dobrá gazdinka.

Vysoko rozložené obočie – dôkaz cieľavedomosti.

Je potrebné uvedomiť si, že oči nie sú jediným ukazovateľom charakteru, temperamentu a chovania sa človeka voči iným ľuďom. Dobre vieme, že oči sa vedia smiať, ale aj zazerať, uhranúť a vysielať zlovestné šípy. Prezrádzajú o človeku pomerne dosť veľa a rovnako dôležitý je aj pohľad, všímajme si predovšetkým priamy pohľad, či uhýbajúce oči. Oči hovoria bez slov. Vedia vyjadriť lásku ale i žiaľ, radosť a odovzdanie, no i smútok a beznádej. Nezabúdajme, že vedia aj klamať.

Pridaj komentár