Čo oslabuje imunitný systém

Ľudský imunitný systém je čoraz slabší a rodí sa viac chorých detí. Mnohé majú vrodené srdcové chyby, niektoré zdedia po rodičoch. Mnoho chorôb spôsobuje najmä životné prostredie a nesprávny životný štýl.

Zmena životného prostredia ovplyvňuje každého, vrátane vás. Dýchate vzduch plný výfukových plynov. Jete jedlá plné chemikálií a antibiotík. Voda v atmosfére nesie v sebe znečisťujúce látky. Padá na všetky polia na svete, či už sú ekologicky obhospodarované alebo nie. Ľudia sa stravujú nezdravo len z nevedomosti.

Zdravý človek takmer neexistuje, každý má svoje neduhy. S uzdravením súvisí reťazová reakcia. Prehltnutá pilulka len obmedzí príznaky. Musíte sa dostať k hlavnej príčine, čo nie je ľahké.

Dôležitá očista

Pred každým uzdravením musí byť urobená očista na fyzickej a psychickej úrovni. Až potom sa dá vyliečiť. Táto skutočnosť sa často ignoruje. Popremýšľajte: ak ste sa otrávili nezdravým jedlom, čo urobíte ako prvé? To, čo vás otrávilo, musí ísť z tela von. To isté treba urobiť v prípade s choroby, každá choroba má príčinu, ako v príklade pokazeného jedla. Každý vírus a baktéria zanecháva v tele odpad (toxíny) a musia z tela von.

Všetci máme v tele toxíny. Telo si treba pravidelne čistiť a funguje to. Liečitelia radia čistenie tela najmenej 2x ročne. Najjednoduchší spôsob je jesť iba varenú pohánku 7 dní po sebe. Takto sa odstráni veľa toxínov. Okrem toho toto čistenie reguluje činnosť čriev. Zvyknite si pravidelne piť čaj jiaogulan, volajú ho bylinou nesmrteľnosti, čistí a regeneruje tkanivá.

Čo telu škodí

Mlieko  – nie je vždy zdravé, niektorí vedci tvrdia, že ľudia sa môžu nakaziť hovädzou TBC z mlieka. Tvrdia, že ľudské telo od 40 rokov ho ťažko znáša. Jeho zloženie nie je vhodné pre dospelého človeka. Číňania takmer nepijú žiadne mlieko. Rakovina prsníka a prostaty je v Číne vzácnejšia ako v Európe. Je lepšie piť menej mlieka. Kravské mlieko môžete nahradiť aj kozím – to telo dobre vstrebáva.

Biela múka  – biely chlieb z nej, koláče a rezance sú takmer čistý škrob. Na strávenie škrobu potrebuje telo vitamíny, najmä vitamín B1. To ale táto múka neobsahuje. Vyhnite sa bielej múke a radšej jedzte výrobky z tmavej múky alebo špaldy. Cestoviny, koláče a chlieb tejto kvality nájdete takmer v každom obchode. Výrobky z bielej múky okysľujú telo a čím je kyslejšie, tým viac je vystavené chorobám.

Biely cukor – môže byť nebezpečný. I malé množstvo môže pokaziť metabolizmus. Biely cukor prekysľuje telo, sme tučnejší a chorľavejší. Prekyslenie je čoraz častejšie. Pacientom s rakovinou sa odporúča vyhýbať výrobkom z cukru a bielej múky, rakovinové bunky sa nimi živia. Biely cukor nahraďte hnedým či medom. Neprekysľuje tak významne a je stráviteľnejší. Ak je to možné, vyhnite sa všetkým druhom cukru.

Mäso – najmä bravčové, je najväčší nepriateľ imunitného systému. Vlákna bravčového mäsa sú podobné ľudským mäsovým vláknam a sú ťažko stráviteľné. Lekári odporúčajú ľuďom s rakovinou vyhýbať sa mäsu. Mäsová bielkovina sa nedelí na aminokyseliny a hnije v hrubom čreve. Tak sa tvoria toxíny, tie musí vylúčiť pečeň. Pečeň je príliš slabá a príliš malá na odstránenie týchto toxínov. Väčšina z nich zostáva v tele roky. Znížte konzumáciu mäsa, jedzte viac zeleniny a húb. Mäsa sa nemusíte úplne vzdať, úľavu prináša aj zníženie spotreby.

Ečka – potravinárske prídavné látky sú syntetické. Dokonca mŕtvoly na európskych cintorínoch sa už nerozkladajú dostatočne rýchlo. 20 rokov na tento proces nestačí. Mŕtvi sú mumifikovaní e-látkami. Niektoré z nich boli vistých krajinách zakázané, inde sú stále povolené. Vždy čítajte etikety výrobkov. Ak obsahuje viac ako 3 éčka, je lepšie výrobok nekúpiť. Niektoré výrobky bohužiaľ obsahujú aj 30 druhov éčok. Nekonzumujte ich.

Rafinovaná soľ – na výrobu tejto soli sa používa nespočetné množstvo chemických látok. Je preto lepšie jesť kamennú soľ pochádzajúcu z prírody. Obsahuje viac prvkov a nezbavuje vás bunkovej vody. Morská soľ sa kvôli ekologickej situácii veľmi neodporúča.

Syntetické lieky  – majú takmer vždy vedľajšie účinky.  Ak ste vážne chorí a neexistuje iná cesta, musíte ich samozrejme brať. Ak ide o menšie problémy, pýtajte sa  lekára na bylinnú alternatívu.

Vzduch  – je plný výfukových plynov, zvyškov spaľovania z oleja a iných prvkov. Pri spaľovaní uhlia sa vytvára oxid uhličitý a pri spaľovaní ropy sa vytvárajú toxické oxidy síry. Ak to bude naďalej pokračovať, rúšok sa pre smog nezbavíme.

Stožiare mobilných operátorov – v blízkosti vášho domova sú nebezpečné. Pred niekoľkými rokmi istý farmár zistil, že po vztýčení sťažňa v jeho poli sa mu rodia slepé teľatá. Podal žalobu a prípad vyhral. Po odstránení stožiara sa už slepé teľatá nerodili.

Nedostatok pohybu  – telo nemôže žiť bez pohybu. Hýbte sa viac. Robte aspoň 3 prechádzky týždenne. Už 20 drepov denne vás udrží fit. Betón nemôže nahradiť prírodu, choďte častejšie do lesa, na čerstvý vzduch, objímajte stromy, to všetko je dobré pre telo. Tak dochádza k výmene energie.

Chlór a fluór  – môžu byť tiež škodlivé. Chlór vo vode z vodovodu zabíja baktérie, ale neodstraňuje ich zvyšky ani molekuly bielkovín. Fluorid nájdete v zubnej paste. Fluorid je však jed, aj keď nie tak toxický ako fluór. Preto je lepšie vyhnúť sa zubným pastám obsahujúcim fluorid.

Mikrovlny – sú zjavne nezdravé. Jediné, na čo je mikrovlnka dobrá, je dezinfikovať mokrú kuchynskú handričku na minútu, tak sa zbavíte páchnucich kuchynských handričiek.

Smartfóny – vytvárajú v mozgu vlny s negatívnym vplyvom na zdravie. Vždy hovorte cez reproduktor, nedržte telefón priamo pri uchu.

Pandémia covidu je teraz síce na ústupe, no čoraz viac analytikov a lekárov hovorí o tretej vlne. Ak ju chcete zvládnuť, musíte sa spoľahnúť len na svoj imunitný systém. Pomôže vám vtedy, ak ho vedome nebudete devastovať.