Čierna redkev

Do lekárne vám ísť netreba 

Pestuje sa výhradne zo semena v dobre prekyprenej pôde. Nemá rada maštaľný hnoj, ktorý jej plody deformuje a následne ju napádajú škodcovia. Potrebuje dostatok vody. Zbierame ju v neskorej jeseni pred príchodom mrazov. Správne očistená a uskladnená vydrží pol roka.

Čierna reďkev obsahuje najmä vitamín C, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, činnosť mozgu a urýchľuje nervovo-svalové reakcie. Vitamín PP (protipelargický) podstatne ovplyvňuje energetický metabolizmus, kyselina pantoténová zabraňuje poruchám tráviaceho ústrojenstva, nervovým a kožným poruchám. Čierna reďkev obsahuje tiež vysoké množstvo minerálnych látok, z nich najviac draslíka, ktorý pôsobí priaznivo pri vylučovaní vody z organizmu, posilňuje krvný obeh a činnosť svalov. Ďalším dôležitým prvkom s vysokým obsahom je vápnik, ktorý je súčasťou hlavnej stavebnej zložky kostných a zubných tkanív. Síra obsiahnutá v reďkvi má fyziologickú funkciu pri metabolizme aminokyselín a bielkovín a ten dodáva reďkvi charakteristickú štipľavú chuť. Horčík má doplnkovú funkciu pri stavbe kostí a tvorbe enzýmov. Čierna reďkev je jedna z mála zelenín, ktoré majú liečivé účinky. Pôsobí posilňujúco na črevá, zvyšuje ich peristaltiku. Šťava z reďkvi zlepšuje trávenie a chuť do jedla. Pri ochorení žlčníka zvyšuje vylučovanie žlče a priaznivo pôsobí na pečeň. Využíva sa na liečbu kašľa, pri zahlienení dýchacích ciest na rozpúšťanie hlienu.

Výnimočné domáce recepty:

Vo vrchnej časti redkvi vyrežte dostatočne hlbokú jamku, do ktorej pridáte 2 polievkové lyžice medu. Reďkev i s koreňom postavte do kompótovej fľaše naplnenej vodou a postavte na parapetnú dosku. Za 4 hodiny máte hotový liečivý sirup, užívajte ho po kávových lyžičkách 6x denne (deti po ½ kávovej lyžičky). Po spotrebovaní do otvoru znova pridajte 2 lyžice medu a postup môžete opakovať až 4 dni, potom už musíte použiť novú buľvu. Nebude to síce potrebné, pretože tento liek vás vylieči za 2 dni z úporného kašľa, nádchy, chrípky a bronchitídy.

Pri problémoch zápalu prínosných dutín nastrúhajte cca 2 polievkové lyžice čiernej reďkvi vrátane šupky, položte na dostatočne veľkú gázu, ktorú priložíte na prínosne i čelové dutiny. Jedinci s citlivou pokožkou by mali na tvár priložiť najprv papier namočený vo vode a až naň dať nastrúhanú reďkev v gáze. Doba pôsobenia je 10 – 15 minút. Potom tvár starostlivo ošetrite kvalitným krémom.

Šťava z čiernej reďkvi konzumovaná počas 20 dní (vždy si pripravíme čerstvú šťavu, ktorú zbytočne neprelievame a necedíme) je vynikajúcim liečebným prostriedkom pre ľudí s problémami pečene, žlčníka a tráviaceho traktu . Šťavu uchovávame v pevne uzatvárateľnej nádobe. 1 polievková lyžica ráno na lačno denne napomáha tráveniu tukov, no vie rozpustiť aj žlčové kamene. Odstraňuje plynatosť i zápchu. V záťažových obdobiach, akými sú zmena ročného obdobia, nezdravé stravovanie, alebo nadmiera alkoholu, je však 20 dňová čistiaca pečeňová kúra vhodná takmer pre každého. Dokonale vyčistí organizmus a obnoví harmóniu jeho funkcií.

Pridaj komentár