Chren dedinský

Je skvelým pomocníkom najmä (a nielen) v zimnom období

Je trváca rastlina s veľkými listami, dorastajúca do výšky 1 m, s drobnými bielymi kvetmi.  Sú známe dva druhy: jeden so sladkastou chuťou, s bielou a hladkou šupkou a druhý s modrastou drsnou šupkou, ktorý má veľmi pálivú chuť. Pre liečebné i potravinárske účely sa zbiera koreň dvojročných rastlín, a to buď na jeseň (od septembra do novembra), alebo na jar (od marca do mája). Korene sa skladujú v chlade a vlhku, najlepšie v pivnici, zastrčené do piesku. Chren má veľa vitamínu C (50-100 mg v 100 g), čo je až raz toľko, čím sa pýšia pomaranče či citróny. Obsahuje 75% vody, 30% draslíka a 29% síry, menšie množstvo vitamínu A, vitamíny skupiny B, vápnik, fosfor, horčík, železo a sodík.

Chren je obľúbená korenina pre svoju aromatickú, príjemne štipľavú chuť, rastie divo na povodňovom území, na mokrých lúkach, pri plotoch a na okraji oráčin, ale možno ju nájsť takmer v každej záhrade. Prenikavú vôňu postrúhaného čerstvého koreňa vyvolávajúcu slzenie a jeho žieravú chuť spôsobuje silný aromatický olej, ktorého veľmi pálivú chuť zmiernime zohriatím. V nijakom prípade ho nevaríme vo vode, iba nasucho zohrievame. Pretože na vzduchu rýchlo stráca svoju peknú bielu farbu, netreba ho pripravovať do zásoby. Keď nespotrebujeme v kuchyni všetok olúpaný, resp. pokrájaný chren, môžeme ho zabaliť do vrecúška z plastikovej fólie alebo do hliníkovej fólie, a nepokazí sa.

Chren (podobne ako žien-šen) je pokladaný za bylinu mladosti a zvažujú sa aj jeho protirakovinové účinky. Pôsobí dráždivo na sliznice, zvyšuje sekréciu žalúdočných štiav a je mierne močopudný. Obsahuje rastlinné antibiotiká ničiace baktérie aj niektoré vírusy, a preto je ideálny prevenciu v čase zvýšeného výskytu infekčných ochorení horných ciest dýchacích. Chren rozpúšťa hlieny a uľahčuje odkašliavanie, z toho dôvodu sa odporúča aj pri chronických kataroch a bronchitídach. Jeho močopudné účinky sa využívajú k zmierňovaniu opuchov, pri reumatizme a dne. V malých dávkach povzbudzuje činnosť tráviacej sústavy a chuť k jedlu; dokonca vraj pomáha likvidovať žlčníkové kamene. Podľa starých receptúr slúžil chren aj kráse: zmiešaný so smotanou odstraňuje nežiaduce pehy a škvrny na pokožke, vtieranie jeho šťavy do vlasov zasa  zastavuje ich nadmerné vypadávanie.

Chrenový ocot na neuralgické bolesti

Strúhaný chren nasypte do zaváracej fľaše a zalejte octom, ktorý by mal asi o 2 cm prevyšovať jeho povrch. Nechajte stáť 8 dní, potom pretlačte cez sitko, prelejte do fľaše, dobre uzavrite a uložte na chladné tmavé miesto. Výluh sa nanáša na citlivé miesto pri bolestiach zubov, hlavy, ischiase a iných neuralgiách.

Chren s medom pri infekcii horných dýchacích ciest

Nastrúhaný chren zmiešajte s medom v pomere jedna lyžica ku jednej lyžici. Pri kašli, nádche, chrípke a prechladnutí užívajte tri lyžičky denne.

Chrenový sirup pri nedostatku vitamínu C

Očistený chren nakrájajte na tenké kolieska, rozložte na sitko, posypte cukrom a umiestnite na porcelánovú alebo sklenenú misku. Získanú šťavu zlejte do fľaštičky a uložte v chlade. Pri zápale priedušiek, jarnej únave, v rekonvalescencii a pri nedostatku vitamínu C užívajte trikrát denne po lyžičke.

Odhlienenie organizmu

Hlien sa zvykne hromadiť v tráviacom trakte, v dutinách, hrdle, v dýchacích cestách, pretože často konzumujeme potraviny, ktoré nás zahlieňujú. Nastrúhajte 150 g chrenu na nerezovom strúhadle a vytlačte do neho šťavu z 3 citrónov. Táto zmes má veľmi silný močopudný účinok a mali by ste ju užívať pred raňajkami a večerou po pol kávovej lyžičky. Zvyšok zmesi odložte do chladničky v uzatvorenej sklenenej nádobe.

Pridaj komentár