Chcem vyhrať veľké prachy

Týmito slovami ma už dlhšie a niekoľkokrát denne v telefóne omračuje istá pani. Preventívne hneď po druhom telefonáte šlo jej číslo na black list…..

Jeden má veľa, iný mizerné nič

Svet sa hrá s neprebudeným človekom a nechce odkryť svoju podstatu. Veda nedokáže objaviť zákon objasňujúci nejaký jav lebo hneď vzniká iný, ktorý sa v rámci tohto zákona vymyká. Honba za pravdou trvá stále. Svet neskrýva svoju pravdivú tvár, ale pohotovo berie na seba podobu, ktorú mu prisudzujú. Ak chce človek nemenný osud, bude ho mať, ak verí v karmu, bude fungovať. Svet nielen uhýba ale aj súhlasí, chová sa ako zrkadlo, v ktorom sa odrážajú všetky naše predstavy o skutočnosti, nech sú akékoľvek.

Netreba hľadať pravdu, stačí prijať fakt, že realita je podobná zrkadlu a má 2 strany – fyzickú a metafyzickú. Prvú vieme ohmatať rukami, druhá leží za hranicami vnímania, je rovnako objektívna. Dnes sa veda zaoberá tým, čo sa odráža v zrkadle, ezoterika sa pokúša nahliadnuť na jeho druhú stranu. V tom spočíva celý ich rozpor.

Prečo sa plnia najrýchlejšie naše obavy

Ak je človek presvedčený, že všetko najlepšie na svete je už vypredané, stane sa tak. Ak si myslí, že na skvelý tovar musí vystáť dlhý rad a draho zaň zaplatiť, bude platiť. Ak si myslí, že je odsúdený žiť v chudobe, ocitne sa tam. Ak má pesimistické očakávania plné pochýb, splnia sa mu. Ak tuší nevľúdnosť, vojde mu do života. Ak sa nadchne nevinnou myšlienkou, že svet pre neho nachystal to najlepšie, tiež sa to vyplní. Takto si človek modeluje myšlienkami vrstvu svojho sveta, väčšinou však nechápe, ako sa to deje.

Upína sa na to, aby všetko bolo tak, ako on chce. Pokúša sa svetu vnútiť svoj jednoduchý princíp – kam zahnem, tam aj pôjdem, kde pritlačím, tam sa to prehne, no svet sa nijako nechce podrobiť. A čo viac – človek zatáča na jednu stranu, ale nesie ho to na úplne inú. Nechce sa zastaviť a rozhliadnuť okolo. Tvrdohlavo pokračuje po svojej línii. Výsledkom jeho tvorby je tvrdohlavá realita, ktorú vôbec nechcel, podivná schválnosť. Nepríjemnosti sú priťahované nevysvetliteľnou silou. Neúnavne ho prenasleduje zo, k čomu živí odpor a čomu sa snaží vyhnúť. Dostáva, čo nechcel. Zvlášť ak to nechcel s nechuťou a zlostne, niečoho sa obával z celého srdca. Práve toho mu vonkajší zámer ponúka nadbytok.

Energia myšlienok, zrodených v jednote duše a rozumu mení možnosť v realitu. Myšlienkové vyžarovanie sa zhmotňuje, ak sú pocity duše v jednote s myšlienkami rozumu. To však nie je jediná príčina realizácie horších očakávaní. Všetko ide hladko ak sa pohybujeme po prúde života bez narúšania rovnováhy. Príroda nerada stráca energiu zbytočne a nekuje pikle. Situácie, ktoré si neprajeme sú dôsledkom tvorby nadbytočných energetických potenciálov, vnášajú chyby do energetického obrazu okolia a vzťahy závislostí ešte viac zosilňujú. Nadbytočné potenciály vznikajú ak sa nejakým kvalitám dáva zbytočne veľký význam. Tento potenciál nie je hrozbou, ak chybné precenenie existuje bez porovnávania. Ak sa umelo zvýšené ocenenie jedného objektu dostane do porovnávacieho pomeru s iným, vzniká polarizácia. Z nej sa rodí vietor rovnovážnych síl, ktoré sa snažia odstrániť vzniknutú polaritu. Ich pôsobenie je takmer vždy namierené proti tomu, kto polarizáciu vytvoril. Polarizácia kazí energetický obraz a vyvoláva víchricu rovnovážnych síl. Človek nechápe, že nenormálny jav je dôsledkom porušenia rovnováhy a pokúša sa bojovať s okolitým svetom namiesto toho, aby odstránil polarizáciu.

Stačí splniť základné pravidlo: „Nechať seba byť samým sebou a iných, aby boli iní.“ Nevyhnutne treba odpustiť celému svetu a povoliť svoje zovretie. Čím viac trváte na svojich prianiach a nárokoch, tým silnejší je magnet, ktorý priťahuje všetko opačné. Držíte svet za krk a on sa bráni a pokúša sa oslobodiť. To situáciu ešte viac zhoršuje. Preto je nevyhnutné vedome zmeniť svoj vzťah k situácii v súlade s novými pravidlami. Až potom svet bude prívetivý a poslušný.

Neveľmi zámožný človek obracia v obchode drobné, v duchu počíta, ako by ušetril, narieka na vysoké ceny. Myšlienky človeka sú zafixované na to, že peniaze nikdy nestačia. Táto šablóna sa potom realizuje v živote, zrkadlo ju odráža do bodky. Ak na kúpu niečoho nemáte dostatok, kúpu odložte, predsa viete, že sa peniaze čoskoro objavia. Tým formujete odpovedajúci obraz, ktorý sa postupne prejaví v reáli.

Je nevyhnutné ísť za svojim cieľom, potom peniaze budú prichádzať automaticky ako sprievodný atribút. Ak nie ste na vlastnej ceste, pamätajte si jedno pravidlo: Nemyslieť na to, že peniaze nestačia, ale naopak, že sú. Na tento fakt sa sústreďte, peniaze sú. Nie je dôležité koľko. Bude ich ešte viac. Prijmite peniaze s láskou a radosťou, utrácajte bezstarostne. Nešetrite na sebe. Čím viac sa budete krčiť, tým menej dostanete. Nehromaďte veľké sumy bez určeného cieľa, inak všetko stratíte. Tvorte pohyb, peniaze tečú rúrou, nie sú nádržou.

Oblasť bohatstva v príbytku

Staré múdrosti fungujú i dnes. Ak si priestor rozdelíte myslene na 9 rovnakých častí, potom jeho ľavá zadná časť je oblasťou bohatstva. Peniaze potrebujeme všetci, preto by ste túto oblasť mali mať v generálnom poriadku. Na túto tému existuje množstvo múdrych kníh, siahnite po nich a nečakajte, že vás šťastie či výhra ovalia po hlave, prišli by ste asi k úrazu.

Nerovnováha v dávaní a braní

Pre ľudský život bola, je a bude mimoriadne dôležitá rovnováha vo všetkých sférach života. Nemožno len brať, nič nedávať a naopak. Rovnako je absurdné odo mňa požadovať, aby som okamžite a grátis veštila každého, kto zatelefonuje. Ja by som vyschla, vy by ste sa utopili. Nezodpovedám za vaše problémy a nesprávne rozhodnutia.

Starkí, čo vychovali niekoľko detí sa ocitli za odmenu v tom najlacnejšom starobinci, len čo prepísali svoj byt či dom na niektorého potomka. Smutné a bežné. Prečo? Vysvetlenie je jednoduché, čo do detí zasiali, to z nich vyrástlo, nenaučili ich skutočným hodnotám.

Iní, čo chcú vyhrať kopec prachov a s tými, čo mali nedokázali vôbec hospodáriť. Rozhádzali ich na nepotrebné veci, ale videli reklamu v telke, alebo to mala nejaká celebrita, či sused. Chceli bezhlavo zbohatnúť a € strčili do nebankoviek, ktoré skrachovali. Bol na vine Pachinger, Majský či Fruni? Nie, títo páni len šikovne využili ľudskú hlúposť a naivitu. Rozhodne ich nezastávam ani nesúdim, to je úloha iných inštitúcií. Ďalší zbedačení ľudia ručili svojou strechou nad hlavou deťom či známym, alebo požičali susedom, priateľom a už ich viac nevideli. Nečudujte sa, požičať niekomu to jediné čo mám je pre vesmír signál „mám dosť a viac nechcem.“ Rozkaz miláčik, splním ti prianie, tak reaguje život na vaše bezhlavé činy, za ktorými je strach. Áno strach, keď nepožičiam, nepodpíšem, nedám, nebudú ma mať radi. No majte ma radi…..to láska nie je, ale naivita, bolo by fajn, keby ste konečne otvorili oči.

Iný narieka, že chce pomôcť deťom. Prečo, keď je skrivený reumou či inou diagnózou a deti majú dve zdravé ruky a nohy? Prečo krivia už bolestne dokrivenú výchovu? Vesmír nikdy nepodporoval ani nepodporí tých, čo majú šlendriánsky a totálne pokrivený pohľad na život, nepodporí choré chcenia a nastolí rovnováhu, nič iné. Nezazlievajte mu to, vesmír sa o vás len s láskou stará.

Je možné, že máte silné bloky z detstva, keď ste od prvého dňa na svete nepočuli nič iné len to, že na peniaze sa ťažko robí, že peniaze sú zlé, potom táto veta ako presvedčenie rástlo vo vás a s vami.

Cesta z chudoby

Veľkým šťastím je, že všetko sa dá riešiť. Začnite v príbytku oblasťou bohatstva a vyhádžte stade všetko nepotrebné haraburdie. To isté urobte so svojou mysľou, vštepte do nej zdravý program a každé ráno s láskou vítajte nový deň a večer pri usínaní ďakujte za to, čo máte. Vážte si samých seba, nenechajte sa nikým a ničím zmanipulovať, nebojte sa nevedomým ukázať svoju cenu i hranice.

Daniela

 

Pridaj komentár