Celulitída

Celulitída nie je choroba 

Najčastejšie ide o problém spojivového tkaniva alebo nepravidelnú vrstvu tuku a na to je ozaj škoda míňať obrovské množstvo peňazí v salónoch krásy.

Prírodné terapie

2 hrste listov brečtanu vložte do 300 ml alkoholu. Nechajte 20 dní lúhovať. Túto tekutinu vtierajte potom do problémových oblastí. Úspechy sú viditeľné veľmi rýchlo.

Brečtanový olej tiež môže pomôcť aj pri celulitíde. Za hrsť čerstvých, umytých listov brečtanu v nádobe so skrutkovacím uzáverom zalejeme 200 ml olivového oleja a zmes necháme 2 týždne dobre uzatvorenú na teplom mieste. Potom preceďte a pridajte niekoľko kvapiek rozmarínového éterického oleja. Vmasírujte brečtanový olej krúživými pohybmi každý deň po sprchovaní do problémových oblastí.

Pomarančový olej pomáha aj proti pomarančovej kôre! Zmiešajte niekoľko kvapiek pomarančového éterického oleja s pol šálkou olivového oleja a intenzívne ním masírujte problémové partie. Pri pravidelnej dennej implementácii je možné rýchlo vidieť prvé viditeľné výsledky.

Zaujímavosť z Brazílie

Pri celulitíde v Brazílii sa používa táto metóda: uvoľnené tkanivo sa stimuluje, keď sa trení zrnitým pieskom. Zmiešajte ½ kg piesku a 300 ml vody a masírujte ním problémové oblasti 10 minút denne.

Nasledujúce byliny proti starnutiu podporujú liečbu a majú posilňujúci účinok:

 Ashitaba (Angelica keiskei koidzumi)

 Schisandra (Schisandra chinensis)

 Gao Ben (Ligusticum sinense)

Šamanská energetická práca

Ak máte celulitídu, mali by ste posilniť svoju auru. Držte jednu ruku vo výške hlavy a pomocou nej si nakreslite kruh okolo hlavy. Snažte sa cítiť teplo. Teraz urobte niekoľko krúživých pohybov v oblasti hlavy a pokúste sa rozpoznať farbu a cítiť otvory aury. Tam, kde sú otvory, budete cítiť chlad alebo mať pocit mravčenia. Duchovne nechajte prúdiť svetlo do týchto oblastí.

Comments are closed.