Čarovná moc jedla

Vedeli ste o tom, že jedlo je kúzelníckou pomôckou, ktorá disponuje určitými energiami a tie nám tiež môžu pomôcť dosiahnuť životné zmeny? Jedlo je denne v našej blízkosti, venujeme sa mu bez toho, aby sme si uvedomovali jeho potenciál.

Už ľudia v staroveku mali úctu k jedlu, pretože ich udržovalo pri živote, považovali ho za dar od neviditeľných božstiev. Jedlo vstupovalo do spojitosti s určitými fázami života človeka ako napr. narodenie, puberta, prijatie do okultných či sociálnych skupín, vstup do dospelosti, ďalej, manželstvo, narodenie dieťaťa aj smrť. Jedlo nielenže nachádzalo uplatnenie vo všetkých raných náboženstvách, ale ponúkalo aj zdroj nehmotnej energie. Bolo známe, že rôzne druhy potravín obsahujú rôzne typy energií. Určité potraviny sa preto jedli pre nárast fyzickej sily, iné pre úspech v boji, pre hladký pôrod, pre zdravie, dobrý sex a na plodnosť.

Hoci je pôvod kulinárskej mágie veľmi dávny, dodnes nevymizol. Možno sa zmenil len jeho výklad. Zoberme si takú narodeninovú tortu, do väčšiny z nich sa zapeká prianie šťastia. Vieme, že slovo je energia, ktorá sa naň viaže a preto sa predpokladalo, že oslávenec okrem torty dostane aj energiu ukrytú v slovách. V Japonsku alebo v Číne ľudia bežne jedia potraviny, ktoré im dopomáhajú k dlhovekosti, k zdraviu, ku láske alebo dokonca k úspečným prijímacím skúškam. Tieto rituály pretrvávajú tisícročia, pretože sa osvedčili.

Každé jedlo, každá desiata dáva človeku možnosť zmeniť seba samého a svet okolo. Energia obsiahnutá v jedle môže ľuďom nesmierne obohatiť život. S trochou znalostí a s pomocou malých rituálov môžeme vykresať iskru, ktorá prirodzene drieme v potravinách. Všetci musíme jesť, aby sme žili A rovnako musíme ovplyvňovať svoje životy, aby sme boli skutočne šťastní. Nástroje, ktoré nám k tomu môžu pomôcť na nás čakajú doma v chladničke, v komore, či za dvierkami kuchynskej linky.

Rozdelenie potravín podľa živlov

Zem

Nasledovný zoznam potravín patrí k živlu Zem a pomáhajú človeku znovu získať kontakt s realitou, peniaze, majetok, blahobyt, plodnosť, zdravie a zamestnanie: Nové korenie, paraorechy, syry, muškátový kvet, huby, zemiaky, rebarbora, špenát, jačmeň, pohanka, baklažán, javorový sirup, ovos, tekvica, žito, sója, repa, maslo, makadam, proso, arašidy, soľ, pšenica.

Vzduch

Potraviny vzdušného živlu posilňujú vedomú myseľ človeka: Mandle, fazuľa, jedlý gaštan, ďatle, med, moruša, petržlen, píniové oriešky, šalvia, bambusové výhonky, rasca, čakanka, envídia, kumquat, olivy, pekan, pistácie, mandarínka, banán, púpava, lieskovce, majoránka, mäta, ryža, kurkuma.

Oheň

Potraviny ohnivého živlu sa najviac osvedčili tam, kde bola potrebná odvaha, ochrana, bojovnosť, sex a zdravie: Alkohol, grilované jedlá, pivo, mrkva, chilli, pažítka, kukurica, fenikel, cesnak, pór, nechtík lekársky, šafran, sezam, čaj, kakao, cibuľa, vlašský orech, artičok, čierne korenie, kešu, škorica, figa, zázvor, limetka, granátové jablko, reďkvička, salsa, tekvica, tortilly, káva, pomaranč, žerucha, bazalka, bobkový list, karambola, zeler, koriander, kôpor, pálivé jedlá, chren, mango, horčica, rozmarín, slnečnica, ocot, klinčeky, muškátový oriešok, ananás, víno.

Voda

Nasledovné potraviny vodného živlu sa spravidla používajú na povzbudenie lásky, spirituálneho uvedomenia, pokoja, mieru, očisty, liečenia, spánku a priateľstva: Jablko borievka, šošovica, melón, papája, ružičkový kel, malina, spirulina, hroznové víno, kľukva, marhuľa, brokolica, hlávkový šalát, mlieko, marakuja, hlávková kapusta, karfiol, broskyňa, slivka, jedlá pripravené na pare, uhorka, grapefruit, jahody, avokádo, ostružina, citrón, nektarinka, hrach, kardamón, čerešne, hruška, mak, polievky, kokosový orech, cukor, bataty, paradajka, jogurt, tymian, vanilka.

Kulinárska mágia je priamy a veľmi jednoduchý spôsob premeny seba samého a za najdôležitejší nástroj považuje potraviny a osobnú silu človeka, ktorá tkvie v jeho myšlienkach. Pri varení je veľmi dôležitá vizualizácia podľa účelu, na ktorý jedlo varíte.

Fyzická sila a magické schopnosti

Všetky potraviny, ktoré pomáhajú k fyzickej sile človeka, zosilňujú aj jeho magické schopnosti. Medzi týmto dvoma vlastnosťami neexistuje rozdiel, ten tkvie len v účele, na ktorý ho človek využije. Ďatle, figy, ananás, čokoláda, pálivé jedlá, chudé mäso, rum, korenené jedlá, káva, med tofu, spirulina,, soľ, endívia, pór, čaj, opekané pokrmy, bielkoviny v akejkoľvek forme. Vyhnite sa potravinám, po ktorých sa chce človeku spať ako napr. hlávkový šalát, hroznové víno, veľmi sladké potraviny, ktoré nás bezprostredne po konzumácii dovedú do stavu otupenosti blížiaceho sa spánku.

Príprava a varenie: V kuchyni zapíľte červenú alebo fialovú sviečku. Rýchlym opečením na prudkom ohni jedlám dodáme len silu.

Plodnosť

Mnoho párov v súčasnosti pátra po možnostiach ako zvýšiť šancu na počatie potomka. Ak vám lekári pri vyšetrení nenašli fyzickú príčinu neschopnosti počatia, skúste do jedálneho lístka zaradiť nasledovné potraviny Figy, hroznové víno, moruše, granátové jablko, jačmeň, lieskové orechy, mak, vajcia, ryža, vianočka, mazanec, mlieko, sezam, potočnica.

Príprava a varenie: Pred varením zapáľte v kuchyni zelenú sviečku. Ak je to možné, skonzumujte pokrm s partnerom v posteli. A nepresávajte sa snažiť.

Kontakt s realitou

Ak máte pocit, že sa nedokážete sústrediť alebo nedokážete rovnými nohami stáť na zemi, možno potrebujete konzumovať správne uzemňujúce potraviny. Jedzte ich, ak si pripadáte stratení vo vysnenom svete alebo vám prebujnené predstavy zatemnili myseľ. Fazuľa, všetky druhy bôbov, mrkva, zemiaky, bataty, sucháre, keksy, vajcia, mäso, tofu, syr, obilniny, arašidy, syrová omeleta, ťažšie stráviteľné pokrmy, soľ v primeranom množstve. Vyhnite sa pivu a alkoholickým nápojom, plodom mora, cukru a kysnutému pečivu vrátane kysnutému chlebu.

Príprava a varenie: Zapáľte v kuchyni béžovú alebo hnedú sviečku, suroviny krájajte na kocky a servírujte v hranatých nádobách.

Vedomá myseľ

Nižšie uvedené potraviny vám pomôžu lepšie sa vysporiadať s činnosťami ako napríklad zhodnotenie z výpisov z účtu, vyplňovanie formulárov, testov, prípravy na prijímacie pohovory a dobre posilňujú myslenie. Kôpor, rozmarín, jedlé gaštany, lieskový orech, vlašský orech, káva, med, hrozienka, čaj, potočnica. Vyhnite sa všetkým spirituálnym potravinám.

Príprava a varenie: V kuchyni zapáľte žltú sviečku, vizualizujte si vlastnú vedomú myseľ ako pracuje na plné obrátky.

Šťastie

Pojem šťastia sa nedá presne definovať, niektorí ľudia jednoducho na šťastie neveria, sú presvedčení, že majú len smolu. Šťastie možno najvýstižnejšie definovať ako schopnosť jednotlivca činiť včasné a správne rozhodnutia, na základe ktorých následne učiní správne kroky, ktoré ho dostanú do pohodovej situácie. Smola sa rodí z nevedomosti a z neochoty prijímať zodpovednosť za seba samého.

Preto si za šťastie každý zodpovedá sám aj keby bol sebeväčším smoliarom. Všetko šťastie, ktoré kedy budeme v živote potrebovať, spočíva vo vnútri nás samotných a nižšie uvedené potraviny nám pomôžu mať vyššie skóre pri šťastí. Banány, kokosový orech, lieskový orech, muškátový oriešok, kyslá kapusta, hlávková kapusta, kumquat, palacinky, červená fazuľa s ryžou, listová zelenina, biskupský chlebíček, rezance, hruška.

Príprava a varenie: V kuchyni zapáľte zelené sviečky, môžu byť aj zlaté. Vizualizujte si pri varení, čo chcete dosiahnuť. Pokiaľ budete pripravovať alebo už konzumovať potraviny podľa konkrétneho účelu, to neznamená, že nemôžete použiť aj iné potraviny. Vizualizáciu na hlavný cieľ používajte pri pridávaní korenín alebo konzumácii šalátu či dezertu alebo kompletného menu.

Úbytok hmotnosti

Tu je len odporučenie tých potravín, ktoré je možné zaradiť do stravy a so zapojením náležitej vizualizácie tiež zužitkovať pri znižovaní nadváhy. Základom každej odtučňovacej kúry je konzumovať veľké množstvo zeleniny, menej cukrov a nezdravých tukov, jesť pravidelne a dopriať si viac telesného pohybu. Kôpor, fenikel, zeler, zelené a hnedé morské riasy, pažítka, cibuľa, jablčný mušt, nakladané sladkokyslé uhorky, hroznová šťava, med. Vyhnite sa vyprážaným jedlám, tukom, soli a cukru.

Príprava a varenie: V kuchyni zapáľte žltú sviečku, aby ste si upevnilo svoju vôľu. Jedzte pomaly, jedlo dôkladne prežujte. Myslite na to, čo vkladáte do úst, uisťujte sa, že jete výživný a zdravý pokrm, ktorý vám prospeje a dopomôže telo zbaviť nadbytočných kilogramov. Med konzumujte pred zrkadlom, kde sa budete vidieť ako štíhly človek, potom ho zjedzte za lyžičku. Tento rituál robte vždy 15 minút pred jedlom.

Očista

Pre chvíle, kedy sa necítite dobre, alebo keď dlhšiu dobu myslíte stále na ten istý problém či sa cítite prenasledovaní vlastnou minulosťou. V tom čase človek potrebuje očistu nielen na tele ale aj na duchu a duši i v oblasti emócií. Tento typ stravy je vhodný aj na spirituálne zameraných ľudí. Očistné potraviny zbavujú človeka nánosov negatívnych energií, ktoré sme mohli nachytať aj od iných ľudí. Očistné potraviny je vhodné konzumovať aj po ochranných potravinách.

Bobkový list, mäta pieporná, čierne korenie, tymian, chren, kurkuma, kokosový orech, limetka, grep, melón, pomaranč, citrón, aníz, citronáda, pomarančový džús, polievky, voda, pivo, čerstvé šťavy, matový čaj, med, ocot, potraviny s prídavkom droždia, cibuľová polievka, soľ, jedlé slimáky, potraviny pripravované na pare. Vyhnite sa konzervovaným potravinám, sušeným potravinám s prídavkami konzervantov a farbív, stabilizátorov a mäsu.

Príprava a varenie: V kuchyni by mala horieť biela sviečka, potraviny nakrájajte na kolieska. Pohár piva po večeri pôsobí očistne, nedopité pivo pridajte do kúpeľa.

Pridaj komentár