Čakrový horoskop

Každá čakra funguje ako uzol spájajúci jeho fyzické a psychické funkcie. Je presiaknutá magickými silami. To je dôvod, prečo každé znamenie zverokruhu má jednu mocnú čakru a vďaka nej výhody i citlivosť. Tieto zvláštne väzby možno využiť pre uzdravenie a posilnenie 

Každá čakra koreluje s jednou planétou a zodpovedá vzácnemu kameňu, ktorý súvisí s planétou a znamením zverokruhu. Liečitelia východných kultúr pomáhajú ľuďom zbaviť sa blokád v ich čakrách, aby mohla energia voľne prúdiť. Aká je vaša najvýkonnejšia čakra?

Baran – tretia čakra

Význam vašej silnej čakry je osobná sila, sebaúcta, vášeň. Táto čakra je o sebavedomí, o vašom mieste v živote a ako ho vnímate. Čakra znamená rovnováhu emócií a harmóniu vo vzťahoch. Pri správnej funkcii mocnej čakry viete  kto ste, máte istotu. Ostatní vás vnímajú ako prirodzeného vodcu. Zatvorená čakra prináša pasivitu a plachosť. Ste odpojený od svojich emócií, cítite ich len povrchne, môžete zažiť strach z odmietnutia. Ste citlivý na spätnú väzbu a kritický voči iným. Nájdite si na seba dostatok času, meditujte, cvičte jogu, tak sa spojíte s vnútornou silou. Vhodné kamene: Jaspis, tigrie oko, rubín, dumortierit a cín.

Býk – štvrtá čakra

Srdcová čakra je najsilnejšou čakrou vášho znamenia. Srdce je i miestom emocionálnych disharmónií. Aktiváciou srdcovej čakry prilákate náklonnosť, liečivé energie a vyššie sily. Láska je kľúčom ku všetkému. Keď je čakra za blokovaná, emocionálna bolesť vás doslova devastuje. Máte pocit, že ostatní ľudia sú vám veľmi vzdialení. Smútok zatvára bránu lásky a prináša kolaps energie Býka. Smútok je ako parazit hodujúci na vašej životne dôležitej energii. Vhodné kamene: Jahodový kryštál, chryzopras, citrín, achát, ruženín, rodonit.

Blíženci – piata čakra

Vaša silná čakra predstavuje výraz, vôľa a voľba. Čakra odkazuje na správnu komunikáciu a reč, čiže čestnosť. Konáte tak, ako ste povedali. Cez túto čakru dostávate to, čo chcete v živote mať, vidíte svoj rast, pretože spôsob vyjadrovania veľa hovorí o osobnom rozvoji. Pri funkčnej čakre komunikujete jasne a príjemne, viete vyjadriť svoje pocity, myšlienky a pochybnosti bez strachu, že ukážete svoju zraniteľnosť. Pri blokáde čakry je vám ťažké povedať, čo si myslíte. Potláčate  svoje pocity, nie ste úprimný k sebe ani k iným. Vtedy aj klamete. Vhodné kamene: tyrkys, zafír, akvamarín, celestín, jantár, machový achát a rumelka.

Rak – šiesta čakra

Význam vašej silnej čakry je perspektíva a spôsob vnímania sveta okolo vás. Táto čakra hovorí o zmysle pre úsudok a o víziách.  Pri otvorenej čakre dôverujete svojej intuícii, jasne vidíte veci z rôznych uhlov a flexibilne prijímate názory iných ľudí, hoci sú iné, ako vaše. Ak táto čakra nefunguje, neviete sa sústrediť a nevidíte veci jasne, prevláda egoizmus, cítite sa stratený a nič nedáva zmysel. Nedôverujete svojim plánom, spoliehate sa na názor iných. Vtedy urobte krok späť, sledujte, čo sa deje, a pokúste sa opäť pracovať na svojej koncentrácii. Pomôže i meditácia. Vhodné kamene: zafír, sodalit, karneol, mesačný kameň, lapis lazuli a striebro.

Lev – siedma čakra

Vaša mocná čakra aktivuje duchovné osvietenie človeka. Funkčná čakra dáva  vedomie seba a všetkého diania okolo vás. Máte otvorenú myseľ a zmysel pre realitu. Zaujíma vás duchovno, knihy o živote a osobnom rozvoji. Pri blokovaní čakry strácate spojenie s božskou podstatou, sústreďujete sa len na seba, nie ste flexibilný, ale tvrdohlavý. Nedostatok inšpirácie  spôsobí zmätok či dokonca depresiu. Vhodné kamene: diamant, jasný kremeň, ametyst, čaroit, slnečný kameň, sugilit a zlato.

Panna – piata čakra

Pannu riadi Merkúr, jej mocnou čakrou je piata čakra. Je spojená s komunikáciou akéhokoľvek druhu a sebavyjadrenia. Pri aktívnej čakre je Panna kreatívna a schopná vyriešiť i najnáročnejšie situácie. Možno je to dôvod, prečo je Panna taká jasná. Klamstvá a osobná nevyrovnanosť blokujú piatu čakru. Vtedy Panna stráca schopnosť vyjadriť sa, má nízke sebavedomie a necíti sa slobodná. Vhodné kamene:  jantár, zafír, angelit, chalcedón,citrín, rumelka a chryzokol

Váhy – čakra srdca

Význam vašej silnej čakry je láska a náklonnosť. Cez ňu objavujete viac než len telo a fyzický svet, čakra vyvažuje intuíciu. Ste milujúci človek, vyrovnaný, otvorený a priateľský k ostatným a ochotný pomôcť iným. Súcit a odpustenie nie sú pre vás cudzie a to vás robí veľmi milým. Pri otvorenej čakre žijete v harmonických vzťahoch. Nie ste len milujúci voči iným, ale i k sebe, čo je skvelé. Viete, kedy povedať nie a kedy potrebujete pomoc. Blokovaná čakra prináša pocit osamelosti, hnevu či horkosti, plienite si srdce. Citový chlad a samota prichádzajú z potlačených emócií a nezmiznú, kým ich nepoznáte. Čakru lieči odpustenie a sebeláska. Vhodné kamene: ružový krištál, smaragd, jadeit, ružový turmalín, petalit, morganit a meď.

Škorpión – tretia čakra

Táto vaša silná čakra vám dáva osobnú sila, úctú k sebe i vášeň. Tretia čakra je o vašom sebavedomí aj o tom, ako vnímate svoje miesto na tomto svete. Solar Plexus znamená emočnú rovnováhu a harmóniu vo vzťahoch. Máte istotu v tom, kto ste a čo chcete od života. Ostatní vás radi prijmú ako prirodzeného vodcu. Blokovaná čakra prináša plachosť a pasivitu, emočné odpojenie, povrchnosť, nestálosť, strach z odmietnutia aj veľkú kritiku iných. Vnútornú silu vám vráti pravidelná meditácia a joga. Vhodné kamene: Jaspis, tigrie oko, granát, heliotrop, dumortierit a cín

Strelec – druhá čakra

Vaša silná čakra zastupuje vzťahy, sexualitu a tvorivosť. Je o emóciách a vašej schopnosti cítiť čo je okolo vás, o schopnosti využívať inštinkt. Ste sociálny a máte hlboké vzťahy. Uprednostňujete dobrý rozhovor, užívate si život plnými dúškami. Ste energický a otvorený človek. Vaša tvorivosť prúdi a viete ju aj realizovať. Pri zablokovanej čakre zažívate žiarlivosť, mocenské hry a mnohé prekážky. Cítite sa menejcenní a frustrovaní. Pamätajte, že dôvera a zraniteľnosť sú kľúčom k dobrým a hlbokým vzťahom. Vhodné kamene: karneol, mesačný kameň, oranžový kalcit, avanturín, malachit.

Kozorožec – prvá čakra

Vaša silná čakra znamená stabilitu, bezpečnosť, kontrolu a drží vás pri zemi. Je zdrojom vašej fyzickej sily a inštinktu, dáva pokoj a sebavedomie, ihneď viete, čo sa okolo vás deje. Máte veľa vnútornej sily, ste zdrojom inšpirácie a viete potešiť druhých ľudí. Blokovaná čakra spôsobuje nervozitu a strach z neznámeho, neistotu, plachosť, izoláciu a rôzne neopodstatnené obavy. Nikdy neviete, čo sa stane v budúcnosti a radšej cúvnete a nevezmete osud do svojich rúk. Keď to dokážete urobiť opak, znova nájdete svoju vnútornú silu. Vhodné kamene: obsidián, smaragd, labradorit, ryolit, záhneda a olovo.

Vodnár – štvrtá čakra

Vodnári sú otvorení a ľudskí, preto ich silnou čakrou je štvrtá čakra, ktorá spája človeka s vonkajším svetom. Oblasť srdca je miestom vyšších emócií ako súcit, neha a bezvýhradná láska. Človek sa cíti bezpečne, milujúco a môže robiť čokoľvek. Čakra je spojená s hmatom, zrejme preto je Vodnár tak kreatívny. Ak je čakra zablokovaná, môže sa prejaviť poruchami imunity, srdcovými i obehovými problémami. Vtedy je potrebná harmonizácia, otvorenie čakry a pestovať emočnú zrelosť. Vhodné kamene: olivín, ruženín, smaragd, jaspis, fluorit, krištáľ, akvamarín.

Ryby – druhá čakra

Význam vašej silnej čakry zastupuje vzťahy, sexualitu a kreativitu. Táto čakra je o emóciách a vašej schopnosti cítiť a vycítiť, čo je okolo vás. Svoj inštinkt často uprednostníte pred myslením a logikou. Máte hlboké vzťahy, uprednostňujete zmysluplný rozhovor s jednou osobou pred skupinovými debatami. Viete si vychutnať život, kypíte energiou, rýchlo sa vcítite do iných ľudí. Blokovaná čakra sa prejaví žiarlivosťou, snahou ovládať iných, prináša prekážky, pocity menejcennosti a frustráciu. Priznajte si otvorene svoju zraniteľnosť a viac si verte. Vhodné kamene: ametyst, mesačný kameň, jadeit, labradorit, akvamarín, tigrie oko.

 

Pochopenie seba je kľúčom aby ste mohli žiť život lásky, súcitu a šťastia namiesto hnevu, nenávisti a zlej vôle. Pochopte, že ak sa cítite biedne, budete šíriť biedu a keď sa budete cítiť šťastne, budete šíriť šťastie. Čo zasejete, to žnete.

Čakry najdokonalejšie zharmonizujete a odstránite všetky blokády z nich Magickými aurovými olejmi. Čistenie je jednoduché a už po pár dňoch zistíte, že úplne inak reagujete ako doposiaľ. Všetko sa deje prirodzene, život vám otvára brány hojnosti, zdravia a psychickej pohody. Ešte dnes urobte dobrú vec pre seba a objednajte si Magické prírodné aurové oleje http://www.vesti.sk/jedinecnost-magickych-prirodnych-olejov/

 

 

Pridaj komentár