Bylinky proti rakovine

Každému pacientovi, ktorý sa nachádza v nezávideniahodnej životnej situácii a bojuje s touto zákernou chorobou môžu okrem zdravej stravy, riadenej psychickej pohody a lekárov pomôcť v doplnkovej liečbe vhodné bylinky

Bylinky môžu rozhodne v boji s tak závažným ochorením, akým je rakovina, pomôcť  ako podporná terapia. Medzi bylinky a korenie, ktoré bývajú uvádzané ako výborná prevencia aj účinná podporná liečba rakoviny, patrí mäta, ženšen, rozmarín, karí, bazalka, chilli papričky, kurkuma a zázvor, zamat amurský, vilcacora – mačací pazúr a v poslednom čase sa hovorí najmä o paline ročnej. Lekárske výskumy, ktoré s palinou robili vedci, potvrdili jej silné protirakovinové účinky. Objavili v nej veľmi účinnú látku artemisín, ktorá zabíja rakovinové bunky tisíckrát účinnejšie než lieky využívané v súčasnej onkológii. Akokoľvek panovali obavy z vedľajších účinkov zistilo sa, že sú nízke. Na každých 1200 zabitých rakovinových buniek pripadlo zničenie iba jedinej zdravej bunky.

Pripomeňme, že Rudolf Breuss na základe svojich skúseností zostavil tzv. Totálnu protirakovinovú kúru, ktorá je zložená len zo zeleninových štiav (z červenej repy, mrkvy, zeleru, čiernej reďkovky a zemiakov) a bylinných čajov (jednak obličkového a potom šalviového s ľubovníkom, mätou a medovkou). Navyše odporúčal:

Pri tumore mozgu – denne vypiť 1-2 šálky vlažného čaju z medovky. Štipku medovky dať do horúcej vody a nechať 10 minút lúhovať.

Pri rakovine očí – denne šálku čaju zo svetlíka. Štipku svetlíka do horúcej vody a nechať 10 minút lúhovať.

Pri rakovine prsníka, vaječníkov, maternice – denne šálku čaju zo zmesi alchemilky a hluchavky. Po štipkách ich dať do horúcej vody a nechať 10 minút lúhovať.

Pri rakovine podnebia, pery, krčných žliaz, jazyka, hrtanu – bedrovníkový čaj. Pripravuje sa tak, že sa plná čajová lyžička bedrovníkového koreňa povarí v šálke vody (3 minúty), potom sa lúhuje 10 – 15 minút. Jednou polievkovou lyžicou čaju sa opláchnu ústa a kloktá sa, potom sa čaj vypľuje. S druhou lyžicou sa robí to isté a tretiu lyžicu čaju treba vykloktať a potom prehltnúť.

Pri rakovine kože – ak je priemer zasiahnutého miesta 0,5 až 1 cm, potom ho niekoľkokrát za deň natupovat čerstvo odtrhnutým lastovičníkom. Ak je postihnuté miesto väčšie ako 1 cm, potom sa tupuje jeho okraj a časť zdravej kože. V zime k tomu možno použiť odvar z lastovičníka. Obmýva sa ním však len okolia chorého miesta! Štipku sušené byliny dať do šálky horúcej vody a 10 minút lúhovať.

Pri rakovine kostí a pľúc – čaj zo zmesi skorocelu kopijovitého či širokolistého, islandského machu, pľúcnika lekárskeho, zádušníka, divozelu a kôprovníka štetinolistého. Všetko sa zmieša a lúhuje v horúcej vode 10 minút. Čím viac sa ho vypije, tým lepšie.

Pri rakovine pečene – denne 2 šálky čaju zo šupiek zemiakov. Jednu hrsť zemiakových šupiek povariť v 1/4 litre vody. Užíva sa po dúškoch. Ďalej zábaly z kapustových listov a vtieranie olivového oleja alebo oleja z rozdrvených vylúhovaných trezalkových kvetov, v ktorom je rozpustený červený Hypericín. Zábaly z kapustových listov sú vhodné pri všetkých formách rakovinových ochorení. Prikladajú sa na noc na chrbát v krížoch. 3 umyté listy sa rozvaľkajú pomocou fľaše, aby zvláčneli. Do postele sa dá vlnená deka, asi 50 cm široký pruh. Na ňu zložený pruh prestieradla a na naň šatka s roztlačenými listami (2 vedľa seba a tretí krížom). Pacient sa uloží a plachtou i s dekou pevne zabalí, zábal musí byť starostlivo a dobre urobený. Ráno sa zábal sníme a chorého treba umyť teplou vodou a osušiť. Následne sa mu vtiera do kože, kde boli listy nahriaty olej.

Pri rakovine žalúdka – 1x denne šálku vlažného čaju z paliny alebo čaj zo zemežlče, piť po dúškoch. Štipku drogy lúhovať len 3 sekundy v šálke horúcej vody. Ak sprevádza chorobu žalúdočná neuróza, piť ešte šálku čaju denne z valeriány a paliny. Pol čajovej lyžičky valeriány variť v šálke vody 3 minúty, potom na 3 sekundy šálkou preliať štipku paliny.

Pri rakovine sleziny a pankreasu – piť minimálne 1 liter šalviového čaju denne. Robiť krátke horúce zábaly zo senných kvetov, prasličky či ovsenej slamy (senné kvety nechať len lúhovať, praslička a ovsená slama sa musí 10 minút povariť). Ale pozor – zle urobené zábaly skôr škodia, než prospievajú! Účinným prostriedkom sa v poslednej dobe ukázal aj čaj zo zamatu amurského. Liečivý efekt spočíva v tom, že bráni fibróze – vzniku veľkého počtu jaziev okolo rakovinového nádoru. Kvôli fibróze účinok protirakovinových prípravkov klesá na nulu. Teraz majú pacienti s rakovinou pankreasu možnosť liečiť sa napriek fibróze.

Pri rakovine prostaty a semenníkov – piť denne po dúškoch 2 šálky vlažného čaju z vŕbovky malokvetej. Štipka sa dá do 2 šálok horúcej vody, 10 minút sa lúhuje.

Pridaj komentár