Bloky v našom živote

Čo všetko sa môže ukrývať za pojmom „blok“………..

Blok je pomerne často skloňované slovo. Vieme, o čo v skutočnosti ide a čo ho spôsobuje? Mnoho ľudí je presvedčených, že zablokovanie súvisí s minulým životom, no nie je tomu tak. Na minulé životy si vôbec nepamätáme a čo je najhoršie, nespomenieme si ani na situácie z detstva, ktoré nám spôsobili spomínané zablokovanie. Často šlo o banalitu, na ktorú sme dávno zabudli.  V každom prípade šlo o emočné napätie, vštepený pocit viny, potrebu trestu rôznej formy a až následne sa nám navonok uľavilo.

Každý z nás prežil situácie, kedy niečo vyparatil, no rodičia si skutok nevšimli, podľa nášho presvedčenia sme urobili čosi nevhodné a automaticky vznikala potreba trestu, ktorá mohla zájsť tak ďaleko, až sme sa trestali chorobou. Mohlo ísť aj o situáciu, keď nás spolužiak napadol v detskej ruvačke a logicky sme sa bránili. Pani učiteľka nás však videla v bitke, obvinila nás z toho, čo sme vlastne neurobili. Tu niekde je zárodok bloku, na ktorý sa automaticky vrstvili ďalšie, energeticky a významovo podobné udalosti. Mohli nás vysmiať spolužiaci za slohovú prácu, o ktorej sme boli presvedčení, že je najlepšia. Výsmech môže spôsobiť to, že sa žiačik zapovedal „ja vám všetkým ukážem, aký bude zo mňa spisovateľ!“ Ako spisovateľovi sa mu nedarilo, utiekla od neho manželka, objavili sa i príznaky dystrofie. Keď vyhľadal odborníka, dostal okrem odblokovania radu, aby to skúsil s novinárčinou. Dnes je z neho uznávaný novinár, má milujúcu manželku, šikovné deti a slušný stav financií na účte.

Uvediem ďalšie príklady zo života: Pekná, schopná žena, úspešná v pracovnej oblasti mala neustále problém v partnerských vzťahoch. Hoci sa vzťah javil v počiatku skvelý, vždy sa neskôr partner prejavil ako nezodpovedný, prelietavý a nespoľahlivý. Príčina? V čase dospievania ženy (okolo 10 rokov jej veku) ju sexuálne obťažoval bratranec. Veľmi sa vtedy hanbila, bála sa zdôveriť rodičom, hoci k sexuálnemu styku nedošlo. V detskej hlavičke však zaradila všetkých mužov do kategórie „hajzlík“. Neskôr ako dospelá preto aj stretávala len mužov tohto typu dovtedy, kým neabsolvovala odblokovanie.

Ďalšiemu mužovi sa od detstva páčili blondínky. Vychovávala ho matka s babičkou, ktoré tvrdili, že blondínky sú neverné, zlé manželky. On však túto skúsenosť nemal. Keď vyrástol, vzal si za manželku blondínu. Nedovolil jej chodiť do práce, mať priateľky. Nikam nechodila. Postupne začala priberať a hlúpnuť. Rozviedol sa a vzal si čiernovlásku. Jeho srdce však túžilo po blonďavej žienke a čiernovláska si to pri ňom kruto odskákala. Keď mu nevyšlo ani tretie manželstvo s červenovláskou, nešťastný buchol po stole a vyčítal osudu: „To sa nenájde žiadna normálna žena?“ Bohužiaľ pre neho nie, tak bol zablokovaný matkou a babičkou, hoci šlo v podstate o banalitu.

Podobné udalosti môžeme prežívať aj v práci, vo finančnej sfére či v zdraví. Nemusíme vždy pátrať po zdrojovej príčine bloku, nie je to nevyhnutné aby sme si spomenuli. Dôležité je, aby ste sa dostali do rúk odborníka. Doposiaľ každý, kto absolvoval odblokovanie na sedení u mňa, cítil úpravy aj energeticky. V krátkom čase problémy z reálneho života človeka odchádzali.

Pridaj komentár