Bio krém s fytominerálmi

Kto túži po zdravej pleti, musí najskôr porozumieť svojmu telu. Ľudská pokožka vždy zrkadlí stav vnútorných orgánov najmä pečene 

Každá nedokonalosť kože od akné cez rôzne dermatózy až po psoriázu a vitilligo  je signálom vnútornej biochemickej nerovnováhy tela a už vôbec nemá zmysel vyhovárať sa na genetiku. V prípade problémov či chcenia večnej mladosti vždy končíme u dermatológa očakávajúc draho zaplatený zázrak.

Prečo starneme?

Ľudské telo na to aby dobre fungovalo, musí prijímať fytominerály. Pôda je už značne zdevastovaná a preto i dostatočná konzumácia ovocia a zeleniny telu nedodá tieto potrebné látky v optimálnom množstve. To minimum, čo prijmeme, ide najprv na činnosť dôležitých orgánov tela a pokožka síce ako najväčší orgán tela je jedna z posledných, na ktorú sa niečo ujde. Príčinou starnutia je poškodenie voľnými radikálmi a usadeninami. Ak telo nemá fytominerály, nemôžu kvalitne prebiehať státisíce biochemických reakcií. V bunkách sa hromadí odpad vo forme sladkej, lepkavej hmoty. Oxidáciou poškodené proteíny z bunkového odpadu reagujú osudovým spôsobom s molekulami glukózy a karamelizujú. Presladené molekuly tvoria neužitočné hrudky a tie sa čoraz viac hromadia v bunkách. Vyzerajú ako tmavo žlté či hnedé škvrny – ide o starecký pigment, nesprávne volaný „pečeňové škvrny“.

Svoju negatívnu úlohu zohráva i znečistené životné prostredie, kyselinotvorná a chemikáliami zaťažená strava, vedľajšie účinky liekov a stres. Znečisťovanie a poškodzovanie buniek dokážeme výrazne spomaliť jednak užívaním prírodných fytominerálov zvnútra ale ich využitie je prínosom i zvonku – zakomponovanie do bio krému. Je zbytočné platiť za hyalurónové či kolagénové krémy, keď tieto zložky nemajú v pokožke na čo naviazať. Ak napr. chýba telu kremík, častejšie sa vyskytujú kožné ochorenia, vyrážky, hoja sa zle rany, ale i padajú vlasy, bzučí v uchu, zhorší sa trávenie, kazia sa viac zuby a prichádza paradentóza. Pri nedostatku zinku tiež trpí pokožka, máme lupienku, vredy, dnu, depresie a mnoho iných chorôb. Zinok regeneruje, selén si poradí s akné, stareckými škvrnami i psoriázou, bez horčíka, draslíka, cínu, bóru, medi, molybdénu pokožka vädne. Ak absentuje v tele striebro, častejšie príde herpes a rôzne plesne, praskajúce ústne kútiky a bledá pleť signalizujú málo železa. Zoznam problémov by bol nekonečne dlhý.

Preto jsom zvolila múdre zakomponovanie všetkých 70 druhov fytominerálov ako hydrolát do bio krému. Je zbytočné túto látku vmiešať do bežného a chémie plného krému z pultov predajní. Len bio krém s fytominerálmi priamo ovplyvňuje bunkový metabolizmus a dôležité biochemické pochody. Pokožku chráni a vyživuje, je výbornou prevenciou vzniku vrások a vyhladzuje už existujúce vrásky. A čo je najdôležitejšie, lieči všetky kožné problémy. Jednotlivé bio zložky bio krému na seba nielen nadväzujú, ale sa aj vzájomne dopĺňajú, vyrovnávajú a tvoria ucelený systém liečenia a mladistvej, zdravej pokožky.

V kréme, ktorý si objednáte, určite nenájdete parabény, syntetické farbivá ani vône, minerálne oleje, žiadne ropné deriváty, geneticky modifikované organizmy, chemické UV filtre ani SLS. Nezabúdajme, že kvalitnou starostlivosťou o seba vždy vyjadrujeme lásku k sebe. Len človek, ktorý sa má rád, vie mať naozaj rád aj iných.

 

Pridaj komentár