Bio krém na opaľovanie

Paradoxne v čase vypekania vianočných dobrôt som si dnes musela vyrobiť unikátny krém na opaľovanie, na africké slnko sa treba zodpovedne pripraviť 

Osvedčil sa mi Buriti olej, exotický olej oranžovočervenej farby s vysokým obsahom kyseliny olejovej, tokoferolov a iných živín, tiež známy ako najbohatší prírodný zdroj beta-karoténu (5x vyšší obsah, ako mrkvový olej). Beta-karotén je jeden z najsilnejších antioxidantov so schopnosťou rýchlej regenerácie buniek, ktorý navracia pokožke pružnosť a eliminuje známky starnutia. Olej je vzácny pre svoje hydratačné, upokojujúce a obnovujúce účinky. Podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. Hodí sa na všetky typy pokožky, obzvlášť však na zrelú. Prináša úľavu suchej a popraskanej pokožke, tiež začervenanej a ekzematickej. Okrem týchto výhod má schopnosť absorbovať škodlivé UV žiarenie, preto je vynikajúcim slnečným filtrom v starostlivosti pri opaľovaní.

Krém som obohatila Guggul extraktom, ktorý má hypocholesterolemické, hypolipidemické, hypolipoproteinemické, protirakovinové, protizápalové a antidiabetické účinky. Okrem toho vykazuje antiadipogénnu aktivitu, reguluje glukózový metabolizmus, spaľovanie tukov, lieči celulitídu a podporuje chudnutie. Guggul má opravný účinok a je odporúčaný v liečbe degeneratívnych stavov pokožky a vrások. Má protizápalové, omladzujúce a osviežujúce vlastnosti. Stimuluje proliferáciu fibroblastov, zvyšuje syntézu kolagénu.

Vyhla som sa esenciálnym olejom, ktoré síce prípravky krásne prevoňajú, ale na slnku môžu napáchať obrovské škody na pokožke. Nakoniec vo vodnej fáze je len ružová voda od Inda a vďaka nej krém fantasticky vonia. V kréme sú aj ďalšie osvedčené účinné ingrediencie.

O 10 dní už musím mať zbalený kufor na Zanzibar a krém v ňom nebude chýbať 😊