Astrologický ťahák na rok 2023

Poznať retrográdne dátumy roka 2023 znamená vedieť predvídať a pripraviť sa na ich vplyv. Aby ste sa v živote mohli posunúť vpred, musíte vedieť kam smerujete, aby ste sa ubezpečili o správnosti svojich  rozhodnutí.

Dátumy, na ktoré by ste mali v roku 2023 upriamiť pozornosť. Tak sa pripravíte sa na to, čo príde, niektoré planéty totiž spôsobujú väčšiu drámu ako iné:

Merkúr retrográdny :  1. – 17. 1. v Kozorožcovi, 21. 4. – 14. 5. v Býkovi, 23. 8.- 14. 9. v Panne a 13. – 31. 12. v Strelcovi.

Mars retrográdny :  1. – 11. 1. v Blížencoch

Venuša retrográdna :  23. 6. – 3. 9. v Levovi

Jupiter retrográdny :  4. 9. – 30. 12. v Býkovi

Saturn retrográdny :  17.6. – 3. 11. v Rybách

Urán retrográdny :  Od 1. do 21. 1 a od 28. 8. do 31. 12. v Býkovi

Neptún retrográdny :  30. 6. – 5. 12. v Rybách

Pluto retrográdne :  1. 5. – 11. 6. vo Vodnárovi a 12. 6. – 9. 10. v Kozorožcovi

Ako nás ovplyvňuje retrográdna fáza konkrétnych planét

Merkúr – chaos a smola

Vplýva na: Komunikáciu, dopravu, technológiu, cestovanie, jasné myslenie

Frekvencia: 3-4x ročne (trvanie cca 21 dní)

Všetky formy komunikácie a spojenia sú napäté. Práve tu treba vždy očakávať nedorozumenia. Cesty sa zdajú dlhšie a únavnejšie, technológia, ktorá funguje perfektne, sa cez noc pokazí.

Kľúčom je vyhnúť sa veľkým rozhodnutiam. Nie je to tak, že by ľudia okolo vás neboli dôveryhodní, ale riziko nedorozumení je príliš veľké na podpis zmlúv či serióznych dohôd. Ak sa vyskytnú nejaké dôležité udalosti, je nevyhnutné, aby ste si plánovali vopred, prišli včas a ukázali to najlepšie zo seba.

Saturn – robia sa dôležité rozhodnutia

Vplýva na: povesť, spoločenské postavenie, štruktúra, práca, politika

Frekvencia: 1x ročne (trvá niekoľko mesiacov)

Keď sa Saturn vymkne kontrole, môže mať tendenciu zvýšiť vašu zrelosť. Máte jasnejší prehľad o svojich povinnostiach a privilégiách a menšie starosti a obavy sa vďaka tomu rozplynú. To neznamená, že toto obdobie je samé pozitívum, vo vašom živote bude čerstvá vážnosť, ktorá bráni oddýchnuť si a nechať prácu pred dverami.

Počas tejto fázy môže byť dobrý nápad zamyslieť sa nad sebou. Saturn nabáda k introspekcii, dajte svoje zvyky a vzťahy pod drobnohľad a zvážte časti života, ktoré chcete vidieť ako posledné do budúcnosti .

Venuša – váš milostný život je ovplyvnený

Vplýva na: Lásku, manželstvo, partnerstvo, vášeň

Frekvencia: každých 19 mesiacov (trvá 42 dní)

V tejto fáze zvykne Venuša spôsobovať zmätok v milostnom živote. Vzťahy môžu byť mrazivé a je tendencia vzniku napätia. Cyklus ponúka jasnejší pohľad na to, čo chcete od romantiky, čo vás môže prinútiť buď ukončiť vzťah, alebo sa rovno vrhnúť do nového vzťahu.

Naučíte sa veľa o sebe a o tom, ako zvládate emócie. Pod povrchom vášho vzťahu môžu bublať problémy a stačí, aby ste zistili, z čoho sa váš milostný život skutočne skladá. Okrem toho sa vyhnite príliš rýchlemu objatiu vášne, pretože rozhodnutia, ktoré ste urobili, budete pravdepodobne ľutovať, keď to pominie.

Mars – budú prijaté rozhodnutia

Vpláva na: Vojna, energia, motivácia

Frekvencia: každých 25 mesiacov (trvá 80 dní)

Mars symbolizuje náš pohon a schopnosť konať a nie je prekvapením, že v tejto fáze robí úplný opak. Môžete byť naplnení ctižiadostivosťou a zúfalo túžite vidieť svoj životný pokrok, ale Mars odmietne veci pohnúť, čo má katastrofálne následky na vašu náladu. Plány sa nezrealizujú a vaša trpezlivosť bude extrémne skúšaná. Retrográdny pohyb planét znamená, že je dôležité, aby ste pevne držali na uzde emócie. Nakopne vás frustrácia a vaše normálne pokojné správanie bude prevalcované hnevom a zlosťou. Táto bublajúca emócia vám dá príležitosť zamyslieť sa nad nevyriešenými konfliktmi vo vnútri a konfrontovať časti osobnosti, ktoré vás brzdia .

Pluto – podporuje introspekciu

Vplýva na: Transformácia, zmena, psychická energia

Frekvencia: 1x ročne (trvá cca 5 mesiacov)

Často sa vnoríme do hlbín vlastnej identity. Je tu novoobjavený zmätok a asi budete mať problém vyrovnať sa s tým, kto ste a aký máte zmysel života. To núti konfrontovať najhlbšie a najtemnejšie časti nás samých, čo môže mať pravidelne zničujúce účinky. Vtedy je kľúčové, aby ste sa vyhýbali všetkému príliš ťažkému, lebo to môže byť neuveriteľne škodlivé pre vašu morálku. Je najlepšie zamestnať sa, aby ste sa vyhli chvíľam introspekcie.

Neptún – otočíte nový list

Vplýva na:  Sny, predstavivosť, fantáziu

Frekvencia:  1x ročne (trvanie cca 5-6 mesiacov)

Neptún má schopnosť otvárať našu myseľ a dušu v tých najlepších časoch, a keď sa rozbehne, dostane sa to na úplne novú úroveň. Spiritualita prichádza v plnej sile, a hoci prináša trochu otvorenej mysle, môže vás nechať otvorených podvodom a klamom  Váš zmysel pre logiku ustúpi do úzadia a ostanete pri fantazírovaní vecí, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nebudú.

Je nevyhnutné, aby ste udržali myseľ od mrakov a nohy mali pevne pripevnené k zemi. Ak nie, ocitnete sa pri zrútení späť do reality, keď to skončí a ružové okuliare sú preč. To neznamená, že by ste sa mali úplne vyhýbať fantázii, vďaka tomu, aké živé sú vaše sny v tomto období, sa o sebe a podvedomí dozviete oveľa viac .

Jupiter – dobré alebo zlé šťastie

Vplýva na: Šťastie

Frekvencia:  1x ročne (trvá cca 3-4 mesiace)

Jupiterov retrográd je presne to, čo potrebujete, ak náhodou stratíte smer. Obria planéta hľadá pravdu a múdrosť, a tak poskytuje príležitosť pozrieť sa na väčší obraz a poukázať na to, kde robíte chybu. Uvedomíte si, aké máte šťastie, že ste sa dostali tam, kde ste, a vaše ocenenie života raketovo vzrastie.

Počas týchto období možno nájsť kľúč v sebazdokonaľovaní! Zamyslite sa nad tým, čo vás robí šťastnými a ako môžete túto radosť predĺžiť dlho do budúcnosti. Prijmite introspektívne schopnosti planéty, keď opustíte toto obdobie s novoobjaveným uznaním vlastného talentu a užším duchovným putom medzi vašou mysľou a dušou .

Urán  – kľud

Vplýva na:  Chaos, sloboda

Frekvencia: 1x ročne (trvá 5 mesiacov)

Urán je samotným nositeľom osvietenia. Kým iné planéty majú tendenciu vynútiť zmenu, Urán vyzýva byť vo svojom prístupe chladnejší a objektívnejší. Existujú negatívne časti vášho života, ktoré sa rozhodnete ignorovať, ale Urán zošle „bleskový moment“ a vaše oči sa otvoria pre veci, ktoré vás brzdia .

Keď si uvedomíte aspekty života, ktoré zúfalo potrebujú zmenu, často sa stane, že sa pokúsite rýchlo zmeniť sami seba. Preto môžete stratiť zmysel pre seba a poškodiť vzťahy s blízkymi,  ktorí nie sú pripravení na tak dramatickú premenu.

Ako proaktívne využívať retrográdnu fázu  planét

Keď je planéta retrográdna, projekty nenapredujú, elektronika sa pokazí a emócie sú vysoké. Skrátka nič nejde podľa plánu, ale to neznamená, že toto obdobie musíte vydržať. Hoci časy sú ťažké, možno surfovať aj na pozitívnych vibráciách.

Merkúr –  Spojte sa so starými priateľmi.

Venuša –  Vyliečte akékoľvek problémy vo vzťahu.

Mars –  Začnite cvičiť.

Jupiter –  Cestujte na svoje obľúbené miesta.

Saturn – Cvičte sebadisciplínu.

Urán –  Študujte aktuálne udalosti.

Neptún – Odstrihnite toxické energie.

Pluto –  Vyčistite svoj domov.