Astrologické znamenia a ich Novoročné predsavzatia

Znovu je tu pred dverami Silvester a Nový rok – typický čas, kedy si takmer každý z nás dáva nejaké predsavzatie, s ktorým chce vstúpiť do Nového roku. Ako sa teda chováme na prahu Nového roka a ako dokážeme splniť to, čo sme si predsavzali? Ako sa pozerať na svojich blízkych, akú váhu dať ich slovám, aby sme predišli zbytočnému sklamaniu?

Baran: je schopný ohúriť mnohými možnými i nemožnými predsavzatiami, a jeho blízke okolie má pocit, že bude mať celý rok zaneprázdnený. Keď však jeho nadšenie pominie, začne všetky predsavzatia pomaly elegantne upravovať, aby vôbec stihol bežný život; ťažkú hlavu si s tým nerobí. Jeho predsavzatia sú vždy akčné, novátorské, týkajú sa viac skutkov, chce byť vo všetkom vždy prvý.

Býk: sa snaží splniť svoje novoročné predsavzatia, ale určite nie za cenu obetí. Už keď si ich dáva, necháva si pootvorené zadné vrátka. Ak si dá dôležité predsavzatie, a to väčšinou nebýva na Silvestra, nikomu o tomto predsavzatí nič nepovie nahlas a toto si dokáže splniť vždy. Jeho predsavzatia sa týkajú vždy materiálnych, hodnotných záležitostí a sú tak ladené, aby mal z nich osoh on sám.

Blíženci: si dajú pokojne tiež niekoľko predsavzatí, úplne spontánne a hneď ako sa o tom začne v silvestrovskej spoločnosti hovoriť. No tento prvotný impulz ľahko vyprchá s bublinkami šampanského. Ale keď si Blíženci vytýčia svoj cieľ a plne sa naň sústredia; vtedy ho iste dosiahnu. V jeho predsavzatiach je obrovská predstavivosť, týkajú sa viac nových poznatkov a vždy do nich zakomponuje i iných ľudí so správnymi kontaktmi.

Rak: pri čaši sektu tiež nejaké predsavzatie spomenie, pokojne aj tri – štyri, ale neberie ich vážne. Svoje predsavzatia väčšinou plní, ale nie vždy tie dané narýchlo – čiže ani novoročné. Ale predsavzatia vychádzajúce z vnútra, hlavne tie o ktorých nikto nevie, tie splní vždy. Jeho predsavzatia takmer vždy súvisia s vylepšením ochrany svojich blízkych.

Lev: sa ochotne podelí o všetky svoje predsavzatia a obyčajne aj jedno veľkolepé pri polnočnom prípitku prednesie. Zvyčajne ich má viac, takže na nejaké aj sem-tam zabudne; hlavne na také, ktoré sa mu už prestali páčiť. Ale väčšinu z nich splní. Jeho predsavzatia sú plné originálnych nápadov, ladené tak, aby ešte lepšie vynikol on sám.

Panna: v podstate nechápe, čo ľudí vôbec núti dávať si predsavzatia práve na Nový rok; veď tie sa dávajú vtedy, keď sú vhodné podmienky, pokojne aj v lete. Samozrejme, stále nejaké má a počas roka si nové aj dáva, aj ich na sto percent vždy spĺňa. Jej predsavzatia sú vždy materiálneho charakteru a s úžitkom skôr pre iných, vždy je v nich istým spôsobom zakomponovaná ochrana, bezpečnosť a čistota.

Váhy: nikdy nesľubujú nemožné, preto si dobre všetky svoje predsavzatia rozmyslia. Ale s ich realizáciou sa až tak neponáhľajú, dajú si skutočne načas. Keď vám však Váhy niečo sľúbia, nakoniec to vždy splnia, no pokojne to môže byť až na Silvestra budúceho roku. Váha sa bojí novátorského predsavzatia a všetky, ktoré si dá sa týkajú vylepšenia vzťahov s blízkymi, estetiky, kultúry, módy a umenia.

Škorpión: si tie svoje dáva viac pre seba; niektoré predsavzatie môže síce iným spomenúť, ale tie najdôležitejšie vám nepovie. Berie ich nadovšetko vážne a vaše posmešky by v prípade neúspechu absolútne nezniesol. Nesnažte sa ich z neho vytiahnuť, povie vám, až keď budú splnené. Jeho predsavzatia bývajú často geniálne, no mohli by nejakým spôsobom poškodiť jeho okoliu, často súvisia s jeho regeneráciou.

Strelec: má rád slobodu a predsavzatia ho zväzujú, pokladá ich za staromódne a snaží sa im všetkým vyhnúť, aj tým novoročným. Má presnú predstavu, akých zlozvykov by sa chcel zbaviť a samozrejme má aj vytýčené ciele, vždy však robí len to, čo pokladá za najlepšie. Jeho predsavzatia sú skôr humorne alebo hazardérske, často súvisia s cestovaním a objavovaním.

Kozorožec: nerád hovorí o svojich predsavzatiach na verejnosti, spomenie ich iba svojim blízkym, ktorým naozaj dôveruje a s ktorých pomocou pri ich plnení aj počíta. Keďže je realistický, nikdy nedá si také, ktoré nemôže splniť, a tak všetky svoje predsavzatia aj splní. Jeho predsavzatia nikdy nie sú abstraktné a vylepšuje v nich svoju spoľahlivosť, túži posilniť svoje mocenské postavenie.

Vodnár: nezostáva pozadu, keď sa vyslovujú predsavzatia a niekedy tými svojimi spoločnosť úplne ohúri. Potom nechce vyzerať ako klamár, že nesplní to, čo sľúbil. Hoci ráta so šťastím, stojí ho to často nesmierne veľa síl a energie, aby svoje slová dokázal dodržať. Jeho predsavzatia sú spojené s vynikajúcimi nápadmi, väčšinou ich splnenie je prekazené prílišnou dôverčivosťou. Vždy sa v nich túži vymaniť z bežných noriem a konvencií.

Ryby: nevedia žiť bez cieľa a vždy niekoľko predsavzatí majú po ruke. Ale rátajte, že aj keď vám ich povedia, nebudú to všetky z jeho talónu. Tie najdôležitejšie sú hlboko uložené a Ryby si hľadajú správnu stratégiu a čakajú na najvhodnejšiu chvíľu na ich vyplnenie. Ich predsavzatia sa týkajú maskovania svojej prílišnej citlivosti, súvisia však aj s umením, mystikou či magičnom.

Pridaj komentár