Astrológia a zdravie

Rok 2020 je pre ľudstvo určujúcim, predstavuje zhrnutie minulosti a vytvorenie nového poriadku. Astrologický začiatok pandémie covid-19 sa udial 12. 1., ale svetovou krízou sa stala 21.3.a bude vyriešená v zimnom slnovrate v decembri

Je to o spojenie Saturnu a Pluta v Kozorožci. Saturn je prísny vládca, Pluto spôsobuje veľké a trvalé zmeny. Spoločne presadzujú drastické opatrenia, ktoré sú ťažké ale nevyhnutné.

Sociálna choroba

Ľudia na celom svete sú uväznení doma a ekonomika sa otriasa. Firmy radikálne reštrukturalizujú alebo krachujú, nezamestnanosť stúpa a bežný život sa nečakane zmenil. Obrovský strach z vírusu zasahuje ľudstvo omnoho dramatickejšie, než vírus. Väčšina nakazených sa však zotavuje hladko. Mnohí si ani nevšimnú, že to dostali. Účinok na spoločnosť je vážny a zasahuje všetkých, či už majú chorobu alebo nie.

Negatívna emócia ako spúšťač choroby

Zdravie je individuálne. Niekto v strese takmer neje, iný sa prejedá. Iný dbá na zdravú stravu, pohyb a emócie má pod kontrolou, Ďalší vyrobí problém tam, kde nie je. Čas zastavenia bol daný, aby sme všetko prehodnotili a začali žiť inak. Tento čas je darom pre rodinu, kto to chápe, zachová si i zdravie. Kto nie, stresom môže  nakaziť všetkých okolo. Stres zásadne oslabuje imunitu – jedinú zbraň proti akejkoľvek chorobe. Nezabúdajme ani na energetiku človeka, popri tom si kontrolujme myšlienky, inak nás prevalcujú.

V dlhodobom horizonte pandémia povedie k zlepšeniu spoločnosti, k riešeniam problémov predtým zanedbávaných, podceňovaných. Spojenie Saturn Pluto má účinok niekoľko rokov, je zriedkavý. Niektoré následky pretrvajú desaťročia (do r. 2054). Pôjde o sociálne zmeny spôsobené krízou. Vírus covid-19 nás tak dlho nezaťaží.

Druhá a tretia vlna

Koncom apríla sa Saturn vzdialil od Pluta. Exponenciálne šírenie vírusu sa  spomalilo, bude klesať. Jupiter v polovici mája bude retrográdny a 30. 6. sa na 3 týždne spojí s Plutom a 12.11. tretíkrát. To naznačuje 2. a 3. vlnu šírenia vírusu.    Ale spoločnosť je pripravená. Rýchly návrat choroby je vážny, no po pár týždňoch vymizne (Jupiter a Saturnom vo Vodnárovi 21. 12.)

Čo sa zhorší

Prehodnoťte svoj život a zistíte, či dodržiavate pravidlá a plníte si povinnosti. Býk, Panna, Škorpión a Ryby dostávajú stabilizačnú energiu. Baran, Rak Vodnár a Váhy sa môžu spočiatku zdržiavať reštriktívnych opatrení. Kozorožec dostane oboje. Blíženci, Lev a Strelec nerozumejú tejto energii, musia sa prispôsobiť. Tí, čo trpia chorobami spojenými s hlavou, musia byť zvlášť opatrní a dostatočne sa o seba starať. Kombinácia liekov pre Jupiter, Pluto a Saturn v Kozorožci môže vyvolať rôzne choroby súvisiace s kožou, s pohybovým aparátom, kostnou štruktúrou a chrbticou. Počet chorých na rakovinu sa zvýši ak sa zanedbá prevencia.

Zdravotné problémy v r. 2020 sú často spojené s kožou, kosťami a môžu zahŕňať artritídu, reumatizmus, problémy s chrbticovým a ischiatickým nervom, zuby, kosti, horúčky a abnormality dýchania.

Riešenie

Rozhodnutia robme v II. polroku. Dovtedy venujme väčšiu pozornosť komunikácii a starostlivosti o seba. Počúvajme iných a objavíme hodnotu  komunikácie, preferujme nadhľad pred obviňovaním. Nevyvodzujme závery okamžite, učme sa trpezlivosti, zbavujme sa cielene strachov, hnevu a všetkých negatívnych emócií, zdravo sa stravujme a dostatočne hýbme, to je zárukou dobrého zdravia, ktoré máte vo výhradne svojich rukách.