Ako je to so soľou?

V súčasnosti sú vo veľkej móde neslané diéty. Nie bezdôvodne sa v niektorých kultúrach hodnota soli oceňuje zlatom. Soľ a draslík totiž regulujú obsah vody v tele

Chlorid sodný udržuje rovnováhu mimo bunku a draslík udržiava jej rovnováhu vo vnútri bunky. Máme nečakaný objav, pomocou soli môžeme odstrániť prebytok usadenín kyseliny močovej, hlavne v mozgu. To je dôvod, prečo je neslaná diéta a to ešte často spojená s užívaním močopudných prostriedkov škodlivá.

Pomocou soli sa normalizuje spánok, zlepšuje sa emočný stav i svalový tonus. Ak pred spaním vypijete pohár vody, dajte si na jazyk pár kryštálikov soli, rýchlejšie a ľahšie zaspíte. Neslaná diéta pri nedostatku vody zhoršuje spracovávanie informácií nervovými bunkami, vyvoláva šumenie a zvonenie v ušiach. Nedostatok soli vedie nielen k dehydratácii, zhoršuje funkciu imunitného systému.

Výsledkom je, že sa telo nevie brániť škodlivým baktériám a čo je dôležité, pri neslanej diéte sa narušuje proces včasného odvádzania metabolickej (odpadovej) vody, v ktorej je mnoho kyselín a to vedie k zaneseniu a prekysleniu organizmu a teda ku vzniku chorôb. Najmä slaná voda je najlepším liekom proti opuchom pri kardiovaskulárnych a obličkových ochoreniach. Dobre absorbuje zahnívajúce zvyšky potravy v tráviacom trakte, odstraňuje zápchy. Pomáha diabetikom, tvorí rovnováhu cukru v krvi, znižuje sa spotreba inzulínu, zmenšuje sa stupeň druhotného poškodenia orgánov spojených s cukrovkou.

V krvi musí byť istý osmotický tlak, ktorý závisí na koncentrácii látok rozpustených v plazme, vrátane chloridu sodného, ktorému zodpovedá takmer 1 gram na 100 ml tekutiny. Jej množstvo v tele dosahuje ¾ váhy tela, váhe 70 kg odpovedá 40-50g soli v tele. Toto množstvo sa udržiava denným príjmom soli, ktorý by mal byť v množstve 6g denne. Túto koncentráciu má roztok, ktorý sa dáva do žily chorým. Vojna potvrdila pravdivosť tejto koncepcie. Keď lekári potrebovali urobiť transfúziu krvi, zavádzali vojakom do žily prefiltrovanú morskú vodu, jej slanosť odpovedala koncentrácii soli v plazme.

Nesprávne stravovanie

V jeho dôsledku sa vrátnik (zúžená trubicová časť tráviaceho ústrojenstva, ktorou žalúdok prechádza do dvanástnika) oslabí a prepúšťa kyselinu soľnú zo žalúdka do dvanástnika, čo narušuje proces trávenia potravy. Aby k tomu nedochádzalo, odporúča sa cucať pred jedlom štipku soli a nechať ju rozplynúť alebo vypiť 2 poháre vody. Potom po jedle znova dať do úst pár zrniečok soli, čo vyvolá tvorbu ďalšieho množstva kyseliny soľnej. Znormalizuje sa proces spracovávania potravy v žalúdku a začne proces neutralizácie všetkých patogénnych buniek v tele, vrátane rakovinových.

Liečivý kúpeľ

Pomocou nasýteného roztoku soli ako vonkajšieho prostriedku sa obnovujú a regenerujú poničené tkanivá, následky spálenín, tržné rany, trofické vredy. Soľný roztok nasáva medzibunkovú tekutinu a tým odstraňuje i odumreté tkanivá a odpady metabolizmu. Ak si urobíte horúci kúpeľ, rozparíte sa a potom potriete telo soľou, natiahnete na seba igelitové vrece a znovu sa na 10-15 minút ponoríte do horúcej vody, z tela, zvlášť z lymfatického systému, ktorý sa nachádza pod kožou, sa vylúčia 2-3 litre odpadovej tekutiny. Kožné tkanivo je ako obličky a pľúca, ktoré sa pomocou soli premývajú cez jej póry.

Kvasené produkty

Ak si doprajete kvasené produkty, svoje telo budete kvalitne alkalizovať. Vhodné je i nakladanie zeleniny na zimu do soli (kapusta, paradajky, uhorky ale i jablká) Robili tak naši predkovia po celé stáročia. Výsledkom kvasných procesov je zvýšenie obsahu sodíka na 60-65% a draslíka na 20-25%, čo je ich optimálny pomer. Pri konzumácii podobnej stravy dochádza k normalizácii oxidačno-redukčných procesov v tele, nastupuje acidobázická rovnováha, pri ktorej má pH krvi hodnotu 7,4 a iných tekutín 7,2 – 7,5. Pamätajte, že život bez soli by nebol možný.

Soľ nad zlato

Nazývať soľ bielou smrťou je nezmysel. Málokto si uvedomuje, že počas dňa prejde srdcom viac než 8 ton tekutiny, ktorej časť je potrebná pre správnu funkciu buniek a tvorbu tráviacich štiav, čo je celkom okolo 10 l, časť odpadových tekutín sa vylučuje cez obličky, pľúca a kožu. Straty tekutín sa musia dopĺňať užívaním ľahko osolenej vody, ktorá riedi krv. Najmenej 1 – 2 litre (8-10 pohárov) a 15-20 minút pred jedlom. Inak krv prechádza len okolo ale do buniek sa nedostane.

Dehydratácia tela sa prejavuje celkovým zanesením tela odpadovými látkami v dôsledku ukladania soli kyseliny močovej a ďalších nie celkom okysličených látok v drenážnom systéme – v tepnách, žilách, medzibunkovom priestore, v kĺboch a svaloch. Následkom je stály nedostatok výživných látok a kyslíku v tele, ktoré nemôže správne fungovať, lebo sa dusí v nahromadenom odpade. V tom prostredí, v ktorom sa začína prejavovať patogénna mikroflóra vrátane vzniku nádorov.

Nedostatok vody v bunkách rozrušuje fermenty zodpovedné za vylučovanie odpadových látok. Všetko to je spojené s nedostatkom vody, na čo oficiálna medicína neberie žiaden ohľad. Napríklad ak žena bude denne piť 6-8 pohárov čistej vody, pravdepodobnosť, že ochorie na rakovinu prsníka sa zníži 5x. Voda ako elektrolyt čistí celé telo aj od rozpustených solí kyseliny močovej, čo je dôležité najmä pre mozog, ktorý trpí nedostatkom vody najviac. Mozog o váhe 1,5 – 2 kg pri váhe tela 70 kg spotrebuje denne 25-30% vody prijatej telom. Je to aj orgán, ktorý chráni telo, závisí na ňom život človeka. To je dôvod, prečo sa musí voda ako súčasť krvi neustále dostávať do mozgu. Jej úlohou je tiež odvádzať produkty látkovej výmeny ktoré vylučuje mozog pri svojej činnosti. V opačnom prípade dochádza k otrave mozgu a ten musí byť stále čistý.

Väčšina lekárov pri opuchoch odporúča piť menej vody, vraj jej telo má dosť. Taký lekár je negramotný a urobí z vás závislého na chorobe. Nalačno vypitá voda je najlepším liekom na opuchy. Vodu pime nalačno 15-20 minút pred jedlom alebo 1,5 – 2 hod. po jedle a najmenej 2 l denne.

Predávkovanie soľou je nebezpečné, hrozí vznik opuchov. Ak ste prijali viac soli, pite čistú vodu pár dní. Pri veľkých dávkach soli sa zvyšuje vylučovanie noradrenalínu, ktorý vyvoláva zúženie ciev, znižuje sa vylučovanie prostaglandínu v obličkách, rozširujúcich tepny. Zníženie spotreby soli vedie k nízkemu tlaku krvi, nebezpečenstvu infarktu a mŕtvice. Celková denná potreba soli je 5-6g. Aby ste jej neužívali veľa, pridávajte do stravy rôzne koreniny, bylinky a pikantné pochutiny ako chren, cesnak, cibuľa, petržlen, zeler, rasca, jedzte pomaranče, uhorky, slivky, paradajky.

Dajte prednosť hrubozrnnej morskej soli pred kuchynskou, morská soľ obsahuje 64 prvkov periodickej tabuľky. Pri výrobe jemnej soli sa do nej pridávajú chemické látky. Kuchynská soľ obsahuje len 2 prvky – sodík a chlór, neobsahuje draslík, na ktorom závisí funkcia kardiovaskulárneho systému.

Neslaná diéta je nebezpečná, zvyšuje hladinu renínu v krvi vyvolávajúceho spazmus ciev, znižuje vylučovanie inzulínu, narúša rovnováhu látkovej výmeny ako v bunke tak i v ich membránach, čo vedie k ďalšiemu zaneseniu tela.

Pridaj komentár