Ako byť energeticky zdravým?

Mnohí z nás sa vracajú domov ku svojim rodinám po dlhej celodennej práci v stresujúcich zamestnaniach, kde sú spory, rozhnevaní kolegovia, často aj nevraživosť a samozrejme termínované uzávierky.

Títo ľudia prichádzajú domov často energeticky úplne zničení, no napriek tomu sa chcú stretnúť so svojimi rodinami a prijímať ich takých, akí sú, napriek vibráciám, ktoré sú v nich z celého dňa.

Keď prídete domov po tom, čo ste boli vystavení vysoko nabitým energiám, je dôležité, aby ste sa vykúpali či osprchovali a vymenili oblečenie. Ak sa po práci znovu stretávate so svojou rodinou, mali by ste byť energeticky čistí. Uvidíte ten obrovský rozdiel v interakciách so svojimi milovanými ale aj s inými ľuďmi, na ktorých vám záleží. Väčšina ľudí sa umýva ráno. Odchádzajú spať a energeticky sú oblečení do všetkého, čomu boli počas dňa vystavení. V ďalšie ráno, keď mieria do kúpeľne, sú často zničení a divia sa, prečo si cez noc poriadne neoddýchli napriek tomu, že spali takmer 7 hodín. Vonku je veľmi mnoho energií, ktoré keby sme ich mali všetci možnosť vidieť, určite by sme si ich nechceli k sebe privinúť alebo s ňou ísť spať.

Pre ľudí, ktorí pracujú v profesiách, kde sa lieči, masíruje, ošetruje a pod., je dôležité, aby si na konci dňa vymenili svoje pracovné oblečenie. Ktorékoľvek oblečenie, ktoré nosíme celý deň, absorbuje energie. Nemiešajte oblečenie, ktoré vyzliekate so zvyškom oblečenia v skrini. Mnoho ľudí nečistí každý deň šperky, ktoré nosia. Umyjú len sami seba a vyčistia oblečenie, ale každý deň nosia rovnaké šperky, bez toho, aby si ich sňali a cielene si ich vyčistili. Kovové šperky priťahujú a produkujú energie. Keď energia prúdi dolu z vašej ruky a všade okolo vás, potom prsteň naplnený nasatou energiou môže tok energie obrátiť a spôsobiť tak bolesť v ramenách, krku alebo v chrbte. Ak sa večer vykúpete či vysprchujete, dajte si dolu všetky prstene i ostatné šperky. Vložte ich pod prameň tečúcej vody a myslite si: „Čistite sa“, aby ich váš zámer mohol plnohodnotne energeticky vyčistiť.

To isté platí pre ľudí, ktorí majú zvyk nosiť kožené opasky. Koža je organická a tiež zbiera energiu. Ak si dáte starý opasok, pripútavate sa k energii minulosti, kedy ste opasok nosili. Ak pracujete v oblasti, kde sa lieči alebo ak máte stresujúce povolanie, potom najľahšou vecou, ktorú môžete urobiť, je obliecť si látkový opasok alebo pravidelne si striedať kožené opasky. To isté platí o topánkach. Pravidelná zmena kožených opaskov a obuvi umožňuje koži, aby sa energeticky zbavila od náboja, ktorý nabrala. Rovnako to isté platí aj pre kožené náprsné tašky a peňaženky, zvlášť ak nosíte jednu viac ako niekoľko rokov.

Niektoré predmety nebudete schopní vyčistiť; napríklad perie alebo podušky a prešívané deky. V takýchto prípadoch nepomôže ani chemická čistiareň, ani automatická práčka a nabíjanie na slniečku. Ťažké energetické vzorce, či bzukot rozorvaných myšlienok v týchto predmetoch zostáva. Jediným riešením je po čase podušku vyhodiť, najmä ak ste na nej spali posledných desať rokov. Čo keď ste sa s partnerom v posteli hádali alebo inak emocionálne komunikovali? Je možné, aby pocity a emócie zanechali odtlačky na perí v poduškách alebo na posteľnej bielizni? Brká peria uchovávajú energiu, pretože boli kedysi živé. Ak skončil váš milostný vzťah, je nielen múdre ale hlavne potrebné, aby ste si urobili radosť a kúpili si novú posteľnú bielizeň.

Kryštály tiež zbierajú a transmutujú energiu. Mnoho ľudí, zvlášť začínajúci ezoterici ale aj liečitelia, majú vo svojich pracovných miestnostiach a všade okolo seba v domoch či bytoch kryštály. Ak ich neočistíte najmenej raz za týždeň, začnú vyžarovať energiu, ktorú nazbierali počas tej doby. Okolie okolo kryštálov sa môže začať cítiť zle alebo sa môže stať chaotickým. Jednou z možností je, aby ste vo svojej pracovnej miestnosti alebo v spálni mali len minimum kryštálov a často ich čistili pod tečúcou vodou a s myšlienkovým príkazom, aby sa „vyčistili“.

Nezabúdajte, že váš zámer, myšlienkový príkaz, je najdôležitejšou časťou čistenia. Niektorí ľudia na čistenie používajú soľ alebo šalviu, no vynikajúco funguje slnečné svetlo alebo tečúca voda a váš zámer predmety vyčistiť. Pokiaľ sú v priestore skutočne ťažké, škodlivé a deštrukčné energie, nielen priestor ale aj steny priestoru dokonale vyčistí kadidlo, ktorých výber na pultoch predajní je skutočne bohatý.

Pridaj komentár