Aké stopy zanechávate?

Stopy nôh sú odtlačky, ktoré po sebe zanechávate keď kráčate po svojej životnej ceste 

Keď si celebrity otláčajú ruky a nohy do mokrého cementu pred slávnymi budovami, zanechávajú tam trvalý otlačok svojho Ja. Ak vezmete detskú topánočku, rúčku či nôžku a otlačíte ju do sadry či bronzu, pokúšate sa zachovať spomienku či otlačok toho, aké vaše dieťa bolo.

Domorodí stopári zveri sa dokážu dozvedieť mnohé o povahe a mentalite svojej koristi jednoducho z ich stôp. Toto umenie sme zabudli, ak však dokážeme identifikovať značku topánok istej osoby, dozvieme sa o ich majiteľovi tiež množstvo vecí.

Veľké stopy signalizujú, že človek má moc zanechať vo svete veľký otlačok, kým malé stopy sú známkou toho, že váš príspevok svetu bude skôr jemnejší, nie však menej hodnotný. Niektoré nohy zanechávajú jemné otlačky, kým iné sa vbárajú do piesku oveľa hlbšie. Čím ťažšia je chôdza, tým ťažšie je bremeno, ktoré si dotyčný človek nesie. Inými slovami – taký človek môže byť pevný a ukotvený, alebo dokonca chce v určitých situáciách či istým ľuďom dominovať. Mdlý otlačok signalizuje vzdušnú osobnosť, ktorá sa cíti ohrozená a má hlavu v oblakoch. Dokonca môže byť aj osvietená.

Mali by sme si tiež všímať to, ktorá časť chodidla je v zemi vytlačená viac. Ak zanechávajú päty po sebe hlboký otlačok, kým vankúšiky pod prstami sú vidieť len ťažko,  človek zanechávajúci takúto stopu najskôr v sebe nesie problémy súvisiace s rodinou, komunitou, so spolupracovníkmi či inou skupinou osôb, s ktorou je spojený. Môžu tu pôsobiť aj citové problémy, ktoré dotyčného človeka sťahujú dolu. Súčasne môže jedna noha tieto aspekty vykazovať viac než druhá. V takomto prípade má bremeno spojitosť buď s mužskými aspektmi a s prvkami minulosti (pravá noha) alebo so ženskými aspektmi a problémami v prítomnosti (ľavá noha).

Ak je nápadnejší otlačok prstov, daný človek je najskôr veľký mysliteľ alebo človek, ktorý chce svojimi ideami urobiť otlačok do sveta. Ak je klenba nohy veľmi výrazná, osoba v sebe ukrýva problémy, ktoré sa týkajú túžby ovládať, kým otlačok plochej nohy môže signalizovať ukotvenú osobnosť alebo niekoho, kto sa snaží docieliť stabilitu.

V rovnakom teréne sa dokážu niektorí ľudia ušpiniť viac než iní, lebo skrátka ich nohy sú špinavšie. To tiež nie je náhoda. Ide skôr o indikátor ľudskej schopnosti vnímať určité záležitosti. Ide o to, ako citlivý je človek k svojmu prostrediu. Keď sa človek prejde bosý po podlahe a má čisté nohy, vypovedá to o ňom, že príliš nevníma okolité prostredie. Naopak človek, ktorý sa prejde po rovnakej podlahe a má nohy špinavé, je extrémne senzitívny.

Niektorí ľudia po sebe zanechávajú stopy, na ktorých palec trochu vyčnieva dopredu. Takí ľudia sa spájajú s božskou podstatou alebo chcú preraziť so svojimi ideami, plánmi a konceptmi.

Pravá noha, ktorá sa vytláča do vonkajšej strany indikuje osobnosť, ktorá stále žije minulosťou a čerpá z nej. Vľavo vytočená noha poukazuje na človeka, ktorý sa snaží žiť prítomnosťou a blízkou budúcnosťou.

Ak sa obe nohy vytáčajú von, ide o človeka, ktorý sa snaží ustupovať alebo sa bojí utiecť nepriateľovi. Ak sa obe nohy vytáčajú do vnútorných strán, hovoríme im aj kačacie nohy. Majú ich ľudia, ktorí sú veľmi spojení s rodinou či komunitou, ku ktorej patria alebo sú to ľudia, ktorí chcú aby ich rodina začala konečne vnímať a akceptovať.

Aj na vašich nohách je toho dosť, čo o vás vyjavia. Skúste si ich viac všímať ale najmä im ďakujte, že vás stále nosia po Zemi.

Pridaj komentár