Vaše bývanie podľa zverokruhu

Zariaďujete si domácnosť a potrebujete poradiť s výberom farieb a vhodného nábytku? Pre tých, ktorí narazia na neprekonateľné problémy, máme záchytnú radu. Nechajte si poradiť astrológiou a navrhnite si byt v súlade s vašim znamením 

Baran (21.3. – 20.4.) bez leňošky sa nezaobíde

Tento ohnivý živel, miluje akčnosť a priamosť. Potrebuje okolo seba prvky, ktoré tento princíp zabezpečujú a vytvárajú. Má rád červenú farbu a všetky pastelové farby, niekedy aj výrazne kombinované v jasných čistých líniách. Hodia sa k nemu skôr hranaté prvky. Nábytok môže mať aj ostrejšie kontúry a výraznejší dizajn.

Na stenách potrebuje jeden či dva kvalitné obrazy avantgardy, potrpí si na pochvalu  priateľov, že má báječný vkus. Je rád, ak niečím šokuje, provokuje. Obrazy a umenie v jeho byte sú skvelou témou na rozprúdenie  zaujímavej diskusie. Baran miluje pohodlnú leňošku. Rád a s chuťou v nej zaspáva. Tá by v jeho oddychovom kúte nemala chýbať. Potrebuje mať pocit zmeny. Rád inovuje interiér. Je pravidlom, že nie je majstrom. Otázka zariadenia podlieha jeho momentálnej nálade. Preto platí železné pravidlo, že kusy nábytku by mali byť ľahko ladené s mottom interiéru. Baran reaguje citlivo na severnú stranu, nemal by tam mať spálňu. Sever by mal patriť kuchyni či wc s kúpeľňou. Ak Baran odpočíva v severnej miestnosti, môže sa cítiť unavený, alebo trpieť nevysvetliteľnou migrénou aj napriek tomu, že lekár nezistil žiadnu fyzickú príčinu. Barana osvieži vôňa mäty a citrusov, buď vo forme vonných tyčiniek alebo ako aróma sviečok, olejov v kúpeli.

Býk (21.4. – 21.5.) miluje kuchyňu

Býk ako zemské znamenie stojí pevne nohami na zemi. Má rád pohodlie a mäkké tvary, oblé teplé odtiene žltej, medu, okru, jantáru, hnedej s výrazným kontrastom bielej farby. Potrebuje pocit úplnej útulnosti až labužníctva, vychutnať si pohodlie. Miluje krásu a tvary, mal by mať nábytok kvalitný, pevný a solídny. Často dáva prednosť starožitnostiam, ktoré vkusne a perfektne naaranžuje. V jeho okolí má byť všetko mäkučké, jemné a nežné. Poťahy na sedačkách by mali byť na dotyk veľmi príjemné, aby sa cítil dokonale spokojne a uvoľnene. Kráľovstvom a pýchou je kuchyňa, kde trávi kus svojho života. Obyčajne skvele varí, je dokonalý gurmán. Kuchyňa by mala byť výrazným stredom bytu, kam môže vždy dôjsť odkiaľkoľvek a mať pocit pupočnej šnúry s tým, čo nadovšetko miluje – dobrý pokrm. Je pôžitkár, kúpeľňa by mala byť priestranná a luxusná s veľkým zrkadlom. Býk zbožňuje vôňu a časom nazhromaždí celý rad parfumov, skôr kvetinové ťažšie s trochou pižma a ópia. Byt by mal smerovať na východ, ku ktorému Býk prirodzene inklinuje.

Blíženci (22.5 – 21.6) ich byt je prechodný

Blíženec je vzdušný živel, stále v mentálnom i fyzickom pohybe. Jeho byt pripomína prechodnú stanicu pre priateľov, ktorí si u neho podávajú kľučku. Nevyhnutnou súčasťou musí byť miestnosť pre hostí, s dostatkom postelí. Blíženec je obyčajne dvojfázový, raz v dobrej nálade, raz zase v nálade pod psa, čo je jeho slabina, byt potrebuje radostné i upokojujúce farby. Odporúčajú sa preto dva typy zariadení a to – pastelové teplé, veselé odtiene oranžovej, žltej alebo zelenej, vrátane veselých maľovaných obrázkov – pastelov a veľké sedačky s množstvom pohodlných vankúšov, kam zapadne spokojne pri veselom posedení s priateľmi. Miestnosti majú byť zariadené jednoducho, v štýle pracovní. Biele steny, pár plagátov a nástenka na odkazy, stôl, stoličky, bohato zásobená knižnica a pohodlný ušiak na rozmýšľanie. V byte nesmú chýbať všetky vymoženosti komunikačných prístrojov, ako televízor, hi-fi veža, počítač a na stole vždy mobil. Blíženec väčšinou robí 5 vecí naraz, preto je pre neho veľmi dôležitá miestnosť, kde si môže nikým nerušený oddýchnuť. Byt nemusí mať záclony, má byť vzdušný. Nábytok len účelový, podľa potreby postupne doplňovaný. Vôňa veselá, elektrizujúca. Cíti sa dobre tam, kde nie je viazaný povinnosťami s možnosťou ľahko improvizovať. Byt má túto vlastnosť  vyjadrovať práve kontrastom rýdzo spoločenskej miestnosti a rýdzo súkromného separé. Blížencovi vyhovuje členenie bytu na východnú (spoločenská miestnosť) a západnú stranu (pracovňa a súkromné ​​priestory).

Rak (22.6. – 22.7.) buduje klasické rodinné sídlo

 Vodný živel Raka je silne viazaný na zázemie a rodinných príslušníkov. Mal by si od začiatku budovať klasické rodinné sídlo, kde sa budú všetci, nielen on, cítiť dobre. Pocity spokojnosti ostatných, sú pocity jeho spokojnosti. Trochu starosvetské zariadenia častí nábytku nie sú  výnimkou, pretože sa viaže na neho toľko emócií a spomienok. Rak potrebuje byť bytostne spojený so svojím domovom, citlivo vyberá všetko, čo navodzuje pokoj v duši a srdci .Žiadne ostré hrany, ale oblé, skôr drevo, hlina, prírodné materiály, ľan a bavlna, kvetinové vzory a farby hnedej, morské zelene, tyrkysu v kontraste s bielou. S kovom má Rak šetriť, je pre neho studený. Kvety má rád živé, spojené so zimnou záhradou, kde sa môže uplatniť aj pekne naaranžovaný kameň. Vôňa ako jemné fialky, orgován, ruže u Raka stabilizujú optimizmus a večer navodzujú dobré zaspávanie. Dôležitá je i kuchyňa, tu stmeľuje rodinu. Má byť veľká a príjemne po domácky zariadená, vrátane dekorácií ako napríklad koreničky či obrúsky od mamičky. Byt by mal smerovať na juh. Zaspávať  má Rak zásadne s hlavou smerujúce na sever,  po prebudení sa bude cítiť dokonale svieži a oddýchnutý.

Lev (23.7. – 22.8.) miluje luxus

 Lev je ohnivý živel, jeho byt má podporovať slnečné energie, aby sa v ňom prirodzene nabíjal, a bol v dobrých myšlienkach, veselý, nebol slabý. Miestnosti majú byť vzdušné, zariadené pár kusmi luxusného alebo veľmi kvalitného, ​​značkového nábytku. Originálne obrazy sú úplnou samozrejmosťou. Steny by mal mať Lev biele, aby nábytok a interiér dokonale vynikol. Materiál drevo a kameň, s kovom opatrne a skôr veľa skla a vitráží. Jeho slabosťou je kúpeľňa. Má byť zariadená starostlivo, s možnosťou výhľadu na záhradu alebo s oknom, dekorovaným živou zeleňou. Lev miluje skôr ťažšie vône, éterické ako ruže a jazmín. V kúpeľni má mať výrazné zrkadlo a pocit dokonalého pohodlia a luxusu. V spálni satén, damask, veľká manželská posteľ. Farby okrovej žltej, medu, kontrasty nežnej modrej a orgovánovej fialovej so zlatými doplnkami. Tvary premenlivé,  mierne kontrastné, v spálni, len oblé. Jemné nasvietenie množstvom lampičiek alebo sviečok Leva krásne stabilizuje a dodáva pocit pokoja do mysle i duše. Lev neznáša hlučnosť, iba mäkkú a kvalitnú hudbu, hoci je sám niekedy  hlučný. Potrebuje aby byt rezonoval s jeho hlasom, s pocitom, že všetko má pod kontrolou.

Panna (23.8. – 22.9) sníva o krbe a žiari ohňa

Zemská, rozumná Panna, spätá s planétou logiky Merkúrom, je viac stabilná, potrebuje pokoj na prácu i oddych. Ten je pre ňu vo vlastnom byte alfou a omegou. Upokojí si nervy a vyladí sa opäť do rovnováhy. Má rada ručné práce, a nie je výnimkou, že kusy nábytku, dekorácie a výzdoba je jej výtvorom, na ktorý je náležite hrdá. Neznáša všetko umelé. Doménou je pre ňu prírodný materiál. Umelé hmoty, kov a plast kupuje do bytu len v prípade nutnosti. Praktickosť sa prejavuje aj v zariadení bytu. Nábytok má Panna rovnomerne postavený, aby sa dobre ošetroval, koberce kusové, skôr ako doplnok. Jej vášňou je keramika. Kuchyňa je zmesou prírodných materiálov, nie imitácie. Teplo krbu je jej snom a teplo ohňa, ako doplnenie vitality, priam nutnosťou. Vo svojom byte potrebuje intimitu. Miluje farby jesene, prírodných odtieňov henny. Mala by si dopriať záhradku, či balkón s kvetmi, o ktoré sa môže denne starať, s prúteným kreslom na posedenie pri čaji z medovky alebo lipového kvetu. Vône má rada jemné, skôr levandule alebo lesa, borovica, smrek či živice. Ostré vôňa neznášajú, vyvolávajú u nej nervozitu a migrény. Domov by mal mať dostatok miesta na postupné dopĺňanie vlastných výrobkov na stenu, aj umiestnením do priestoru. Situovaný na západ alebo juhozápad.

Váhy (23.9. – 23.10.) majstri estetiky

Vzdušné znamenie, má vo svojej symbolike Venušu, i nočnú Večernicu. Váhy majú rady tajomno a opar jedinečnosti. Vôňa, krása, kvalita a farebnosť je ich doménou. Milujú morskú zeleň, tyrkysové odtiene, všetko purpurovo červené, teplé, mäkké, pohodlné a osobité. Za svoj interiér sú schopné doslova minúť aj to posledné, aby sa mohli reprezentovať svojím vkusom, a dosýta si ho užiť. Nezriedka sa obklopujú starožitnosťami, striebornými doplnkami či bronzovými soškami. Sú schopné tolerovať aj ostré hrany, ktoré skvele dokážu skombinovať s ostatnými kusmi nábytku. Umiestnia všetko tak, aby jedinečne vynikalo. Ťažké závesy, čipkové záclony, orientálne kvetinové vzory či plyš je ich vyjadrením pohodlia a luxusného odpočinku. Sú labužníci, všetko si musia dokonale vychutnať a užiť dosýta. Vnútorne sú Váhy dosť konzervatívne, čo je paradox. Je to ich malé tajomstvo. Osvetlenie bytu má byť príjemné a upokojujúce, potom ich priestor dokonale stabilizuje. Mali by si dopriať len tlmené a uvoľňujúce svetlá. Nevyhnutnosťou v byte je šatňa s veľkým zrkadlom, kde sa Váhy môžu skrášliť. Vôňa orientu a kvetov sú ich doménou. Voňavý byt je nutnosťou. Neznáša pachy a prievan. Byt má byť situovaný na juhozápad alebo západ. So živými kvetmi majú šetriť, najmä v miestnosti kde spia. Je to ich zvláštnosť. Tak ako veľká citlivosť na hudbu a schopnosť sa pri nej dostať do rovnováhy. Hudba v spálni sa Váham odporúča.

Škorpión (24.10. – 22.11.) miluje čiernu a bielu

Vodné znamenie plné kontrastov – to je Škorpión. Všetko prežíva doslova až na dreň. Aby bol schopný vstrebať, vytriediť bohatosť vnemov a zážitkov, potrebuje byt zariadený v pokojnom tóne. Obyčajne je to čierno-biela kombinácia s červenými doplnkami. Nie je to ortodoxným pravidlom, no kontrasty sú u neho potrebné. Škorpión má rád solídne a striktne účelný a pohodlný nábytok, v ktorom sa dobre odpočíva a rozmýšľa. Tak dokáže stráviť celé hodiny. Ušiak či pohodlné veľké kreslo s podložkou na nohy je  železnou nutnosťou. Má rád ticho a pokoj. Šumy a hlasná agresívnejšia hudba ho znervózňujú. Dáva prednosť kvalitnému televízoru či DVD prehrávaču. Škorpión je pomerne starosvetský a konzervatívny. Nerád mení nábytok a na veciach lipne. Preto by si mal starostlivo rozmyslieť, čo si do bytu zaobstará, lebo sa s tým bude ťažko lúčiť a niekedy ho isté kusy zariadenia budú sprevádzať po celý život. Škorpión je skôr samorast a samotár. Dobre vybavená knižnica a videotéka sú jeho snom. Najdôležitejšou miestnosťou Škorpióna je spálňa a kuchyňa, tu rád prijíma svoje návštevy. Spálňa by mala byť luxusne vybavená s veľkou posteľou a mäkkými doplnkami z prírodných látok. Miluje avantgardné postele, výnimkou nie sú okrúhle alebo inak technicky zaujímavé kusy. Škorpión má problémy so zaspávaním, mal by si spálňu vybaviť hustejšími závesmi, ktoré dolaďujú intimitu. Žalúziám by sa mal  vyhnúť. Čistý vzduch a pocit voľnosti pri nadýchnutí je pre neho veľmi dôležitý. Preto netrvá na vôňach v byte. Ak ich zvolí, potom jemne korenené, pižmo so stopou tabaku či orientálnych čajov. Radšej si dopraje kvalitné osobné parfumy. Dobre sa cíti v byte situovanom na západ alebo sever.

Strelec 23.11 – 21.12.) spálňa mu nechýba

Rozbehaný a nervózny Strelec potrebuje najmä dobehnúť, sadnúť si a upokojiť sa. Stabilizovať sa. Jupiter, ktorý mu vládne, má oranžovo žltú farbu. Tá ho robí v živote viac nepokojnejším. Preto by mal do svojho bytu voliť chladnejšie odtiene, pri ktorých sa dokáže uvoľniť a večer potom v pokoji zaspať. Strelec má rád ľudí. Spoločenská miestnosť je pre neho nutnosťou, pre pocit, že je všetkými obklopený a nič mu neuniká. Strelec je veľmi citlivý na zvuk, má rád zvieratá. Miesto pre psa, mačku či rybičky by v jeho byte nemalo chýbať. Strelec má jednu zvláštnosť, tam kde zaľahne sa bez problémov vyspí. Nepotrpí na spálňu, stačí mu spací kút. V tomto smere je veľmi adaptabilný a tolerantný k potrebám rodiny. V záujme pokoja a stabilizácie je ochotný sa uskromniť a miestnosť prenechať radšej deťom. Má rád zeleň a prírodu, mal by mať v byte dostatok rastlín, kvietkov alebo nábytku z dreva. Miluje masívny nábytok prírodných odtieňov, niekedy len morený s výraznými letokruhmi, ako jedinú ozdobu. Keramika je pre neho tiež dôležitá. Mal by si jej dopriať v hojnej miere.  Strelec nerád upratuje, mal by sa vyvarovať zbytočne veľkému množstvo drobností, na ktoré sadá prach. Z farebných kombinácií mu najviac sedia všetky odtiene modrej, malachitovej zelene a farby medovej žltej a teplej hnedej. Strelec sa má vyhnúť červenej a oranžovej, tá na neho pôsobí dráždivo, najmä v spálni. Jeho zvláštnosťou sú samorasty ako doplnky do bytu a kožušiny. Vôňa lesa a kríkov vrátane eukalyptu ho krásne stabilizujú do rovnováhy. Byt má byť smerovaný na juh alebo juhovýchod.

Kozorožec (22.12 – 20.1.) rád relaxuje v teple 

 Stabilný zemský Kozorožec je pod patronátom Saturna, planéty poriadku a solídnosti. Byt mu má poskytovať predovšetkým bezpečie. Nerád sa otvára druhým. U Kozorožca platí: môj dom, môj hrad. Intimita a oddelenie od znepokojujúceho „ruchu“ je životnou nutnosťou. Pre svoj konzervatívny naturel vyhľadáva solídny nábytok, ktorý vydrží aj viacpočetné sťahovanie. Klasické tvary, žiadna avantgarda, rýdze drevené kusy, niekedy aj starožitnosti. Ako kontrast miluje kov. U Kozorožca preto vidíme na stenách nezriedka zbrane a doplnky umeleckého kováča. Potrpí si len na pár výrazných dekoráciách. Preplnený byt neznáša. Kozorožec má rád závesy a záclony, pretože mu chránia jeho súkromie. Často u neho nájdeme veci po prarodičoch, ktoré s láskou opatruje a udržiava. Krb a oheň je ďalšou zvláštnosťou, ktorú sa snaží dostať do svojho sídla, niekedy mu stačí len svietnik plný zapálených sviečok. Oheň ho upokojuje a stabilizuje jeho  pochybnosti. Kozorožec si má dopriať čo najviac relaxácie v teple pri krbe s koberčekmi, cez neskôr reumatické kolená a s pohárom kvalitnej škótskej či báječného čaju z medovky. Byt má mať situovaný na juh alebo juhovýchod. Je citlivý na kameň,  najmä v kombinácii s chladným kovom, ak je súčasťou sedenie, alebo miesta, kde spí alebo dlhodobo odpočíva. Kozorožec dáva prednosť odtieňom fialovej a jemným pastelovým farbám dúhy, na podklade bielej. Steny má často obložené drevom. Vytvára tým komornú atmosféru pohody, domáceho bezpečia. Miluje svoju spálňu a kuchyňu. Vôňa levandule ho krásne stabilizuje.

Vodnár (21.1. – 20.2.) je originálny

Tento zaujímavý vzdušný živel parí v dobrom k najväčším extrémom Zverokruhu. Je zaujímavá osobnosť, všetko vidí inak ako ostatní. S nadšením dokáže vidieť aj to, čo iné znamenia nepostrehnú, alebo v riešení nevidia. Vodnár je originálny každým cólom. Potrebuje okolo seba more voľného priestoru, nielen pre voľné pobehovanie po byte, ale pre pocit ľahkosti a slobody. Výdobytky modernej techniky u nich nesmú chýbať. Rád sa priatelí, vymieňa si nápady, je skvelý spoločník, a niet divu, že jeho prvým kusom nábytku je stôl a stoličky, kde si bude môcť sadnúť s priateľmi. Dominantou bytu má byť veľký okrúhly stôl v štýle Kráľa Artuša, veľký počet stoličiek pre rodinu a priateľov, ktorí si u neho podávajú kľučku. Jeho štýl nie je vyhranený. Tvary môžu byť oblé i hranaté, záleží na jednotlivom nastavení konkrétneho Vodnára. Má rád prírodné motívy a materiály, ktoré dokáže majstrovsky skombinovať s oceľovým dizajnom spotrebičov či úžitkových predmetov. To je jeho zvláštnosťou. Kombinuje všetky živly v byte. Ľudia sa u neho cítia slobodne a voľne,  radi sa vracajú. Vodnár rád varí pikantné minútky, preto má dokonale zariadenú kuchyňu. Druhým najdôležitejším prvkom bytu je pracovňa, kde má byť dosť priestoru pre počítač a veľký pracovný stôl na haldy papiera a poznámok. U Vodnára nechýba v pracovni pohodlná pohovka, na ktorej sníva, rozmýšľa a odpočíva. Silné a výrazné nasvietenie, najmä v pracovných častiach bytu, je u neho nevyhnutné. V šere býva podráždený, chýba mu svetlo a pocit uvoľnenia. Citlivo reaguje na elektrinu, pozor na tzv. dračie žily (energetické zlomy od zásuviek a vodovodných trubiek) a to najmä pri umiestnení postele. Z farieb uprednostňuje tlmené, elegantné odtiene vrátane šedi v kontraste s bielou a kovovou. Miluje sklo a vitráže. Vône má rád éterické, ópiové a orientálne. Závesy a záclony nemusí. Zato pohodlný vlnený behúň na zemi áno. Byt má byť dobre tepelne izolovaný, je náchylný na prievan a studené nohy. Miestnosti nemajú byť proti sebe oknami, to ho znervózňuje, bez toho aby poznal príčinu. Spať má pri stene, nie pod oknom, máva potom ťažké sny a budí sa. Vyhovuje mu východná a južná strana.

Ryby (21.2. – 20.3.) vodná fontánka by nemala chýbať

Posledné znamenie zverokruhu je vodné, vládne mu planéta Neptún. Je to vládca morí, niet divu, že Ryby milujú vodu a všetko s ňou spojené. Rybám sa páčia paprade, kvetinové záhradky s jazierkami, skalničky, mušle ako doplnky do bytu alebo keramický vodopád na elektrinu, ktorý umiestnia vedľa pohovky, kde relaxujú. Zmyslové vnímanie potôčika ich dostane do úplnej pohody. Keramika, sklenené doplnky, stôl, vitráže s jemným osvetlením a hrou farebných kontrastov je presne tým, čo potrebujú na stabilizáciu mysle, ducha i srdca. V byte nemá chýbať hudba a vôňa. Oboje ich stabilizuje. Mäkké tvary a hebkosť dotyku je pre nich tiež dôležitá, všetko nasávajú celým telom ako huba. Ryby sa majú vyvarovať umelým hmotám a kovu, na ktoré reagujú elektrizujúcim spôsobom. Veľmi dôležitá je pre nich miestnosť, kde sa cítia sami sebou, bez obmedzujúceho vplyvu ostatných. Ak nebude v byte Rýb zvládnutý princíp vody a svetla hrozí, že skĺznu k sebadeštrukcii, čo sa prejaví závislosťou na alkohole či tabaku. Najvhodnejšie farbou je pre ne biela. Má magnetizujúce a liečivé účinky. Majú si jej v byte dopriať čo najviac. Z vôní ich stabilizuje jazmín, vôňa jari a morskej soli. Kúpeľňa je dôležitou miestnosťou, kde si dokážu oddýchnuť. Ideálna je pohodlná, veľká vaňa a príjemné obklady teplej staroružovej farby či odtieňa morských rias. Ryby by sa mali vyhýbať čiernej a šedej, ktorá ich deprimuje. Sú citlivé na príliv a odliv a barometrický tlak. V spálni má byť chladnejšie a počas spánku má hlava  smerovať na východ alebo sever. Byt má byť situovaný na severovýchod alebo severozápad.

 

 

Pridaj komentár