30.4. – Beltain – kúzelný deň

Beltain oslavuje začiatok rastúceho cyklu roka, moc síl temna končí a nastupuje vláda svetla až do 31.10. Uvítajte deň rastúcej plodnosti, bezstarostných osláv a lovov, predmájového tanca a radosti. Je to tiež vhodný čas na kúzla, ktoré zahŕňajú spojenie, harmóniu, lásku a vášeň.

V tento deň vstaňte za úsvitu a umyte sa rannou rosou: žena, ktorá si v nej umyje tvár, bude krásna; tí, čo si umyjú ruky, budú šikovní a zruční.

Čo môžete urobiť

  • Vhodným amuletom dňa je sušená ruža vložená do misky so soľou, ochráni vašu auru. Zmes dubových, hruškových a jarabinových listov vás ochráni v každodennom živote. Najsilnejším kameňom je kalcit. Zmes vôní pozostáva z eukalyptových, citrónových a bazalkových olejov.
  • Chráňte svoj domov v tento deň. Vezmite dva listy papiera a na každý list nakreslite tvár. Prvý list položte pred vchodové dvere pod rohožku a druhý list pripevnite nad predné dvere v dome. To chráni dom pred negatívnymi ľuďmi.
  • Ruky si potierajte kuchynskou soľou. Potom soľ zahoďte. Zamerajte sa na svoju srdcovú čakru a predstavte si, že žiari počas 3 minúť. Ruky si opäť potrite soľou. Soľ znova zahoďte. Toto cvičenie aktivuje vašu meridiánovú energiu a rozprúdi vašu vlastnú energiu.

Krabička želaní

Beltaine je vhodný čas na oživenie nádejí, snov a túžob. Jedno kúzlo, ktoré vám to  pomôže naplniť:

Budete potrebovať malú, plytkú kartónovú krabicu, okvetné lístky ruží, semienka, mak, papier, kus vŕbovej kôry, žaluď a dubový list, symbol, čo reprezentuje vaše priania (pozri nižšie)

Vezmite kúsok papiera a napíšte naň svoje želanie, vizualizujte si želanie, ako ožíva a rastie. Ak chcete, ozdobte veko škatule trojitým mesiacom, pentagramom, srdcom alebo akýmkoľvek symbolom podľa vášho výberu. Niekoľko urobte pár otvorov vo veku, pomôže vášmu želaniu rásť. Potom do krabice prisypte trochu zeme, vložte želania napísané na papieri, semená, kôru, žaluď. Prikryte ďalšou vrstvou zeme. Zmiešajte okvetné lístky ruží so semenami a rozsypte ich na vrch. Prikryte poslednou vrstvou zeminy a na vrch položte veko, pričom nechajte dostatočné množstvo zmesi ružových lupienkov, Semien, aby sa pri výsadbe rozptýlilo na vrch debničky.

Optimálne je vložiť krabičku do zeme po čerstvých očistných dažďoch, pretože vám to dá nový jasný štart. Ak je sucho, stačí zem dobre zalievať noc predtým. Vykopte dieru o niečo hlbšiu ako je krabička a opatrne ju položte do zeme, pričom sa sústreďte na svoje zvolené želanie a vizualizujte, že sa plní. Predstavte si, že vaše želanie rastie s kvetmi siahajúcimi k oblohe. Keď zakryjete krabicu zemou, povedzte: „Sen, ktorý leží v zemi, sa teraz prebúdza“. .

Ak nemáte záhradu, môžete si vyrobiť  kvetináč prianí, ktorý dáte na parapetu či na balkón a funguje rovnako dobre. Pamätajte, že želania sa majú používať iba pre pozitívne motívy.

Vhodné symboly prianí

Láska a manželstvo – perník

Nové zamestnanie – medené mince

Hojnosť – strieborné mince

Zdolanie problémov – rukavice

Láska v príbytku – náprstok

Hľadanie pravdy – vetvička rozmarínu

Zdravie, uzdravenie, nová – modrá a zelená stuha spolu prepletené

Šťastie, úspech – škorica

Poznanie, vedomosti – jablko

Nájdenie stratenej veci – kľúč (starý železný kľúč je najlepší, ak ho máte)