14.10.2023 – prstencové zatmenie Slnka „Ohnivého kruhu“

Po zatmení Slnka bude v závere mesiaca nasledovať i zatmenie Mesiaca. Tieto nebeské javy majú významné astrologické dôsledky a pochopenie ich významu vám pomôže pripraviť sa emocionálne a duchovne na posuny kozmickej energie.

Význam zatmenia Slnka v astrológii

Zatmenie Slnka, ku ktorému dochádza počas fázy novu mesiaca, sú každoročné kozmické javy úzko spojené s obdobiami intenzívneho seba-skúmania a hlbokej metamorfózy. Tieto nebeské udalosti sa rozvinú, keď sa Mesiac pohybuje medzi Zemou a Slnkom a vrhá tieň, ktorý dočasne zakrýva slnečné svetlo. V astrológii mesiac symbolizuje emócie a túžby, kým slnko predstavuje vyjadrenie ega. Keď Mesiac vrhá svoj tieň na Slnko, slúži ako vesmírna pripomienka zastaviť sa,   zamyslieť a ponoriť sa hlboko do sfér vnútra. Najmä zatmenia Slnka majú moc odhaliť to, čomu sme sa vyhýbali, čo sme zanedbávali. To všetko žiada našu pozornosť, aby sme sa mohli posunúť vpred. Hoci to môže byť náročné a znepokojujúce, ponúka to zároveň neoceniteľné príležitosti na rast a sebaobjavenie. Stojí za zmienku, že zatmenia sú veľmi nepredvídateľné a je náročné pripraviť sa na nečakané zvraty, ktoré môžu priniesť. Toto prstencové zatmenie Slnka potrvá dlhšie, čo je alarmujúca planetárna indikácia. Vďaka vplyvu veľkých škodlivých planét (Mars, Saturn, Severný a južný uzol) je toto zatmenie najunikátnejšie. Cykly zatmenia hrajú významnú úlohu pri formovaní nášho karmického osudu a uľahčujú duchovný rast. Akékoľvek neúspechy, prekážky či frustrácie, s ktorými sa stretneme počas obdobia zatmenia, nás v konečnom dôsledku zosúladia s naším vyšším zámerom a väčším dobrom.

Čo očakávať od zatmenia Slnka vo Váhach

Zatmenie Slnka vo Váhach má hlboké dôsledky. Znamená úplný prechod do cyklu zatmenia na osi Baran-Váhy, ktorý potrvá až do r. 2025. Táto nebeská udalosť signalizuje rýchly a transformačný obrat udalostí. Prítomnosť Severného uzla v Baranovi podnecuje vášne a ženie na neprebádané cesty inovácie a sebaobjavovania. Súčasne umiestnenie južného uzla vo Váhach zdôrazňuje dôležitosť vytvorenia rovnováhy vo vzťahoch, uprednostňovanie sebalásky a pestovanie pocitu nezávislosti.

Zatmenie Slnka v Baranovi v apríli  2023 nás vytlačilo z komfortných zón. Teraz zatmenie Slnka vo Váhach nabáda prijať zmeny a vstať z popola ako fénix. Toto konkrétne zatmenie je ovplyvnené Venušou, planétou lásky, ktorá tvorí tesné spojenie so znamením Panny. Keď sa Venuša zosúladí s Lilith počas zatmenia, signalizuje príležitosť oslobodiť sa od očakávaní, ktoré na nás mohli vložiť iní. Energia zatmenia novu Mesiaca povzbudzuje rozpoznať svoju vlastnú hodnotu a presadiť svoje túžby, najmä v oblasti romantických vzťahov. Je však byť opatrným pri vyjadrovaní týchto emócií, nebeské zarovnanie môže zvýšiť napätie. Mars, planéta akcie a vášne, vyvíja tlak na južný uzol, čo môže viesť k nemiestnemu hnevu a zadržiavanému odporu, ktorý sa dostane na povrch. Zapojením sa do zložitých rozhovorov bez plánu riskujete stratu pokoja. Zatmenie Slnka má potenciál odhaliť skryté problémy a nedostatky v rámci najbližších vzťahov a ako sa rozhodnete reagovať na zistenia či odhalenia, je len na vás.

Vplyv zatmenia Slnka je iné pre každé znamenie zverokruhu:

Baran, Rak, Váhy a Kozorožec : Máte príležitosť postaviť sa minulým strachom a prijať novoobjavenú silu. Udáva tón pre zostávajúce zatmenia v cykle Baran-Váhy a povzbudzuje preskúmať svoj potenciál a pozorovať, ako ostatní reagujú na váš vývoj.

Býk, Lev, Škorpión a Vodnár : Hoci zatmenie Slnka Váhy vám nemusí priniesť zásadný karmický, poskytne vynikajúcu príležitosť na vnútorné uzdravenie. Mars v Škorpiónovi uľahčí preniknúť do emocionálnych hĺbok, vďaka čomu máte vhodný čas na terapiu a uvoľniť nahromadenú energiu a emócie.

Blíženci, Panna, Strelec a Ryby: Odporúča sa zamerať sa na dosiahnutie duchovnej rovnováhy a všímavosti. Saturn v Rybách tvorí silný trigón k novu mesiaca vo Váhach, čím umožňuje stanoviť si zdravé hranice, osobné aj profesionálne. Buďte pripravení na potenciálne provokácie a vyberte si hlavnú cestu, pretože karmický vplyv Saturna zaisťuje, že spravodlivosť zvíťazí.

Dianie vo svete

Toto zatmenie Slnka bude viditeľné hlavne v Kanade, v Spojených štátoch, v Južnej Amerike, v Brazílii, Kolumbii, Čile, Paname, v Karibiku, v Paraguaji, Uruguaji. Zatmenie Slnka zvýši infláciu, prinesie krízu, zemetrasenia, záhadnú chorobu a veľký finančný podvod v USA.

Existuje veľká pravdepodobnosť, že v najbližších 30 dňoch dôjde k stredne veľkému zemetraseniu v Severnej Amerike a v Južnej Amerike až k veľkému zemetraseniu (Panama, Peru).

V čase zatmenia bude podľa Indickej astrológie Mars vo Váhach (vzdušné znamenie) v trigóne so Saturnom vo Vodnárovi. Aspekt Saturnu a Marsu na Jupiter je znakom nejakej veľkej krízy v amerických akciách. Naznačuje i veľký finančný podvod a politické nepokoje. To bude mať negatívny dopad aj na iné štáty sveta. Okrem toho sa zhorší politická kríza v Južnej Amerike a nie je vylúčené nebezpečenstvo leteckej havárie. Postavenie planét hovorí aj o možnosti šírenia záhadnej choroby alebo horúčky.

Vojna v Izraeli

Izrael zničí Hamas a ďalšie teroristické organizácie. Zatmenie Slnka poskytne Izraelu rozhodujúci náskok vo vojne proti Hamasu. Planéty naznačujú katastroficky veľkú tragédiu. Veľký počet palestínskych utečencov z pásma Gazy, v Egypte, Jordánsku, Sýrii a Libanone kvôli vojne medzi Izraelom a Hamasom sa môže zmeniť na vážnu tragédiu. Ľudia v arabských krajinách sa v najbližšom období nahnevajú na Izrael, ktorý je zrejme v pasci chýb Netanjahua. Vojna môže trvať 20 dní až 2 mesiace a Izrael bude musieť poriadne zaplatiť. S pomocou Egypta dosiahne nejaký kompromis. Budúci rok pravdepodobne Netanjahu bude musieť cca do októbra odstúpiť. Nepriaznivá konjunkcia Saturnu a Rahu v polovici r. 2025 opäť vytvorí vojnovú situáciu medzi Izraelom a Palestínou, čo bude mať nepriaznivý dopad na ceny ropy ale aj ďalšie napätie vo svete. Celkovo astrologické aspekty naznačujú veľkú diplomatickú krízu a geopolitické napätie, ktoré môže prinútiť mnohé arabské krajiny odvolať svojich diplomatov z Izraela.