Kontakt

Daniela Paculíková

vesti@vesti.sk
0907 56 53 56

Facebook

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14077410:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:sslv3 alert handshake failure in /home/html/vesti.sk/public_html/wp-content/plugins/facebook-likebox-widget/facebook-likebox-widget.php on line 94

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Failed to enable crypto in /home/html/vesti.sk/public_html/wp-content/plugins/facebook-likebox-widget/facebook-likebox-widget.php on line 94

Warning: file_get_contents(http://publicite.baoyam.com/snipet.php?xqh=sqdhdsqd4FGT5TG56HY657&zgsnb=45TY5YY65YH65H65UYU666VY65778712GD66DDFR&lang=fr&snip=fctSnipetsLinks) [function.file-get-contents]: failed to open stream: operation failed in /home/html/vesti.sk/public_html/wp-content/plugins/facebook-likebox-widget/facebook-likebox-widget.php on line 94

Silná imunita

Stabilný imunitný systém je nesmierne dôležitý.

Na udržanie alebo dosiahnutie tohto cieľa je potrebné prijať opatrenia včas. Nasledujúce alternatívne lieky sú známe už tisíce rokov:

  • Púpavové želé: uvarte cukrový sirup (1 l vody s 1 kg cukru), pridajte 1 kg kvetov púpavy, povarte hodinu. Potom všetko preceďte cez sito alebo látku a túto tekutinu zredukujte na požadovanú želé konzistenciu.
  • Mrkvové želé: uvarte cukrový sirup (1 l vody s 1 kg cukru), pridajte 1 kg nasekanej mrkvy a hodinu povarte – potom kúsky popučte na pyré.
  • Paradajkové želé: Platí tu rovnaký princíp ako pri príprave mrkvového želé.
  • Čaj z olivových listov: Zlepšuje vitalitu a pohodu – má účinky podobné cesnaku.
  • Čaj z ginkga biloba: Štipku čaju zalejte prevarenou vodou a po 10 minútach vypite – odporúča sa denný príjem.
  • Šťava z bielej kapusty alebo kyslej kapusty: odporúča sa denný príjem
  • Vodové melóny: Nakladané v sirupe celé mesiace posilňujú imunitný systém a dodávajú silu. Umyte celé vodné melóny a vložte ich do dreveného suda; Pomer slanej vody: na 1 liter až 2 polievkové lyžice soli. Pridajte 30 ml 5% vínneho octu. Vodu priveďte k varu, rozpustite v nej soľ, pridajte vínny ocot. Touto horúcou vodou zalejte melóny, kým nie sú vodou úplne pokryté. Teraz uzavrite nádobu vekom alebo lepšie látkou (utierka z bavlny). Melóny sú hotové už po 3 týždňoch a je možné ich jesť.

Netreba zabúdať, že imunitu oslabuje najmä stres a nevhodná strava. Vďaka tomuto faktu aktivujete vírusy zalezené hlboko v orgánoch, tie začnú kolovať po tele a produkovať toxíny. Ako prvý zdolajú najviac oslabený orgán, či sústavu. Ak užívate množstvo liekov, musíte pomáhať pečeni, ktorej škodí aj hnev. Pečeň má svoju dôležitú úlohu – zachytáva vniknuté vírusy. Ak je oslabená, vírusy preniknú do lymfy a telo to už nemusí zvládnuť. Je v podstate jedno, o aký vírus ide.

Zdravie máte vždy vo svojich rukách a nie je zaň zodpovedný žiaden lekár, len vy sami. Človek je v prvom rade energetická bytosť a jeho energetika si tiež žiada náležitú starostlivosť. Energetiku nasleduje fyzické telo.

Comments are closed.